Luksusowa motorówka z Kancelarii Premiera już po remoncie. "Pływający harley davidson" [ZDJĘCIA]

Riva Super Florida to prawdziwy rarytas włoskiej produkcji. Mahoniowa motorówka, którą miały wszystkie szanujące się gwiazdy - Brigitte Bardot, Sophia Loren, Sean Connery czy Brad Pitt. Supermotorówkę ma także Kancelaria Premiera. Dzięki generalnemu remontowi łódź odzyskała wreszcie dawny blask.
- To prawdziwa perełka, jak dla mnie egzemplarz bezcenny. Jeżeli chodzi o jachting, to jest małe dzieło sztuki - przyznaje w rozmowie z TOK FM Marcin Raubo, prezes Marina Club ze Szczecina. To ta firma wygrała przetarg ogłoszony przez Centrum Usług Wspólnych. Gruntowny remont kosztował 170 tys. zł.

Mimo że motorówka ma dokładnie 50 lat, na liczniku ma wypływanych zaledwie 90 motogodzin. - Ewidentnie nią nie pływali, może tylko stała i cieszyła oko. W Kancelarii Premiera raczej nikt licznika nie przekręcał - uśmiecha się Raubo. - Silnik jest w pełni sprawny, łódź jest tylko nadgryziona zębem czasu. Możemy być dumni, że takie skarby są pochowane gdzieś w magazynach skarbu państwa - kwituje.

Na świecie jest tylko kilka takich motorówek

Plotka mówi, że premier Cyrankiewicz, za którego czasów motorówka została kupiona, miał słabość do pływania. Podobno lubił urywać się ochronie i gubić na mazurskich jeziorach. Łódź stacjonowała w Łańsku i tam trafi po remoncie.

Żeglarz i zawiadowca portu Tomasz Rybarski przyznaje, że motorówka została wykonana z materiałów najwyższej klasy. - To harley davidson w świecie jednostek pływających. Każdy celebryta w tamtych czasach musiał coś takiego mieć - mówi. Rybarski uważa, że polski rząd bardzo dobrze robi, odtwarzając jednostkę. - To jest historia, historia polskich rządów, także tych zakulisowych, a przede wszystkim historia wodniactwa. Tak zachowanych motorówek tej klasy jest na świecie może kilka sztuk - kwituje.

Komentarze (41)
Luksusowa motorówka z Kancelarii Premiera już po remoncie. "Pływający harley davidson" [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • jedyny_twardziel

  0

  No cóż. Niech się cieszą
  Wszyscy Kanceliści,
  Bo niedługo już im
  Tych " super korzyści ".

  Choć nie wiem czy trzeba
  Czynić tyle wrzasku,
  O taką łupinkę,
  Jak ta na obrazku.

 • inkwizytorstarszy

  0

  Panie Wierciak, a jak będzie pływał kajakiem to będzie pan szczęśliwy... ?

 • india.wr

  Oceniono 1 raz 1

  Elyty mają swoje zabawki, purpurowi limuzyny i pałacyki, premier łódkę, Maciarewicz fobię, Pawlat Ochotnicza Straz Pożarną

 • canabissativa

  0

  no tak teraz na remont łódki będa sobie nasi władcy nasze pieniądze wydawać, kiedy to się skączy?

 • cyklina-klimkiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  Dalej będzie si ę zachowywać bo w tym sezonie nie będzie i tak pływać.Urząd Rady Ministów ma przecież i miał jachty motorowe, takie 2 pokładowe też. W lecie z nich korzystai korzystał. Dlaczego teraz taki dziwaczny wpis? Zaraz będzie pewnie tekst, ze premier bryczką nie jeździ, albo jakieś takie dziwactwo. B.Klimkiewicz.

 • fordysta

  Oceniono 6 razy 0

  Rząd Tuska na takie właśnie prywatne fanaberie , koncerty Madonny, miliardowe Areny , prywatne latanki samolotami i milionowe nagrody dla siebie i swoich - wydaje podatki zabierane ludziom zarabiającym po 1200 złotych, mających głodowe 700,-złotowe emerytury i renty.
  To jest rząd Caucesku.

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 11 razy 9

  " na liczniku ma wypływanych zaledwie 90 motogodzin"
  "Cyrankiewicz ... miał słabość do pływania. Podobno lubił urywać się ochronie i gubić na mazurskich jeziorach"

  Albo Cyrankiewicza słabość była bardzo słaba, albo gubił się tak, jak gubią się dzieci w pokoju, bawiąc się w chowanego. No bo jeżeli odejmiemy co najmniej połowę na rutynowe rozruchy kilka razy w roku, trochę motogodzin na używanie przez innych niż Cyrankiewicz, to temu zostanie może 10-15 godzin.
  Jest też druga możliwość - autorem jest gimbus...

 • swedzi_mnie_palec

  Oceniono 4 razy 4

  Naturalnie, miało być "baniek" - głupmaszyna w klawiaturze telefonu sama mi przekręciła.

 • swedzi_mnie_palec

  Oceniono 4 razy 4

  Niech wyremontują, sprzedadzą za kilka Boniek zielonych i dadzą na biedne sieroty. To byłoby przyzwoite.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX