Marcinkiewicz: Macierewicz doprowadzi do rozłamu. Kaczyński zaczyna się bać

- Wyraźnie widać, że Antoni Macierewicz buduje swoją wielkość, niezależność, swoje miejsce w polityce. Stał się jedynym, poza prezesem, politykiem podmiotowym w PiS - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz na antenie Radia RMF FM. - Myślę, że Kaczyński zaczyna się bać. I słusznie - dodał były premier.
- Antoni Macierewicz jest niezależny od Kaczyńskiego - powiedział w "Przesłuchaniu" RMF FM Kazimierz Marcinkiewicz. - A Kaczyński nie lubi takich sytuacji - dodał. Zdaniem byłego premiera, prezes PiS boi się coraz większej siły, jaką Macierewicz zyskuje w partii. - I słusznie, bo on już raz pokazał, że potrafi wykończyć swojego lidera - dodał Marcinkiewicz.

Były premier odniósł się także do problemów Platformy Obywatelskiej. - Wczorajsze głosowanie [o cofnięciu reformy sądownictwa Gowina - red.] było papierkiem lakmusowym - powiedział. - Rządowo reforma została zaprzepaszczona głosami jednego z koalicjantów. To musi boleć - dodał.

"Wybory samorządowe będą dla PO absolutną porażką. To zachwieje Tuskiem"

Marcinkiewicz zaznaczył jednak, że ostatnie głosowanie nie było "zachwianiem tak dużym, by obalić koalicję". Jego zdaniem takim wydarzeniem może być debata o kolejnych ustawach o związkach partnerskich. Podkreślił również, że jego zdaniem PO bardziej zagrażają wewnętrzne tarcia niż konflikt z PSL. - To przykre, że przez te 5 lat obie ustawy, i o in vitro, i o związkach partnerskich, leżą. To problem, bo ci ludzie mogą i powinni się dogadać. Jest możliwość znalezienia kompromisu, ale oni pewnie za mało rozmawiają - stwierdził były premier.

Kazimierz Marcinkiewicz jest zdania, że PO ma małe szanse na wygranie kolejnych wyborów. - Jeśli będzie postępowała tak, jak postępuje, to będzie bardzo trudno. Europejskie wybory może wygrać, ale samorządowe będą absolutną porażką. Dopiero ona zachwieje Donaldem Tuskiem - stwierdził były premier. - Szef Platformy traci instynkt samozachowawczy, to wyraźnie widać - dodał.

Więcej o:
Komentarze (240)
Marcinkiewicz: Macierewicz doprowadzi do rozłamu. Kaczyński zaczyna się bać
Zaloguj się
 • steq1

  0

  jaro561. mysle fokladnie tak ja Ty.
  Platfusysa i nyli tchórzami względem kleru i dostali po ryju za swoje uslugi na rzecz kleru.
  i dobrze, a PSL to partia nuraków , jtorym tylko loryta we łbach, dlateho szykuja sie do przrjsvia do pisu.

 • marekfocus

  0

  marcinkiicz zupelnie zidiocial -czy mloda zonka przestala sie nim interesowac ? chyba ma problemy pada mu na mozg dzieki komu zostal premierem z podrzednego nauczyciela dzieki komu zostal bystrzakiem od bankowosci nieuk i nieudacznik nie potrafi sie zachowac i probuje sie wylansowac jako znawca -Maciarewicz to jest osobowosc i zostanie ministrem spraw wewnetrznych pokazal swoja dociekliwosc w walce o prawde on jest prawa reka Prezesa Kaczynskiego

 • 1neo1

  Oceniono 2 razy 2

  Co Kaziu, kasy brak? Dostałeś 64 tysiące za "doradztwo" a firma zbankrutowało to trzeba błotkiem Prezesa obrzucić gydż coraz wiecej Polaków wierzy Kaczorowi a nie takim typom jak nauczyciel fizyki z prowincjonalnego miasteczko Kazio M.

  Nie chcieli Kazia też w Goldman Sachs na doradcę i co bedzie z Kaziem - może go Izabel utrzyma w Lonodonie?

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 2 razy 2

  Kaziu, wracaj lepiej na Izabel, bo inaczej będziesz w Kaliszu albo co gorzej, na Grodzkiej

 • red-akcja

  Oceniono 4 razy 2

  TYlko Kaczyński może uratować Polskę przed likwidacją. Dlatego antypolskie, lewackie media wydają tyle kasy na obrzydzanie go Polakom.

 • red-akcja

  Oceniono 3 razy 3

  Kazio zdradził żonę i rodzinę. Zdradził też Kaczora, który zrobił z Kazia premiera.
  Spec od zdradzania jest ekspertem od czego?
  Kazio jest ekspertem od niczego, ale szczuje na Kaczora, a to już powód, żeby robić karierę w antypolskich, lewackich mediach.

 • plumgazeta

  Oceniono 2 razy 0

  Ludzie nie bójcie się PISu.
  Jarek nie popełni błędu Lecha.

 • 2-julita

  Oceniono 3 razy 1

  Marcinkiewicz zamiast się wypowiadać niech sobie lepiej kupi peruke na ten łysy łeb

 • dorik2

  Oceniono 4 razy 0

  Opowiadał Jarkacz w jakimś wywiadzie, że kiedyś w stanie wojennym odwiedził Macierewiczów - otworzyła żona, a Antek siedział zabarykadowany w kiblu i krzyczał, że żywcem go nie wezmą... Panowie znają się od niepamiętnych czasów. Kaczyński doskonale wie, że Antek to świr, ale posługuje się nim do określonych celów politycznych - teraz do szerzenia religii smoleńskiej. Jeśli wygra wybory (Boże uchowaj), odstawi Macierewicza na boczny tor, w rządzie będzie jednak potrzebował ludzi z grubsza normalnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX