"Cofnijmy się nawet do 1990 roku! Tylko skąd brać na to wszystko pieniądze?" - Mosz o matkach IV kwartału

Rodzice dzieci, urodzonych w IV kwartale 2012 roku, chcą rocznych urlopów macierzyńskich. Pod petycją w tej sprawie jest ponad 400 podpisów. - Jestem za tym, żeby cofnąć się do 2000 roku, a nawet 1990 roku. Niech wszyscy sobie odbiorą urlop. Tylko skąd na to wszystko wziąć pieniądze? - pyta Tadeusz Mosz. Wg Aleksandra Lesza, prezesa funduszu inwestycyjnego GNA, roszczenia nie mogą być zaskoczeniem, bo rząd już raz ustąpił.
Po słynnych matkach I kwartału przyszedł czas na roszczenia rodziców dzieci urodzonych pod koniec 2012 roku. Rodzice Dzieci Gorszego Roku, czyli matki IV kwartału, mają już petycję w sprawie rocznego urlopu rodzicielskiego. Bo dlaczego korzystne dla rodziców regulacje mają obowiązywać od początku 2013 roku?

Liderka akcji - Magdalena Wawrzyniak - chce, żeby dłuższy urlop przysługiwał wszystkim rodzicom niemowląt urodzonych w 2012 roku.

- Jestem za tym, żeby cofnąć się do 2000 roku, a nawet do 1990 roku. Niech sobie wszyscy odbiorą urlop - ironizował gospodarz "EKG" Tadeusz Mosz. I pytał. - Tylko skąd wziąć na to wszystko pieniądze?

Ustępstwa zawsze kosztują

Jacek Wojciechowicz, dyrektor w PKP SA, przekonywał, że rozumie argumenty rozgoryczonych rodziców. Tym bardziej że sam ma małe dzieci - najmłodsza córka nie skończyła jeszcze trzech lat. - Ale sytuacja powoli zaczyna zmierzać w stronę absurdu - przyznał.

Goście "EKG" nie mają wątpliwości, że to rząd sam sprowokował zamieszanie związane z urlopami rodzicielskimi. - Oczywiście skoro rząd już raz uległ, matkom I kwartału, to są inne roszczenia. Rząd, ogłaszając tego typu zmiany prawa, powinien to zrobić z odpowiednim wyprzedzeniem. A tak wyszło jak zwykle - zrobiono to w ostatniej chwili i trudno się dziwić żądaniom - podkreślał Aleksander Lesz, prezes funduszu inwestycyjnego GNA.

Wydłużony urlop rodzicielski to jeden z pomysłów, który przedstawił premier Tusk, podczas tzw. drugiego exposé. Jak przekonywał premier, w październiku 2012 roku, dzięki tego typu rozwiązaniom, w Polsce będzie rodzić się więcej dzieci.

Więcej o:
Komentarze (14)
"Cofnijmy się nawet do 1990 roku! Tylko skąd brać na to wszystko pieniądze?" - Mosz o matkach IV kwartału
Zaloguj się
 • klarneta8

  Oceniono 4 razy 2

  Kazda zmiana winna byc od 1.o1. nastepnego roku. Zmiany funduszu bezrobotnego, tez od 1.01. 2014, a nie od IIkwartalu.

 • blski

  Oceniono 4 razy 4

  Wszelkie te urlopy, ulgi, zapomogi jezeli spowoduja wzrost liczby urodzin, to beda to dzieci urodzone w rodzinach ktore dzieci miec nie powinny.
  Wychowanie dziecka to nie tylko kilkumiesieczny urlop, ale praca, klopoty i olbrzymie wydatki praktycznie do konca zycia. Trudno oczekiwac od ludzi ktorzy zostana sklonieni do poczecia dziecka przedluzonym urlopem zeby chcieli myslec o tego dziecka przyszlosci. Niewatpliwie czesc dzieci urodzonych w trudnych warunkach bedzie mialo niezle zycie i beda spoleczenstwu przydatne, ale szansa na to jest mniejsza niz w rodzinach ktore dzieci beda mialy niezaleznie od dotacji.
  Poza tym, tak jak mowil Tadeusz Mosz spoleczenstwo za to placi i jezeli zaplacimy ten rachunek to bedzie trzeba zaoszczedzic na czyms innym.

 • harimau666

  Oceniono 6 razy 2

  panie redaktorze...ja panu powiem gdzie jest kupę kasy - tyle,że jeszcze starczy na niepełnosprawne dzieci,opiekę społeczną a i na szpitale zostanie...:)
  ta kasa jest topiona w studni bez dna zwanej kościołem katolickim...
  rozwiązując konkordat można rozwiązać wiele finansowych problemów społecznych...
  zyska wielu potrzebujących - tej hałastrze i pasożytowi narodowemu nie należy się nic oprócz solidnego kopa!

 • iremus

  Oceniono 10 razy -2

  ...."Cofnijmy się nawet do 1990 roku! Tylko skąd brać na to wszystko pieniądze?" - Mosz o matkach IV kwartału....
  No jak to skąd? Postkomunistom i eSBekom za to że doprowadzili do tego co obecnie mamy. Skoro można dawać milionowej armii biurw z nadania KLD to należy wypłacić odszkodowania wszystkim matkom które urodziły i ochrzciły w potomków w III RP. Przecież zamiast urodzić kolejnego katolika mogły poddać się zabiegowi aborcji albo wyjechać z Katolandu.

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 11 razy 3

  A po jaką cholerą, zwycięski obóz solidarnościowy po 1989 zabierał świadczenia socjalne.

 • dyzurnydebil

  Oceniono 12 razy -4

  mosz to taki wujek dobra rada , zawsze broni szarych ludzi - jesli nie dostanie innej dyrektywy.

 • illuminatus2

  Oceniono 9 razy -7

  Skąd ? Może od żydokomuny co nakradła garściami z Polskiego majątku.

 • sw247

  Oceniono 4 razy 4

  Matki IV kwartalu musza teraz glosowac na IV rp :}

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX