Siwiec: Kwaśniewski nie startuje do PE, ale może wystartuje. Kolanko: To się robi powoli śmieszne

"Aleksander Kwaśniewski nie wyklucza kandydowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Jak sam stwierdził, "dzisiaj nie kandyduje" - napisał w oświadczeniu przesłanym do mediów Marek Siwiec z Europy Plus. Po raz kolejny formacja utrzymuje wszystkich w niepewności na temat politycznej przyszłości byłego prezydenta. Tylko po co? - Spekulacje są normalne, ale to oświadczenie jest już mało poważne - ocenia Michał Kolanko z serwisu 300polityka.pl
Sprawa ewentualnego startu Aleksandra Kwaśniewskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego rozgrzewa media od początku powstania inicjatywy Europa Plus. Były prezydent konsekwentnie nie zajmuje w tej sprawie twardego stanowiska. Pojawiają się jednak kolejne spekulacje oraz wypowiedzi sugerujące przychylanie się przez niego do podjęcia decyzji o starcie bądź niestartowaniu.

Wczoraj wydawało się, że Ryszard Kalisz zakończył domysły dotyczące politycznych planów Kwaśniewskiego mówiąc, że były prezydent nie zamierza startować w przyszłorocznych wyborach do PE ani w wyborach parlamentarnych za dwa lata. Według Kalisza, Kwaśniewski ma działać na rzecz tego, by w Polsce nie było "przechyłu konserwatywnego".

Dowiedzieliśmy się więc, że nadal nic nie wiemy

Dzisiaj do wypowiedzi Kalisza odniósł się konsekwentnie krytykujący Europę Plus szef SLD Leszek Miller. - Jeśli Aleksander Kwaśniewski rzeczywiście nie zamierza startować w wyborach, oznacza to, że Europa Plus jest w pewnym sensie osierocona - stwierdził.

Nie trzeba było długo czekać na odpowiedź samej Europy Plus. W wyjątkowo krótkim oświadczeniu wysłanym do mediów Marek Siwiec postanowił "sprostować" kolejne spekulacje, pisząc: "Po rozmowie, którą odbyłem z Aleksandrem Kwaśniewskim, stwierdzam, co następuje: Po pierwsze, Aleksander Kwaśniewski nie wyklucza kandydowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Po drugie, jak sam stwierdził, "dzisiaj nie kandyduje". Wybory odbędą się za rok, a prezydent podejmie decyzję w stosownym czasie". Dowiedzieliśmy się więc, że nadal nic nie wiemy.

Kolanko: To oświadczenie jest już mało poważne

- Spekulacje są normalne, ale to oświadczenie, z którego dowiadujemy się, że nic się nie zmieniło, jest już mało poważne. Europa Plus zdaje sobie sprawę z tego, że do wyborów jest jeszcze dużo czasu i próbuje za wszelką cenę jakoś podtrzymać zainteresowanie swoją formacją. Gdyby to było oświadczenie, że Kwaśniewski kandyduje bądź nie, to nie rozmawialibyśmy o nim. A tak robi się to powoli śmieszne - ocenia Michał Kolanko z serwisu 300polityka.pl.

Kolanko dodaje, że o ile "taniec" z mediami na temat politycznej przyszłości byłego prezydenta przez jakiś czas mógł mieć sens, tak teraz już go nie ma. - Mam wrażenie, ze przekracza to już granice skuteczności. Granicy śmieszności może jeszcze nie przekroczyli, bo Kwaśniewski jest byłym prezydentem, ale w końcu ludzie przestaną go traktować poważnie - zaznacza Kolanko.

Więcej o:
Komentarze (56)
Siwiec: Kwaśniewski nie startuje do PE, ale może wystartuje. Kolanko: To się robi powoli śmieszne
Zaloguj się
 • andrzy

  0

  A co na to Europa Minus? :)

  ---
  www.SwiatStarodrukow.pl

 • dorik2

  0

  Nikogo nie obchodziło, co robi Kwaśniewski, jak zarabia (u Kulczyka?), dopóki nie powstała Europa Plus. I huzia na Józia, i wypominanie Charkowa, i czepianie się rzekomego lobbingu na rzecz "oligarchy" ("biznesmen" nie brzmi tak podejrzanie) Kantora, chociaż w tej sprawie ewidentnie łże Tusk - najpierw powiedział, że nie ma nic przeciwko ruskim inwestycjom w Polsce, potem z doradcami doszedł do wniosku, że trzeba powiedzieć Rosjanom NIE, bo gdyby pozwolić im coś kupić, PiS histerycznie wrzeszczałby o zdradzie. Żenująca nagonka na Kwacha, podyktowana wyłącznie strachem przed konkurencją.

 • fordysta

  Oceniono 1 raz 1

  Gó...arstwo. Chłopaczki w przedszkolu maja więcej powagi.

 • askeladen

  0

  Po tym jak siwiec zostal poslem PE juz nic mnie nie smieszy!

 • biust75d

  0

  Kiedyś myslałam, że Kaczyński powinien postawić Millerowi [pomnik za rozwalenie SLD i za dojście PiS do władzy. Dzis zmieniam zdanie. Taki pomnik nalezy się Kwaśniewskiemu za rozwalenie polskiej lewicy i wrzucenie na wiele lat państwa w mroki średniowiecznego terroru prawicy. To kumple Kwacha na stołkach, układy z Kulczykiem itp doprowadziły do tego co mamy teraz. Zostaje emigracja.

 • kornblum

  Oceniono 2 razy 2

  Izaaka Stolzmana vel Aleksandra Kwaśniewskiego poprą inni wyznania handlowego, poukrywani za polskimi nazwiskami - chyba wstydzą się swego pochodzenia, a nie powinni - JP2 mówił o nich, że są starszymi braćmi w wierze.

 • kornblum

  Oceniono 2 razy 2

  Siwiec od czasów szkolnych był arogantem i zwykłym chamem - bezkarny, bo mamusia była prokuratorem a tatuś dyrektorem olbrzymiego kombinatu "Siarkopol" - potrafił na lekcjach siedzieć z nogami na ławce, lekceważyć i obrażać nauczycieli, nie reagować na uwagi - 46 Liceum Ogólnokształcące w Tarnobrzegu, lata 1970-73. Nic dziwnego, że niewiele zmienił swój sposób traktowania ludzi - są stadem baranów nie dorastającym Mareczkowi do pięt. Głosujcie dalej na buca.

 • jkredman

  Oceniono 4 razy 4

  Siwiec, Kalisz i palikociarnia na wyścigi odwołujący się do Kwaśniewskiego są śmieszni i niepoważni, to jest piaskownica a nie polityka, dziennikarze karmiący nas tuskimi bzdetami to żurnaliści tabloidu

 • costa3500

  Oceniono 3 razy 3

  Zdaje się że Siwiec nie wie że my naród jesteśmy zainteresowani wyborem największego i najgrubszego w ich partii ćwoka przekręta Piskorskiego,ale blamaż.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX