Dżochar Carnajew obwinia zabitego brata. "Chciał bronić idei islamu"

Dżochar Carnajew odpowiedzialnością za przygotowanie zamachu obarczył zabitego brata - informuje CNN, powołując się na anonimowe źródło rządowe. Informator CNN podkreśla, że to dopiero wstępny etap dochodzenia i wszystkie zeznania będą weryfikowane.
Według Dżochara Carnajewa to jego starszy brat Tamerlan jest odpowiedzialny za przygotowanie zamachu w Bostonie. W ten sposób miał bronić idei islamu. Carnajew twierdzi też, że działali samodzielnie i nie mają powiązań z międzynarodowymi organizacjami terrorystycznymi. Rzeczywiście, na ślad ich kontaktów z siatką terrorystyczną śledczy nie natrafili, ale wersja zakładająca udział innych osób nadal jest brana pod uwagę i weryfikowana.

Padło tylko jedno słowo: "nie"

Dżochar Carnajew przesłuchiwany był w bostońskiej klinice. Po postrzale w szyję dziewiętnastolatek prawie nie może mówić. Z sędzią komunikował się pisemnie i kiwając głową, gdy chciał potwierdzić. Podczas całego przesłuchania powiedział tylko jedno słowo. - Nie - odpowiedział pytany, czy stać go na skorzystanie z własnego adwokata. W związku z tym wyznaczono mu obrońcę z urzędu.

Może być skazany na karę śmierci

Dżochar Carnajew zostanie oskarżony o stosowanie broni masowego zniszczenia. Postawiono mu też zarzut rozmyślnego niszczenia mienia skutkującego śmiercią ludzi. Postawione Dżocharowi zarzuty uzasadniają żądanie dla niego m.in. kary śmierci czy dożywocia.

Carnajew będzie sądzony przez cywilny wymiar sprawiedliwości. O to, by sądzić go na podstawie prawa wojennego jako "wrogiego bojownika", apelowali republikańscy senatorowie: John McCain, Lindsey Graham oraz Kelly Ayotte.

Jako "wrogich bojowników" określa się podejrzanych o terroryzm, którym odmawia się statusu jeńców wojennych, ale także prawa do ochrony wynikającej z procesu przed powszechnym sądem USA (np. prawa do adwokata). Status ten przypisano wrogom państwa, głównie terrorystom obcokrajowcom. W związku z tym, że Carnajew od ubiegłego roku ma obywatelstwo amerykańskie, przepisy te nie będą miały zastosowania.Zamachy w Bostonie: relacja na żywostrzelanina w Watertown | wykładowca relacjonuje strzelaninę na Twitterze | zdjęcia | kim jest podejrzany | zdjęcia świadków z Twittera

Więcej o:
Komentarze (143)
Dżochar Carnajew obwinia zabitego brata. "Chciał bronić idei islamu"
Zaloguj się
 • gbgb26

  0

  Mają rację,że go nie chca na cmentarzach.Niech mądra matka trzyma go w puszce na lodówce i codziennie sobie przypomina, ze to dzieci niej tam leży.
  A ten gnojek dopiero teraz strach u tyłka poczuł jak jemu samemu grozi,że umrze.
  Ciekawe dlaczego nie spieszy się do swojego ukochanego Allaha.

  Ale czego sie spodziewać po religii która ma za proroka pedofila.

 • od-or

  0

  Rosjanie mają racje że to tałatajstwo tępią.

 • gelbigel

  Oceniono 2 razy 2

  Islam to takie gwno że nawet brat sprzeda brata, aby sie uwolnić od zarzutów.

 • od-or

  Oceniono 2 razy 2

  islam to religia wyklęta.

 • cyniczne_oko

  0

  "broni masowego zniszczenia"

  Ofiary z Hiroshimy i Nagasaki muszą się w grobach przewracać. Do dzisiejszego dnia na terenie tych miast rodzą się zniekształcone dzieci na skutek promieniowania od amerykańskich bomb a teraz tamte PRAWDZIWE masakry ( bo ofiary szły w dziesiątki tysięcy ) i PRAWDZIWA broń masowego zniszczenia ( dwa miasta zrównane z ziemią ) są przez amerykanów trywializowane bo zabito osiem osób i kilkadziesiąt poraniono. Co ta BROŃ MASOWEGO ZNISZCZENIA tam zniszczyła? Kosz na śmieci? Co za głupotę dziennikarze wymyślą byleby nakręcić sensację.

 • gokle

  Oceniono 2 razy 0

  @pismaki_klamia

  Napisz cos jeszcze, bo tak ciebie tu malo.

 • pismaki_klamia

  Oceniono 6 razy 2

  fałszywe zdjęcia w NYT o straconych nogach....
  www.stuartwilde.com/2013/04/boston-bombing-story-unravels-fake-new-york-times-article/

 • pismaki_klamia

  Oceniono 5 razy 3

  Ciekawa analiza

  www.veteranstoday.com/2013/04/22/welcome-to-amerika-no-more-truth-justice-or-american-way/

 • abbas77

  Oceniono 6 razy -2

  Brednie. Wierzycie w brednie serwowane przez popleczników i lizod... Busha Juniora. Naprawdę wierzycie w te "Islamskie" zamachy i w to, że ten dzieciak to terrorysta? A... no tak, przecież Wy też wierzycie w Smoleńską Mgłę i w Wielkiego Islamskiego Illumiatę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX