Absurdalne interpelacje: Lekcje religii propagują pijaństwo? Siwiec broni posłów: Pokazali bezradność państwa

Posłowie Ruchu Palikota składają absurdalne interpelacje ws. nauczania religii w szkołach. Pytają m.in. o to, czy opisane w Biblii cuda nie propagują pijaństwa wśród młodych. - Oni pokazali bezradność państwa. A ministerstwo zamiast zająć się problemem, udziela dużo bardziej bzdurnych odpowiedzi - broni posłów Marek Siwiec, przedstawiciel Ruchu Palikota w PE.
Jedna z interpelacji: Jezus "wyprodukował w Kanie Galilejskiej aż sześć stągwi wysokiej jakości trunku". "Czy do pomyślenia jest, aby w szkole wbrew ustawie o wychowaniu w trzeźwości dawano przykład produkcji alkoholu, w dodatku nazywając to cudem?". - Czy naprawdę pan sądzi, że zamiana wody w wino to istotny problem wychowawczy w nauczaniu polskiej młodzieży? - pytała Dominika Wielowieyska.

"To pokazuje bezradność państwa, a MEN..."

- Oczywiście, że nie. Problemem jest sposób traktowania religii w polskich szkołach. Programy nauczania określa Episkopat, a nie władza administracyjna, która odpowiada z programy nauczania w Polsce. Problemem jest to, że jak ktoś nie chce chodzić na religię, to nie ma lekcji etyki. Problemem jest to, że ta religia jest w środku programu dnia, a nie na początku lub na końcu, jak miało być - tłumaczy Siwiec.

- Posłowie, którzy piszą te interpelacje, sprowadzili to do absurdu. Ale to pokazuje bezradność państwa, które skapitulowało przed Kościołem w tej sprawie. Chodzi o to, by państwo podniosło się z kolan. I nic więcej. Chodzi o to, by minister, który opowiada bzdury o tym, że nikt wskutek lekcji religii nie utonął, zastanowił się nad tym, co on zrobił, by w sposób godny uczyć religii i jednocześnie szanować osoby o innych poglądach - mówi Siwiec.

Ruch Palikota atakuje interpelacjami

Poseł Piotr Chmielowski z dwoma kolegami z Ruchu Palikota dręczą Ministerstwo Edukacji interpelacjami o lekcjach religii. Od grudnia napisali ich pięć, prawie każdą o cudzie. Martwią się, że propagują one pijaństwo albo okrucieństwo - napisała "Gazeta Wyborcza".

A MEN na zapytania odpowiada. Np. na pytanie o niebezpieczeństwa płynące z lekcji o chodzeniu po wodzie wiceminister Przemysław Krzyżanowski odpisuje całkiem serio: "Ministerstwu Edukacji Narodowej nie są znane przypadki utonięć bądź zagrożenia zdrowia dzieci i młodzieży, które miałyby być spowodowane podjęciem prób naśladownictwa Jezusa kroczącego po wodzie".

Więcej o:
Komentarze (27)
Absurdalne interpelacje: Lekcje religii propagują pijaństwo? Siwiec broni posłów: Pokazali bezradność państwa
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 10 razy -6

  "Czy do pomyślenia jest, aby w szkole wbrew ustawie o wychowaniu w trzeźwości dawano przykład produkcji alkoholu"

  Mówi członek partii założonej przez gościa, który zrobił majątek głównie na produkcji wódki.

 • errata_net2

  Oceniono 20 razy -14

  Po pierwsze: kto tym kretynom dał mandat poselski?
  Po drugie: na głupie pytania, głupie odpowiedzi.
  Po trzecie: niech pilnują swojego prowodyra, by nie rozpijał i nie narkotyzował młodych i starych chlejąc w publicznych miejscach czy sprowadzając ćpunów do sejmu.
  Po czwarte: zasadnicze pytanie - czy pijaczyna Siwiec jest wyrocznią w sprawach siły czy bezsilności państwa? Twierdzę, że NIE JEST!
  Głupota jest chorobą, która nie boli głupca, ale BOLI skazanych na przebywanie z nim.

 • yoonior4

  Oceniono 20 razy -12

  Od kiedy partia, której sztandarowym hasłem jest legalizacja marychy dba o wychowanie w trzeźwości? Hipokryzja do kwadratu!

 • prawdziwy_liberal

  Oceniono 11 razy 11

  Jak się Franciszek weźmie za burdel w polskim kk to go Terlikowski, Sakiewicz, Rydzol, Wielgus, Flaszka Głódź zadepczą

 • endrju1521

  Oceniono 25 razy 19

  " Lekcje religii propagują pijaństwo? "

  =============================

  Lekcje "religii", finansowane przez państwo,

  propagują pijaństwo, kanibalizm i wampiryzm ! ! ! ! ! !

  =====================

  1. "cudowne" przemienienie wody w wino, i ochlaj.

  2. Bierzcie i jedzcie, oto ciało moje.

  3. Bierzcie i pijcie, oto krew moja.

 • unamatita

  Oceniono 24 razy -18

  czy poseł siwiec (celowo z małej litery) "ucałował już ziemię kaliską"?
  czy takie zachowania posła siwca nie propagują głupoty?
  u.

 • chi_neng1

  Oceniono 43 razy 37

  Jezeli Franciszek w dalszym ciagu bedzie taki normalny jaki jest, to moze nasze wladze maja wreszcie okazje do uwolnienia sie od tego koscielnego jarzma ?

  Moze wreszcie ktos sie odwazy na zerwanie tego cholernego konkordatu i na przepierzenie klechow z polityki, szkolnictwa, wojska ....itd , na odebranie tego z czego panstwo okradziono !

 • harimau666

  Oceniono 26 razy 22

  to jest absurd,do ku... nędzy!!!
  www.youtube.com/watch?v=tFYMs2HYFQA
  najpierw wyprowadzić Watykan z Polski a potem z tym coś zróbcie !!!
  (radzę obejrzeć czym zajmuje się polski Sejm)

 • chi_neng1

  Oceniono 17 razy 15

  "A MEN na zapytania odpowiada. Np. na pytanie o niebezpieczeństwa płynące z lekcji o chodzeniu po wodzie wiceminister Przemysław Krzyżanowski odpisuje całkiem serio: "Ministerstwu Edukacji Narodowej nie są znane przypadki utonięć bądź zagrożenia zdrowia dzieci i młodzieży, które miałyby być spowodowane podjęciem prób naśladownictwa Jezusa kroczącego po wodzie".

  Jak widze, same tegie mozgi siedza tam w tym MEN !

  I nie koniec na tym, bowiem gdy sprawy dotycza EDUKACJI KOSCIELNEJ/TEJ RELIGIJNEJ jak: interpelacje, OBOWIAZKOWA nauka religii w szkolach na wszystkich poziomach (a nie przy kosciele), katecheci, symbole religijne, czyli krzyze wszedzie gdzie sie da ... itp....itd , TO NABIERAJ WODY W USTA !
  ALBO GLOSNO PROTESTUJA JAKO ZNIEWAGE KOSCIOLA !

  Ale o "chodzeniu po wodzie" maja swoje zdanie natychmiast ....:) I jakzesz trafne !!! :)

  A co ma swiecka szkola do Kosciola ?

  Przeciez maja wlasne szkoly ! Za malo im ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX