Trzy osoby przeżyły... "Dlaczego Macierewicz nie powiadomił prokuratury? Może zostanie przesłuchany"

Janina Paradowska oczekuje, że Antoni Macierewicz wytłumaczy się z podawania sensacyjnej informacji o tym, że trzy osoby przeżyły katastrofę smoleńską. - Czy poseł powiadomił prokuraturę? Bo jeżeli nie powiadomił, to sam popełnia przestępstwo. Być może prokuratura przesłucha Antoniego Macierewicza na tę okoliczność - mówiła w TOK FM.
Informacja o tym, że trzy osoby przeżyły katastrofę smoleńską, padła podczas spotkania Antoniego Macierewicza z wyborcami w Kielcach. Janina Paradowska uważa, że nie można tego pozostawić bez reakcji.

- Próbowałam wczoraj w prokuraturze sprawdzić, jak traktować taką sprawę. Czy Antoni Macierewicz powiadomił prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa? Jest osobą publiczną, posłem, i jeżeli nie powiadomił prokuratury, to sam popełnia przestępstwo. Być może prokuratura przesłucha Antoniego Macierewicza na tę okoliczność - stwierdziła dziennikarka w "Poranku Radia TOK FM".

Ale sama ma wątpliwości, czy ewentualne spotkanie posła PiS ze śledczymi przyniesie konkretny efekt. - Dotychczasowe doświadczenia z przesłuchiwaniem Antoniego Macierewicza są takie, że podaje mnóstwo nazwisk, siatek szpiegowskich, rzeczy, które są nie do sprawdzenia.

Wreszcie są kontry. Ale naukowcy z polskich uczelni ciągle milczą

Janinę Paradowską cieszy, że po raz pierwszy od czasu katastrofy smoleńskiej eksperci kontrują tezy stawiane przez zespół posła Macierewicza. - Szkoda tylko, że głównym kontrującym jest prof. Paweł Artymowicz z uniwersytetu w Toronto, a nie uczeni z Polski. Od dawna mówię, że zdumiewa mnie bierność polskiego środowiska naukowego. Potwierdziły to kolejne publiczne występy prezesa PAN prof. Michała Kleibera. Który wszystko mówi "na okrągło" i zdaje się nie mieć zdania w tej sprawie. Być może nie chce się nikomu narazić. Mam wrażenie, że tutaj strach zaczyna odgrywać dużą rolę - oceniła dziennikarka tygodnika "Polityka"Gospodyni "Poranka Radia TOK FM" nie ma wątpliwości, że trzeba z uwagą słuchać ekspertów prostujących tezy stawiane przez zwolenników wersji o zamachu w Smoleńsku. - Żebyśmy nie utonęli w kłamstwach zespołu Antoniego Macierewicza.

Dlatego Paradowska poleca tekst urzędnika Antoniego Miklaszewskiego w "Gazecie Wyborczej", który wylicza długą listę zaniechań i zaniedbań, które popełniła kancelaria prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Okazuje się m.in. że w urzędzie nie było żadnego "regulaminu dotyczącego zasad organizacji wizyt prezydenta". Przygotowując wizytę w Katyniu, nie wzięto też pod uwagę warunków pogodowych. Zdaniem Miklaszewskiego wystarczyło zaplanować początek uroczystości na późniejszą godzinę, by była szansa na pomyślne lądowanie.

Więcej o:
Komentarze (67)
Trzy osoby przeżyły... "Dlaczego Macierewicz nie powiadomił prokuratury? Może zostanie przesłuchany"
Zaloguj się
 • prof-antoni

  Oceniono 1 raz 1

  xx Nie zdziwię się, jak za chwilę usłyszymy, że brata nie ma w trumnie, bo zmartwychwstał w ramach zasług dla Polski i cywilizacji europejskiej – tak wczorajsze słowa prezesa PiS skomentował były premier Leszek Miller w programie "Tak Jest" w TVN 24.

 • prezio3

  0

  Po co ta debilka głos zabiera o sprawach o których zielonego pojęcia nie ma . Przecież to jest bez sensu a jeżeli idzie o ogłupianie opinii publicznej to czasy bezkarnej propagandy minęły z nadejściem internetu więc ta ruska szmata może sobie odpuścić i zdechnąć bo i tak już na nic potrzebna nie jest mocodawcom z Moskwy.

 • aa_6

  0

  Moim zdaniem panu Kaczyńskiemu jako oficjalnemu katolikowi trzeba po prostu co pewien czas przypominać, że Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy i że w szczególności Bóg katolików nie toleruje cynicznych, totalnie skundlonych kłamców i oszustów.

 • stanislaw50

  0

  Pani redaktor - na litość Boga. Kogo Pani chce przesłuchiwac ???
  demos

 • piotrstefanson

  Oceniono 1 raz 1

  he he zamknac jarka i macierewicza na jednym odziale i niech sobie tworza teorie spiskowe

 • peloxxx

  Oceniono 2 razy -2

  a te stare pruchno nadal ujada jak stara dziwka

 • losiu4

  Oceniono 3 razy 1

  ""Dlaczego Macierewicz nie powiadomił prokuratury? Może zostanie przesłuchany"

  dlatego, sklerotyczna babuniu, że to nie Macierewicz sobie coś ubrdał, tylko powiedział to już kawał czasu temu ktoś zupełnie inny. I prokuratura miała o tym pełną wiedzę :)

  Pozdrawiam

  Losiu

 • makgib

  Oceniono 2 razy 0

  Podejmując dyskusję z wariatem, trzeba by się zniżyć do poziomu Maciarewicza i jego zespołu ekspertów, to ponad możliwości normalnie myślącego człowieka. To że mają takie wzięcie, świadczy tylko o poziomie umysłowym tych co mu dają wiarę.

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 2 razy 2

  Ta babsia jzst chora z nienawisci jak w PRL-komunisci.Kizdy dzien babci?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX