Pseudonim "Szogun". Szef rozbitej przez CBŚ grupy kiboli zorganizował ich jak wojsko

Przez kilka miesięcy policjanci tropili grupę krakowskich pseudokibiców. Teraz uderzyli. W asyście antyterrorystów jednocześnie weszli do kilkunastu mieszkań. Zatrzymali 23 osoby. W domach pseudokibiców znaleziono duże ilości narkotyków i broń. Według nieoficjalnych informacji RMF FM rozbita grupa to kibice Cracovii.
2,5 kg amfetaminy i marihuany o wartości ok. 50 tys. zł, akcesoria do uprawy konopi indyjskich, maczety, noże, kije baseballowe, kastety, bagnety, granat - rozbita przez CBŚ grupa była dobrze zorganizowana, a jej "żołnierze" uzbrojeni i niebezpieczni. Handlowali narkotykami na sporą skalę - mogli wprowadzić do obrotu duże ilości marihuany, haszyszu, amfetaminy, ecstasy i mefedronu - informuje RMF FM, powołując się na policyjne szacunki.

Wojskowa hierarchia w grupie kiboli

Szefem grupy kiboli był Mariusz M., pseudonim "Szogun". W zorganizowanej przez niego grupie panowała niemal wojskowa hierarchia. Nowych członków przyjmowano tylko po znajomości. Zanim ktoś dołączył do grupy, musiał zdać "egzamin" - np. pobić czy zranić kogoś. Jak pisze RMF FM, pokrzywdzeni w ten sposób "wrogowie" grupy nie zgłaszali tych spraw na policję lub odmawiali zeznań.

Członkowie grupy to mieszkańcy Krakowa. Mają od 23 do 38 lat. Grożą im kary więzienia od 6 miesięcy do 12 lat. RMF FM podkreśla, że udało się zabezpieczyć mienie o wartości niemal 100 tys. zł, które może posłużyć na poczet przyszłych kar.

Więcej o:
Komentarze (114)
Pseudonim "Szogun". Szef rozbitej przez CBŚ grupy kiboli zorganizował ich jak wojsko
Zaloguj się
 • humanvoice

  Oceniono 1 raz 1

  Zgadzam się z tym, co pisze syngefco.
  Skoro jesteśmy w tym temacie, zgłaszam jasny komunikat.

  Do każdego medium opisującego takie zdarzenia.

  Szanowni Państwo,
  bardzo proszę nazywać rzeczy "po imieniu".
  Jeżeli grupa ludzi zachowuje się w sposób tak skandaliczny, nie piszcie o takich osobach "kibole", "pseudokibice". Przecież to jakieś "chore", skrzywione nazwy bandyckich zachowań.
  Ci ludzie nie mają nic wspólnego z kibicami - część z nich nawet nie wie, co dzieje się na boisku, jaki jest akatualny wynik itp.
  Dla przykładu, jeżeli jakiś człowiek napadł i pobił, zamordował drugiego człowieka a nie działo się to w okolicznościach jakiegoś meczu, to nikt go nie opisuje pseudo-jakiś tam. Nikt nie pisze o sprawcy np. pseudo-empatyczny, pseudo-dobry człowiek. To brzmi równie idiotycznie jak człowiek dobry inaczej.
  Wtedy pisze się o bandyckim wybryku itp.
  Dlatego proszę nie "zmiękczac" i nie zniekształcać bandyckich zachowań nazwami, które też czytają tacy bandyci ze stadionów mając dodatkową zachętę do zachowań bandyckich, których nikt nie nazywa w ten sposób. Taki BANDYTA widzi w tym "ciche przyzwolenie" na swoje BANDYCKIE zachowania.
  Takie media, jak gazeta.pl i ogrom innych zajmujących się masowym przekazem informacji, ma bardzo duży wpływ na to jaki język będzie w obiegu.
  Apeluję - piszcie, proszę STADIONOWI BANDYCI lub jakkolwiek, ale żeby stosować nazwy adekwatnie do zachowań.

  Z wyrazem szacunku
  poirytowany czytelnik (nie pseudo-zadowolony)

 • zigzaur

  0

  W XVI wieku wymyślono piechotę wybraniecką, do której werbowano synów chłopów. Z jednej strony było waleczne wojsko, z drugiej strony zabierano ze wsi nadmiernie energiczny element. To tłumaczy tak niewielką ilość powstań chłopskich w dawnej Polsce.
  W zależności od sposobu werbunku tworzona była piechota łanowa lub dymowa.
  Trzeba nawiązać do dawnej tradycji i werbować piechotę blokową lub stadionową. Uzbroić i wysłać np. na Iran. Co podbiją, to ich.

 • zyks

  0

  Polityczne prześladowanie sympatycznych, miłych kibiców przez siepaczy Tuska. Tylko dlatego, że są polskimi patriotami !!

 • gela1

  0

  punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

  sport.tvn24.pl/archiwum,133/tusk-bylem-twardym-kibicem-z-mlyna,170044.html
  " bo każdy pijak to złodziej"

 • 1group

  0

  Dlaczego panowie "dziennikarze" dorabiają ideologię do zatrzymania bandytów,pisząc,że to "kibole Cracovii"?
  Czy w przypadku innych zatrzymań piszecie np.,że znany złodziej był wielbicielem muzyki Bacha?
  Nie mieszajcie do aktów przestępczych bogu ducha winnego klubu,bo z jakiej racji?
  Polityczna poprawność,którą wyznajecie,nie zezwala np.na podawanie rasy czy narodowości przestępców,skąd więc tutaj pada nazwa klubu,który wszakże przestępstwa nie popełnił.

 • dudibudi

  Oceniono 4 razy -2

  Ubecja już szykuje argumenty........bo gdy trzeba będzie pałować Polaków podczas pochodów 3 Maja.......to propaganda zacznie krzyczeć "biliśmy tylko kiboli" ........będzie powtórka z 11 listopada.

 • cezar85

  Oceniono 2 razy 0

  banda cwaniaków spod trzepaka, a piszecie o nich jak o dobrze zorganizowanej armii

  a kibole nie lepsi

 • ruchaka

  Oceniono 2 razy 0

  zaraz GW napisze, ze tych kiboli wspieral ich PiS, a lemingowo przyklasnie :)

 • ptak57

  Oceniono 2 razy 0

  Nie zdziwię się gdy znowu wpłynie do prokuratury list poręczający podpisany przez Romaszewskiego i pozostałą "górę" PiS-u z Kaczyńskim na czele. Wszak to prawdziwi Polacy-katolicy, porządni patrioci krakowscy , a szanowny braciszek z żonką zajmują miejsca na Wawelu. W dowód wdzięczności.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX