Ks. Sowa kpi u Olejnik z obrońcy abp. Głódzia. "Jak znam życie, niedługo zostanie prałatem"

Ksiądz Kazimierz Sowa zakpił w Radiu ZET z kanonika, który bronił obecności danieli w ogrodzie pomorskiego arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. Stwierdził też, że sprawa hodowli danieli przez arcybiskupa - na gruncie darowanym mu przez miasto - zaskoczyła go.
- Jak znam życie, ksiądz kanonik niedługo zostanie prałatem, skoro tak fajnie potrafi wybronić obecność danieli w ogrodzie arcybiskupa - powiedział w Radiu ZET ksiądz Kazimierz Sowa.

Duchowny zakpił z księdza Kaliczyńskiego, który wcześniej bronił hobby abp. Głódzia. Twierdził m.in., że daniele są "żywymi kosiarkami", mówił też, że zwierzęta te są tam trzymane "tylko po to, żeby wokół posągu trawę wyjadały".

"Abp Głódź powinien odważniej porozmawiać publicznie"

- Można sobie hodować daniele, jak ktoś ma takie hobby, naprawdę. To nie jest nic złego. Natomiast sytuacja, w której zaczyna się robić gęsto od argumentów, które są trudne do jakiejkolwiek obrony, arcybiskup Głódź powinien odważniej porozmawiać publicznie na temat spraw, które się dzieją wokół jego osoby - stwierdził ks. Sowa.

Duchowny przyznał, że informacja o tym, że arcybiskup hoduje daniele - na działce, którą dostał za bezcen na "cele sakralne" - zaskoczyła go.

Więcej o:
Komentarze (246)
Ks. Sowa kpi u Olejnik z obrońcy abp. Głódzia. "Jak znam życie, niedługo zostanie prałatem"
Zaloguj się
 • babajaga99

  Oceniono 1 raz 1

  Edukacja, edukacja, edukacja - bo ciemnogród nie myśli. Nie jest nauczony myśleć samodzielnie i logicznie wyciągać wniosków.

 • romek4805

  Oceniono 1 raz 1

  +jaK długo jeszcze kościół katolicki będzie obdarowany przez elity rządzące parcelami na cele sakralne wartości miliony zł. a sprzedawane przez obdarowanych za miliony lub przywłaszczane na prywatne cele .czy Polska jest tak bogata a jak tak to dlaczego te pieniądze nie są przeznaczone na walkę z bezrobociem czy choćby na pomoc dla nie najedzonych lub jak kto woli głodujących dzieci A może cała elita polityczna jest na usługach kleru bo przynajmniej tak to wygląda Od 20lat ta instytucja która ma służyć wiernym myśli tylko o jednym jak najwięcej zagarnąć do siebie biskupi budują sobie pałace i jakoś izby skarbowe nie interesują skąd te w purpurach mają takie forse posiadłości ich kosztują milionowe fortuny a skarbówka tego nie widzi z kolei kupiłem 10letni samochód i byłem wzywany do skarbówki żebym się rozliczył i udowodnił skąd miałem 5000zł na ten samochód a prywatna rezydencja a.biskupa głodzia kosztowała kilka dzieśąt milionów a poza swoim stanowiskiem nigdzie nie pracuje to skąd ma ten szmal !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • macborys

  0

  Hello Kitty jest święta, szatanem jest głodziu...

 • 12jane

  0

  nie ma co gwożdzia bronić , tylko odsunąć od władzy ,bo demoralizuje kościół i odsuwa ludzi od niego.........

 • roblaz

  0

  Pewnego razu Bóg chciał sobie zobaczyć, jak żyją ludzie na Ziemi. Kazał sobie sprowadzić telewizor, włączył a tu rodzi kobieta! Męczy się okrutnie, krzyczy, więc Bóg pyta:
  - Co to jest? Dlaczego ta kobieta się tak męczy?!
  - No bo powiedziałeś:"I będziesz rodziła w bólu" - odpowiada któryś anioł.
  - Tak? No... Tego....Ja tylko tak żartowałem.
  Przełącza program - górnicy. Zharowani,spoceni,walą kilofami. Bóg pyta:
  - A to co to jest?! Oni muszą tak się męczyć?!
  - Ale sam powiedziałeś: "I w trudzie będziesz pracował"...
  - Oj "powiedziałeś, powiedziałeś" - mówi Bóg, drapiąc się w głowę - to takie żarty były, ja żartowałem... Przełącza program a tam piękna, wielka świątynia, bogato zdobiona od wewnątrz i z zewnątrz. Przed nią luksusowe lśniące samochody, w środku gromada biskupów - dobrze odżywieni, pięknie ubrani, zrelaksowani itd,itp.
  Bóg się uśmiecha promieniście:
  - O to mi się podoba! Co to jest?
  - A to są właśnie ci, którzy wiedzą, że żartowałeś.

 • podobny_do_nikogo

  0

  Był tu gdzieś mój post walący po czarnych, wycięto go, co za Josek chce się przechścić ??

 • kemorrrr

  Oceniono 5 razy 5

  Narodzie danieli i jeleni... klechy choduja was jak chca od pokolen na wlasnej watykanskiej ziemi.
  Sluzycie do celow ewangilicznych i zapelniania kasy zboczencom.
  W zamian mozecie wyrzerac trawe i urzerac sie miedzy soba i PR-wcami tak licznie tu reprezentujacymi seminaria.

 • notremak

  Oceniono 4 razy 4

  Biedny ten Sławojek. Nie dość, że nie został papieżem (a już miał dobrą ksywkę: Pijus XIII), to jeszcze chodzi z buźką taką mocno opuchniętą. Z pewnościa od głodziu.

 • my-opinion

  0

  oj tam oj tam, widocznie niektórzy lubia pieczyste z dziczyzny :-) świetne na zagryzkę jest :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX