Libicki: Jeśli Tusk zdymisjonuje Gowina, może stracić konserwatywne skrzydło PO

- Jarosław Gowin odpalił embrionalną bombę. Gdyby został zdymisjonowany za światopogląd, czego domaga się część mediów i środowisk niechętnych obecnemu ministrowi sprawiedliwości, to Donald Tusk mógłby stracić konserwatywne skrzydło PO - powiedział w rozmowie z ?Rzeczpospolitą? Jan Filip Libicki, senator PO.
- Jarosław Gowin nie jest politycznym samobójcą. Nie mieści mi się w głowie, żeby minister sprawiedliwości wypowiadał się w sposób tak kategoryczny bez dowodów w sprawie tak niezwykle ważnej i delikatnej - mówił Libicki, komentując słowa Gowina na temat handlu ludzkimi embrionami.

Pytany, czy spodziewa się dymisji ministra za jego wypowiedź, senator PO zaznaczył: - Jeśli Donald Tusk zdymisjonowałby ministra sprawiedliwości za światopogląd, to część PO zareagowałaby daleko idącym oburzeniem. Gdyby Gowin został zdymisjonowany za światopogląd, czego domaga się część mediów i środowisk niechętnych obecnemu ministrowi sprawiedliwości, to Donald Tusk mógłby stracić konserwatywne skrzydło PO.

Premier oświadczył, że z ministrem Gowinem spotka się po weekendzie. - Poniedziałek jest dniem kluczem dla ministra Gowina. Wtedy zajmiemy stanowisko. Nie wiem do końca, o co Gowinowi chodziło ws. zarodków - powiedział Tusk.

Libicki: Jeśli PO przechyli się na lewo, przegra wybory z PiS

Libicki zaznaczył w rozmowie z "Rz", że premier powinien wzmocnić prawe skrzydło Platformy. - Jeśli PO przechyli się na lewo, to przegra z PiS najbliższe wybory. Wybory w Rybniku, w których zwyciężył Bolesław Piecha z PiS, pokazują, że wyborcy przesuwają się na prawo, a nie na lewo. Platforma nie powinna konkurować z Europą Plus i SLD, ale z PiS. Wybory w Rybniku powinny dać do myślenia władzom PO, że wyborcy oczekują prawicowej oferty - powiedział Libicki.

Więcej w dzisiejszej "Rzeczpospolitej" >>

Więcej o:
Komentarze (134)
Libicki: Jeśli Tusk zdymisjonuje Gowina, może stracić konserwatywne skrzydło PO
Zaloguj się
 • 111doradca

  0

  Dotyl , dotyl , aż ci wpadnie w tyłek motyl.
  Gowin jako minister to kontynuacja IV RP w rządzie platformy. Premier może się przekona,ze z tymi ludźmi paktować się nie da.

 • pseudo12345

  0

  No to lecą gromy na Libickiego. Jak na każdego, kto nie wyraża się negatywnie o ministrze Gowinie. Niech Tusk czyta i zastanawia się, co to znaczy "na lewo". Jakie tam tuzy.

 • aleksy_zorba

  0

  skandynawek@
  nie wymagam duzo od donalda..
  maial zniesc podatek belki i nie zwiekszac podatkow..
  jak zwykle wuj wyszlo..

 • skandynawek

  0

  Uwazam, ze Gowina nalezy zdymisjonowac. Jezeli straci konserwatywne skrzydlo PO trudno, oddac wladze. Niech PiS da te 1,2 mln miejsc pracy, niech Polska mlekiem i miodem splywa, a wszystkim bedzie lepiej niz w calym swiecie. z Anglii i innych panstw wroca Polacy, ktorzy wyemigrowali za praca, bo tylko tu bedzie praca i dobrobyt. Wybuduja w kazdej wiosce, ba osadzie, pomnik Lecha K., conajmniej kilkadziesiat kosciolow i rozdadza troche Polski bankrutujacemu Watykanowi. Nie macie pojecia jak szybko straca ta wladze.

 • aleksy_zorba

  Oceniono 1 raz 1

  bardzo dobrym zastepca gowina byla by pani SAWICKA..
  chodzaca uczciwosc ....

 • bogdan_mowi_bankowy

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem zwykłym mgr inż. elektrykiem ale wiedziałem od początku że te OFE to wielka lipa i wyciąganie kasy z państwa. I że do tego trzeba będzie w przyszłości dokładać.

 • aleksy_zorba

  0

  he he he
  kazde wyjscie jest zle dla donaldka...

 • bogdan_mowi_bankowy

  0

  Czy jest ktoś, który jest w stanie wyliczyć ile kosztuje nas (społeczeństwo) walka o stołki wszelakiej maści s.ku....synów walczących o stołki?

 • cholonek

  Oceniono 1 raz 1

  A kogo obchodzi ten cały Muppet Show? Libicki... autorytet, ze łał. Ciekawe czy dzwonił już po Giertycha? I niech zapyta premiera Donalda, kiedy wreszcie wyjaśni sprawę braku papieru w kiblu na dworcu we Wrzeszczu. Bo to jest taki sam poziom ważności spraw.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX