Donald Tusk pozwał "Nie" za "primaaprilisowy żart"

Donald Tusk pozwał wydawcę tygodnika "Nie" za naruszenie dóbr osobistych. Portal Gazeta.pl dotarł do treści pozwu, w którym premier domaga się przeprosin m.in. na portalu Pudelek.pl. "Nie" pod koniec marca opublikował fałszywy stenogram z rozmów premiera podczas meczu Polska-Ukraina. - Wiele osób potraktowało tę publikację śmiertelnie poważnie - mówił w Radiu TOK FM rzecznik rządu Paweł Graś.
Wydawca tygodnika, spółka Urma, otrzymał już pozew, trafi on także do Sądu Okręgowego w Warszawie - podał Press.pl. Tę informację potwierdził w rozmowie z TOK FM Paweł Graś. - Taki pozew wpłynął. Jest to jednak pozew prywatny. Donald Tusk złożył go jako osoba prywatna, a nie premier RP - podkreśla Graś. - Ten "żart" pojawił się w piątek, a prima aprilis był w poniedziałek. Przez to wiele osób potraktowało tę publikację śmiertelnie poważnie, zaczęła ona funkcjonować w przestrzeni publicznej. Część dziennikarzy komentowała nawet rzekome słowa premiera zupełnie na poważnie - podkreślił rzecznik rządu.

Kontrowersyjny żart

Pozew dotyczy publikacji tygodnika "Nie", która ukazała się pod koniec marca. Redakcja opublikowała rzekome stenogramy z podsłuchanej rozmowy Donalda Tuska z innymi politykami podczas meczu Polska-Ukraina. Jak sugerował tekst, premier oraz m.in. Grzegorz Schetyna w niewybredny sposób komentowali m.in. stroje innych znanych osób, które pojawiły się na stadionie. Padały zdania typu: "Ale czapkę przyniósł i wciąż z tym tabletem...".

O publikacji napisała część portali internetowych, w tym plotkarski Pudelek.pl.

W kolejnym numerze redakcja "Nie" wyjaśniła, że publikacja była żartem z okazji 1 kwietnia.

Pozew wpłynął

"Treść artykułu i jego kontekst miały poniżyć powoda w oczach opinii publicznej i wywołać przekonanie, że premier sprawujący władzę w Polsce jest pozbawiony zasad etycznych" - argumentują w pozwie przedstawiciele premiera. Dotarliśmy do jego treści:Zobacz pełną treść pozwu >>

Donald Tusk domaga się przeprosin w tygodniku "Nie" i na stronie internetowej gazety, a także na portalach Gwizdek24.se oraz Pudelek.pl - informuje Press. Redaktorem naczelnym "Nie" jest Jerzy Urban.

Więcej o:
Komentarze (59)
Donald Tusk pozwał "Nie" za "primaaprilisowy żart"
Zaloguj się
 • 2reserved

  0

  a opłata stała 600zł zapłacił z własnej kieszeni czy podatników bo nie wierzę że zapłacił z własnej kieszeni w kasie sądu?

 • cyklista

  0

  Domagać się przeprosin na Pudelek.pl ????????????? Premier ?????????????? Nigeryjskie słońce zaszkodziło.

 • skuba2

  0

  Niech lepiej palant pozwie tych, którzy na plakatach pomawiają go o morderstwo i zdradę - i to bynajmniej nie z okazji "pierwszego kwietnia" tylko 10 kwietnia!

 • zlappande

  Oceniono 5 razy -5

  zart Urbana faktycznie przekroczyl granice, ale malo kto chyba (poza fanatykami Urbana) traktuje "Nie" powaznie

 • anthrax_2

  Oceniono 2 razy 2

  A co z żartami na temat inwestorów z Kataru,Zielonej Wyspy,likwidacji abonamentu RTV,lataniem rejsowymi samolotami,benzynie po 4 zł [mówił ze jak Kaczor wygra to benzyna bedzie po 5 zł] ,wczasami dla emerytów pod palmami,likwidacja dopłat do KK,zlikwidowaniem kolejek do lekarzy,itd. itd. itd.

 • losiu4

  Oceniono 2 razy 2

  " premier sprawujący władzę w Polsce jest pozbawiony zasad etycznych"

  aby to stwierdzić njie trzeba posuwać się do priomaaprilisowych żartów. Jedyną zasadą do jakiej Donek sie stosuje to "nie przemęczać się".

  Pozdrawiam

  Losiu

 • gnooostyk

  Oceniono 3 razy -1

  Panie Donaldzie

  Wychodzi na to, że prawicowcom wolno wszystko w tym kraju. Mogą sobie robić manifestacje z pochodniami, palić kukły pod ambasadami suwerennych państw, obalać rządy matoła.....
  Ale jak normalny człowiek głowę podniesie i skrytykuje Pana, to się Pan zaraz obraża.
  Nie na takiego Donalda Polacy głosowali.

  Proszę sobie przypomnieć ostatnie dni rządów premiera Millera i wybory w których sromotnie przegrał. W poprzednich wyborach miał ogromne poparcie i co ?????
  Ano - zlekceważył wyborców. Obraził ich inteligencje i poszedł w odstawkę.
  Niech Pan nie popełnia tego błędu.....

 • gnooostyk

  Oceniono 1 raz 1

  Pozdrawiam cenzorów:)

  Przyjemnie się wam wycinało mój post?
  Róbcie tak dalej - a pies z kulawą nogą - no może "dyżurnymi kaczystami" nie będzie zaglądał na wasze strony

 • poljack

  Oceniono 2 razy 2

  Mogę pana Tuska podać do sądu jako osobę prywatną za nieudolne rządzenie ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX