"Tusk kręci Piechocińskim, jak chce". Coraz więcej ludowców uważa, że wybór Piechocińskiego na prezesa PSL był błędem

Od zdetronizowania Waldemara Pawlaka minęło już pół roku, ale spór pomiędzy stronnikami starego i nowego prezesa wciąż się tli - piszą w dzisiejszej ?Gazecie Wyborczej? Agata Nowakowska i Dominika Wielowieyska. - Pawlak był traktowany jako poważny, choć męczący partner, a Piechociński wyraźnie Tuska irytuje. Bo Piechociński dużo gada na okrągło, ale niewiele z tego wynika - mówi polityk PO
Piechociński pogubił się w sprawie memorandum o gazociągu jamalskim, o decyzjach personalnych w rządzie dowiadywał się z mediów, jakby Tusk zwyczajnie go lekceważył. Tusk i Pawlaka o wielu rzeczach nie informował, ale Pawlak robił minę sfinksa i sprawiał wrażenie, że jest na bieżąco. Tymczasem Piechociński szczerze wyznaje, że nie ma o niczym zielonego pojęcia - piszą dziennikarki "GW".

- Tusk kręci Piechocińskim, jak chce. Prezes nie ma wokół siebie doświadczonych ludzi, ma młodziaków, np. Tomasza Jędrzejczaka, którego zrobił sekretarzem stanu w kancelarii premiera. Jędrzejczak zasłynął z rozdawania ministrom cukierków. I to tyle, jeśli chodzi o kreatywność polityczną tej ekipy - ironizuje działacz Stronnictwa.

Ale Piechociński ma też gorących obrońców. - Widzę, że zaczął się sezon na grillowanie Piechocińskiego - irytuje się b. minister rolnictwa Marek Sawicki. - Tym wszystkim, którzy tak narzekają, radziłbym, aby wzięli się ostro do roboty, zamiast chodzić po mediach i pomstować. Piechociński ma wokół siebie młodych ludzi, i dobrze. To daje Stronnictwu siłę. Może na początku muszą się oni nauczyć, jak się orientować w wielkiej polityce, ale dadzą radę - mówi kategorycznie Sawicki. - Gdyby młody Pawlak dwadzieścia lat temu słuchał rad starych wyg z ZSL, daleko by nie zaszedł.

Cały artykuł przeczytasz w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej"

Więcej o:
Komentarze (63)
"Tusk kręci Piechocińskim, jak chce". Coraz więcej ludowców uważa, że wybór Piechocińskiego na prezesa PSL był błędem
Zaloguj się
 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  Jak się kiepsko wybierze to nic mądrego się nie da zrobić. PSL nie ma szans chyba, że w Elblągu na dopuszczenie do koryta. Tam jest wyczekiwany jak Mesjasz. Z takim liderem nawet progu wyborczego nie pokonają. B.Klimkiewicz.

 • japokora

  0

  Hitler kiedyż powiedział tak czytuje ...Jak dobrze dla rządzących ze naród jest głupi....prawda dobrze powiedział

 • ce65

  0

  Czemu Panowie narzekacie,a kto ich do jasnej cholery wybiera? Przeciez nie wybieraja sie sami??? Nie ma co narzekac,bo to i tak nie wplynie na wynik przyszlych wyborow,znowu z 5% ym wynikiem wejda do Sejmu lub Senatu [absolutnie niepotrzebnego] i beda jak zwykle na zawolanie kazdej wiekszej partii. Taka juz chlop ma nature!!! Nasuwa sie pytanie kto ta niby=partie wybiera??? A przeciez oni maja ogromny dlug do splacenia!! no i co bylo glosno o tym dlugu,i raptem sprawe wyciszono,komus na tym zalerzalo i nadal zalerzy!!!! A komu to sami Panstwo,zgadnjicie,no komu???

 • illuminatus2

  Oceniono 2 razy 0

  Ja mam zdanie że wybór tuska był błędem ale takie myślenie jest zakazane w szechterówie.

 • nirelle

  Oceniono 1 raz 1

  Piechociński to nie Gowin. Fatalna pozycja. Już Tusk pokazał mu miejsce w szeregu. Za nim tysiace ludzi z PSL-u, którzy mogą pójść na bezrobocie z agencji i różnych synekur. Wyżej bioder nie podskoczy, bo dostaje cięgi albo od swoich albo od Tuska.
  Lepiej było nie wygrywać p. Piechociński tych wyborów, żal mi Pana.

 • marooned.mb

  Oceniono 1 raz 1

  "Bo Piechociński dużo gada na okrągło, ale niewiele z tego wynika - mówi polityk PO" - a to nie jest tak z większością polityków?

 • odkurzacz-1

  0

  Celem nadrzędnym tych ludzi to bycie blisko koryta, mają tak od urodzenia.

 • user49

  Oceniono 2 razy 0

  Piechociński może i dobry byłby na szefa PSL (zna środowisko od dawna, był w ZMW), umie powiedzieć słów kilkoro choć tym klękaniem na kongresie zbłaźnił się dla wielu, np. dla mnie na zawsze. Ale v-premierem i ministrem jest całkiem do dupy, tu inżynier-cyborg jest 100 razy lepszy. Ma Piechociński jedna jedyna szansę - i to jest groźnie dla Paradowskiej i Wydziału Propagandy i Agitacji KC PO - musi w spektakularnej sprawie pokazać Tuskowi gest Kozakiewicza. Tylko tyle i aż tyle.

 • stasiek-the-best

  Oceniono 1 raz -1

  partia ma program, a przywódca tej partii to rzecz wtórna

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX