Piecha w TOK FM: "Działanie Jolie to event. Pewnie nie wygląda mniej sexy, ponieważ wszczepiła sobie implanty".

- Mamy do czynienia z pewnym eventem, dramatycznym eventem dotyczącym amputacji całkowitej gruczołów piersiowych - tak senator PiS Bolesław Piecha skomentował w TOK FM informację o tym, że Angelina Jolie zdecydowała się na prewencyjną mastektomię obu piersi.
- Jak słyszę z pana ust "event", to odnoszę wrażenie, że wszystko to pan traktuje w kategorii działań celebryty - oponowała stwierdzeniu Piechy prowadząca audycję Magdalena Gałczyńska. - Bo tak to traktuję - odparł senator. I zaczął: - Nikt z powodu np. możliwości zachorowania na siatkówczaka oka, mówiąc bardzo brzydko, nie wydłubuje się oka, nie usuwa się gałki ocznej.

"Pewnie nie wygląda mniej sexy"

- Natomiast jeżeli chodzi o piersi i przypadek Angeliny Jolie, to mamy do czynienia z pewnym dziwnym miksem: pewnie pani Jolie nie wygląda mniej sexy, ponieważ wszczepiła sobie implanty - kontynuował Piecha. - I tak by to zrobiła, bo o tym wiemy, a przy okazji usunęła gruczoł piersiowy. To bardzo zły kierunek, bo my walczymy o profilaktykę i mammografię. To po co profilaktyka i mammografia? Ciurkiem na szybko badać antygen rakowy, obcinać - za przeproszeniem - piersi, wstawiać implanty i sprawa załatwiona - ironizował były przewodniczący sejmowej komisji zdrowia.

- A co, jakby się dowiedziała, że ten antygen może wskazywać na duże ryzyko jajnika? Wytnie sobie jajniki? A gdybyśmy myśleli o raku szyjki macicy, to co? Nie lepiej urodzić jedno dziecko i wyciąć sobie macicę? Nie dajmy się zwariować - podsumował polityk PiS.

"Jeśli dla Pana kobieta to cycki, jajniki i macica..."

Po audycji z Bolesławem Piechą otrzymaliśmy wiele głosów oburzenia. Pani Ewa Joanna napisała na naszym profilu facebookowym: "Ło matko, ten pan, który się teraz wypowiada, chyba nie ma pojęcia o problemach kobiet. Proszę Pana, jeśli dla Pana kobieta to, za przeproszeniem, cycki, jajniki i macica, to rzeczywiście NIC z tej Andżeliny nie zostanie. Może Szanownego Pana to zdziwi, ale mastektomia profilaktyczna jest polecana i refundowana w cywilizowanych krajach, podobnie jak plastyka piersi po takim zabiegu. Pani Andżelina niczego nie 'wyznaczyła'. To już JEST. Być może taka np. statystyczna Bożenka z Radomia też wolałaby przejść tę operację 'na zaś', gdy jest zdrowa i w pełni sił, a nie, gdy jej ciało jest wyniszczone walką z rakiem. Pomyślał Pan o tym?".

Tomasz Borawski: "Przerażający człowiek. Czy on naprawdę wierzy, że profilaktyka zabezpieczy w pełni przed rakiem? Co to za sposób argumentacji? 'Sobie wycięła', 'co z niej zostało'? Tak jakby wycięcie piersi było zabiegiem kosmetycznym jak przekłucie uszu. Że to niby event? Panie Piecha, wstydź się pan takiego braku empatii. Piękna kobieta u szczytu kariery zdecydowała się na zabieg, wspierana pewnie przez lepszych niż pan lekarzy. Że nie wstydziła się pokazać, że to nie zniszczy jej kobiecości, że problem dotyka nawet najbogatszych? Nie ukrywała tego, ryzykując, że takie typy jak pan będą pletli o niej z lekceważeniem. Poza całym tym gadaniem wiem, że zrobiła dla profilaktyki antyrakowej więcej niż pan".

A ekspert spokojnie tłumaczy...

W wywiadzie udzielonym portalowi Gazeta.pl o mastektomii opowiadał onkolog, dr hab. n. med. Andrzej Nowicki. Przyznał, że mastektomia sprawia, że nowotwór nie ma gdzie się rozwijać i kobiety można uratować. Takie zabiegi wykonuje się też w Polsce. - Oczywiście, mamy kilka klinik, w których wykonuje się prewencyjną mastektomię, ale też rekonstruuje piersi po zabiegu mastektomii u kobiet, które już zachorowały na nowotwór - mówił. Mastektomia jest refundowana: - Ale podobnie jak w przypadku wielu innych zabiegów są określone limity. W związku z tym pacjentki muszą czekać na swoją kolej, są różne komisje, które poprzedzają kwalifikację do zabiegu. A czeka się długo - podkreślił Nowicki.

Więcej o:
Komentarze (122)
Piecha w TOK FM: "Działanie Jolie to event. Pewnie nie wygląda mniej sexy, ponieważ wszczepiła sobie implanty".
Zaloguj się
 • cmikrut

  0

  Piszę ten komentarz, kiedy pan Piecha pokajał się już za swoje słowa, bo zapewne ktoś kompetentny uzmysłowił mu stopień jego ignorancji w sprawie, w której tak kategorycznie się wypowiedział. Były minister zdrowia po prostu się skompromitował, i to ze szczętem!!! U nosicielek mutacji genu ( a nie antygenu - dla pana Piechy najwyraźniej to bez różnicy) BRCA-1 ryzyko zachorowania na raka piersi przekracza 80%, a w wieku 40 lat przekracza 40%, zaś rak piersi, jeżeli już powstanie ma wyjątkowo agresywny przebieg. Profilaktyczna obustronna mastektomia jest standardowym sposobem postępowania u kobiet-nosicielek w wieku Angeliny, a nie jakimś eventem, jak ten dureń sugerował. Zapewne w ciągu najbliższych kilku lat dowiemy się, że Angelina usunęła macicę z przydatkami, gdyż ryzyko zapadnięcia na raka jajnika u nosicielek mutacji BRCA-1 jest tylko nieco niższe i przekracza 50%. Mam nadzieję, że żona pana Piechy nie jest należy do żadnej grupy wysokiego ryzyka zachorowania na nowotwór, bo opierając się na "światłych" opiniach swojego małżonka marny byłby jej los...
  Spójrzcie, kto nami rządził, rządzi (Tusk, Kopaczowa, Arłukowicz i reszta tej bandy) i nie daj Bóg będzie rządził, jeżeli wszyscy razem nie zmienimy zasad wyłaniania naszych reprezentantów.
  Poprzyjmy Zmielonych, Oburzonych i Pawła Kukiza!

 • stachkaz47

  0

  W Rybniku nie takich przygłupów mają.

 • rikardino33

  0

  Czego wymagać od PiS owca,jeśli nie chamstwa?

 • prinsik

  Oceniono 1 raz 1

  Piss-owskie scierwo

 • tp70

  Oceniono 2 razy 2

  Rzeźnik z Rybnika nie bez powodu i przyczyny jest prominentnym aktywistą pisowskiej sekty. W tym środowisku kwitnie jego zdeprawowany moralnie charakter.
  Chyba znowu pije !
  Gratulacje dla wyborców w Rybniku.

 • ssangria

  Oceniono 2 razy 2

  Senator Piecha w kilku zdaniach pokazał bezmiar swojego braku i klasy i dużych pokładów żółci, które on i inni posłowie PiS wylewają z siebie przy każdej okazji. Ciekawy tekst na ten temat: betweenblankpages.wordpress.com/2013/05/15/wielka-afera-o-sutek-angeliny/

 • dorik2

  Oceniono 4 razy 4

  Był kiedyś reportaż pt. "Rzeźnia kobiet" w jakimś tygodniku, chyba w "NIE", o działalności Piechy w szpitalu w Rybniku. Trafiła tam rencistka po 50-tce, której bez badań USG Piecha wyciął macicę z przydatkami - jak się okazało, całkowicie zdrowe! Były powikłania pooperacyjne, kobieta długo procesowała się ze szpitalem, wmawiali jej, że wycięli zdrowe organy PROFILAKTYCZNIE. Piecha zeznał, że chirurg nie ma obowiązku badać pacjenta przed operacją!!! "Zaginęła" dokumentacja, kotłowało się to parę lat, w końcu dostała nędzne odszkodowanie, oczywiście nie z kieszeni Piechy i innych rzeźników. A teraz, po latach, Piecha jest przeciw profilaktycznemu usuwaniu narządów?!

 • kamilbielany

  Oceniono 3 razy 3

  W ramach eventu obetnij se pan penisa!
  Można było zrobić to wcześniej to nie rozsiewałby pan głupoty po świecie

 • hen-live

  Oceniono 2 razy 2

  Przez glupote PO ten burak zostal senatorem PiS. Jak tacy debile zostaja senatorami to czarno widze dla Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX