Kto jest lepszym katolikiem? Rydzyk atakuje Sakiewicza i "Gazetę Polską"

Dyrektor Radia Maryja, krytykując "Gazetę Polską", mówi o ludziach, którzy przychodzą, klękają na nabożeństwach, a naprawdę "instrumentalnie traktują wiarę i patriotyzm" - pisze "Gazeta Wyborcza" i przypomina, że powodem napięć jest fakt, że jedni i drudzy odwołują się do podobnego segmentu czytelników narodowo-katolickich. I jedni, i drudzy są medialnym zapleczem PiS.
Jeszcze 10 kwietnia nic nie zapowiadało otwartej awantury. Widzowie TV Republika mogli śledzić mszę z archidiecezji warszawskiej w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej, którą transmitowano z logo TV Trwam. Atak nastąpił wczoraj w "Naszym Dzienniku". O. Rydzyk w rozmowie z gazetą wrócił do zlustrowania abp. Stanisława Wielgusa w 2007 r. przez "Gazetę Polską". - Zaszczuto człowieka, psychicznie go złamano. Bez względu na to, czy ta współpraca była, czy nie, to są przecież jakieś procedury - prokuratura, sądy.

Szef toruńskiej rozgłośni wezwał Tomasza Sakiewicza do przyznania się do błędu: - Trzeba powiedzieć: Pomyliłem się. Na kłamstwie nie można niczego zbudować. Wypomina, że "GP" atakowała też Radio Maryja, że współpracuje z rosyjskim wywiadem, bo ma nadajniki radiowe za Uralem. - To nie były nasze nadajniki, wynajmowaliśmy je na kilka godzin dziennie w sposób zupełnie legalny. Podobnie było i jest z nadajnikami w USA i Kanadzie. Ponieważ "GP" nigdy nie sprostowała tych informacji, to - mówi Rydzyk - "z dystansem patrzę na pewne redakcje i na pewne media".

Wytyka też Sakiewiczowi, że pisał list do Benedykta XVI z "niemal instrukcjami", co należy z Rydzykiem zrobić.

Ojciec Rydzyk przywalił, Sakiewicz nie pozostał; dłużny... [BLOG]

Cały tekst w dzisiejszym wydaniu "Gazety Wyborczej".

Więcej o:
Komentarze (199)
Kto jest lepszym katolikiem? Rydzyk atakuje Sakiewicza i "Gazetę Polską"
Zaloguj się
 • ryllaa

  Oceniono 2 razy 2

  Jeszcze troche, a te zajadłe katole wezmą się za kudły, na co czekam z niecierpliwością!!!

 • potulny186

  Oceniono 2 razy 2

  Ojcze wielebny , czyżby perfumeria zmieniała się w szambo

 • potulny186

  Oceniono 1 raz 1

  Nic nowego. Jeden drugiego wart. Jak oni zaczynają się "atakować" samych siebie to należy natychmiast stanąć na baczność i dokładnie patrzeć i słuchać co knują i kogo chcą opluć. A coś nic nie słychać o dalszych marszach w obronie telewizji TRWAM . Chyba coś z Rzymu dotarło do Rydzyka i spasował.

 • mohe221

  Oceniono 1 raz 1

  Gazeta Wyborcza jak zwykle jątrzy i napuszcza. Stara bolszewicka metoda "dziel i rządź". Od dawna ta bolszewicko - żydowska gadzinówka pracuje nad szerzeniem nienawiści i podziałów wśród Polaków. Niestety skutecznie. Dają się ogłupieni ludzie manipulować, widać to nawet po niektórych komentarzach. W prawdziwej demokracji, której nota bene obecnie w POlsce nie ma różnice zdań są często i to jest b.dobre. U bolszewików zawsze jest jedna wspólna linia poprawna ustalana od górnie a ustala ...m.in. GW i jej herszt A.Michnik.

 • nietyp

  Oceniono 2 razy 0

  To jest lepsze od "M jak miłość" I " Na Wspolnej" do kupy razem wziętych!!!!

 • beliar6

  Oceniono 3 razy 1

  Jeden drugiego wart. Jeden i drugi idzie pod prąd nauki Jezusa. Jeden i drugi ma pełną gębę frazesów. Jeden i drugi nie cofa się przed kłamstwem i hipokryzją.

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 3 razy 1

  O, pieski pod dywanem się gryzą ? Może coraz mniejsze kości dostają za służbę...?

 • jurekzoliwy

  Oceniono 3 razy 1

  Asmodeusz kontra Boruta w walce o dusze Polaków.

 • nirelle

  Oceniono 4 razy -4

  Ma problem GW, martwi sie o katolików. A może tak kto jest lepszym złodziejem z koalicji rządzącej PO czy PSL? Bo jak widac to Sawicka jest poszkodowana i powinna dostać z burmistrzem możliwość dokończenia przekretu..
  Od kiedy to pismo lewackie, genderowskie, poradnik seksuologiczny uzyskał kompetencje Pana Boga w ocenie postępowania katolików.
  Może jeszcze GW wyznaczy godziny spowiedzi z przyjemną seksowną pokutą?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX