Marcinkiewicz o wyroku w sprawie CBA. "Jak się zatrudnia agentów lowelasów..."

- To po prostu chałtura. Kompletny brak profesjonalizmu. Ale jeśli się zatrudnia lowelasów do pracy w CBA, to potem są takie wyniki - stwierdził Kazimierz Marcinkiewicz na antenie TVN24. Były premier skomentował w ten sposób dzisiejszy wyrok Sądu Apelacyjnego, który prawomocnie uniewinnił Beatę Sawicką i Mirosława Wądołowskiego, burmistrza Helu, od zarzutów korupcji. - Żałuję, że przyłożyłem rękę do powstania CBA - przyznał Marcinkiewicz.
- W 2007 roku mówiłem, że CBA nie może wykorzystywać instrumentów, które im daliśmy, do prowokacji wobec środowisk, wobec których nie ma żadnych dowodów - powiedział Kazimierz Marcinkiewicz w programie "Piaskiem po oczach". - I dziś sąd dokładnie to powiedział - podkreślił były premier.

- Tego typu środki (jak prowokacje stosowane przez agenta Tomka wobec Sawickiej - red.) stosuje się dopiero, gdy ma się informację o tym, że doszło do przestępstwa, ale nie można go udowodnić - powiedział Marcinkiewicz. W jego ocenie działania CBA wobec Beaty Sawickiej i Mirosława Wądołowskiego to "polska chałtura" i "brak profesjonalizmu". - Widać, że oni się tym bawili. Bawili się Polską i instrumentami bezpieczeństwa - stwierdził w rozmowie z Konradem Piaseckim.

Były premier podkreślił, że w Polsce jest wiele korupcji, ale prawdziwej, a nie "kreowanej przez agentów lowelasów". - To biuro mogło ją zwalczać, ale tego nie robiło. Żałuję, że przyłożyłem do tego rękę - przyznał polityk.

Dziś Sąd Apelacyjny prawomocnie uniewinnił Sawicką i Mirosława Wądołowskiego, burmistrza Helu, od zarzutów korupcji. SA zmienił wyrok Sądu Okręgowego w Warszawie, który w maju 2012 r. skazał Sawicką na trzy lata więzienia, pozbawienie praw publicznych na cztery lata i 40 tys. zł grzywny, a Wądołowskiego - na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat i 20 tys. zł grzywny.Więcej o:
Komentarze (311)
Marcinkiewicz o wyroku w sprawie CBA. "Jak się zatrudnia agentów lowelasów..."
Zaloguj się
 • walekpapla

  0

  Kurdupel u władzy? Mamy wtedy państwo jak u Orwella (Rok 1984), To co widnieje w perspektywie, to mrozi krew w żyłach. Być może jest jeszcze nadzieje we Franciszku. Ja jednak jestem powściągliwy w nadziei. Ta gangrena potrafi zglajchszaltować wszystko i wtedy będzie raj na ziemi. Amen.

 • a.b.c.cieslakkrzysztof.51

  0

  # MACIE: " lowelasa" - marcinkiewicza , jak ocenia innych - mając sam na sumieniu wiele grzechów...

 • 111doradca

  0

  Trochę późno na tę skruchę panie Marcinkiewicz!

 • peloxxx

  0

  Peło doprowadzilo do tego ze za ich rzadzenia zlodzieje moga spac spokojnie nad ich bezpieczenstwem czuwaja sady.

 • plautilla

  0

  Za obronę prof. Lisiewicza przed nagonką w GW i przybudówkach, za karę cenzura w GW, gazeta, tok fm, od półtora tygodnia umieszcza wszystkie moje komentarze na końcu strony.

  Cenzor Gazety W. czujny jak pies podwójny ! e-program ułatwia mu pracę, bo automat elektroniczny jest niezawodny w regularnym sekowaniu przez mściwe ramiona ADL !

 • rysiyk

  Oceniono 1 raz 1

  Lowelas? To jak nazwać was? On coś zdziałał dla kraju. Ścierwojady się wkurzają że świat zobaczył ich oblicze.

 • enedue3

  Oceniono 1 raz 1

  Po co wywiad z nikczemnym gosciem, który zostawił chorą zonę oraz czworo dzieci dla " panienki".
  Jegomość, kóry nie szanuje swojej rodziny nie będzie szanował obywateli, że taki ktoś został premierem?!

 • didej007

  Oceniono 1 raz 1

  Po cholerę ktoś jeszcze z nim rozmawia? Pamiętam jego expose, w którym mówił o genialnym Kaczyńskim.. Wcześniej - nawiedzony ZChN-owiec, bogobojny mąż, do czasu tej infantylnej panienki, co to - wicie, rozumicie. Przecież ten pajac nie ma nic do powiedzenia!

 • 2-julita

  Oceniono 3 razy 1

  stary cap , ale mu się łysina świeci

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX