Tysiące Polaków zapalą w tym roku marihuanę legalnie?

- Wszystko wskazuje na to, że już w tym roku tysiące rodaków będą mogły zaciągać się dymem ze skrętów zupełnie legalnie. Chodzi o badania naukowe - podaje Newsweek.pl.
Polskie prawo pozwala na zażywanie narkotyków, jeśli są elementem eksperymentu naukowego, czytamy w tygodniku. Badania ma prowadzić BioInfoBank, zajmujący się innowacjami z zakresu informatyki i biotechnologii.

Nowe badania, z zakresu neuropsychologii ma przeprowadzić na grupie wieloletnich palaczy marihuany. Sprawdzane będzie, jak narkotyk wpływa na funkcje poznawcze, sprawność intelektualną oraz relacje społeczne. Plan zakłada, że przebadanych zostanie przynajmniej tysiąc ochotników, choć organizatorzy liczą nawet na 10 tys.

Ludzie po 30, palący od lat

- Chcielibyśmy, żeby byli to ludzie po trzydziestce, palący od wielu lat - mówi Jędrzej Sadowski, prawnik, jeden z inicjatorów przedsięwzięcia i doradca instytutu BioInfoBank. Sadowski dodaje, że projekt przeprowadzenia badań pozytywnie zaopiniowała już Komisja Bioetyczna działająca przy Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.

Uczestnicy będą mogli zgłaszać się forum stworzonego na specjalnej stronie internetowej.

Więcej informacji na stronie Newsweek.pl>>

Więcej o:
Komentarze (148)
Tysiące Polaków zapalą w tym roku marihuanę legalnie?
Zaloguj się
 • adambiernacki69

  Oceniono 5 razy 5

  Po pierwsze celowo pisze się "Marihuana" zamiast Konopie żeby co głupsi wciągnęli nagle ustami powietrze do gardła w przestrachu durnowatym. Po drugie pisze się narkotyk co jest nieprawdą bo Konopie nie uzależniają. Reszta jest milczeniem...

 • ulebyk

  Oceniono 4 razy -2

  Banda naiwniaków uwierzyła byłemu SBckiemu donosicielowi Palikotowi, że im zalegalizuje trawę :) Potem zorientowali się, że nie ma nic do zaoferowania i non stop wciska im pedałów (Oberpedał III RP) i inne atrakcje swojego cyrku osobliwości (Begowskiego, przebranego za babe komucha), pieprzy bzdury a trawy jak nie było tak nie ma hehe. Ciekawe czym tym razem bęzie chciał skusić tepaków?

 • razb1947

  Oceniono 7 razy -5

  Debile tylko palą marihuane, kto ma choć trochę rozumu to nie pali i wie że to jest szkodliwe dla zdrowia.

 • poljack

  Oceniono 2 razy 0

  Policja czeka za rogiem .

 • cillian1

  Oceniono 5 razy 1

  czekam na polityka, co będzie dawał możliwość wyboru, a nie zakazywał z buta.

  Teraz to k..wy, nie politycy.

  :)

 • kazik2500

  Oceniono 3 razy -1

  A rzad pewnie zapali jako pierwszy bo latwiej byc w oblokach niz dbac o ludzi i kraj. A wy lekarze zamiast leczyc, glupie sku ... chcecie z ludzi robic narkomanow. "Uniwersytet Medyczny". Bydlo.

 • swedzi_mnie_palec

  Oceniono 6 razy 2

  Badania tak samo sensowne, jak ćwiczenia na wypadek ataku zombie.

 • hare-hare

  Oceniono 6 razy -2

  a eksperyment z krwią i ciałem jezusa cosik chyba traci na znaczeniu

 • mafiapuczajewa

  Oceniono 8 razy -6

  stalinowsko-faszystowskie BUCE przeprowadzają eksperymenty na ludziach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX