Wybuch czy sztuczna mgła? Jak zmienia zdanie Anita Gargas?

Astrofizyk prof. Paweł Artymowicz zrzuca Anicie Gargas, że tezy w jej dwóch filmach o tragedii smoleńskiej zmieniają się jak poglądy zespołu ?ekspertów? Antoniego Macierewicza. Dwa lata temu widzowie bombardowani byli wypowiedziami o samolocie ścinającym brzozę i wierzchołki drzew. W nowym filmie tupolew przelatuje nad brzozą, a skrzydło odrywa wybuch.
Anita Gargas nakręciła dwa filmy o Smoleńsku: "10.04.10" i "Anatomię upadku". Pierwszy powstał dwa lata temu. Ale wtedy "obowiązywała" - lansowana przez zwolenników PiS - teoria "sztucznej mgły". Świadkowie w pierwszym filmie Anity Gargas podkreślali, że nie słyszeli żadnego wybuchu. Widzieli za to jak tupolew ścinał końcówki drzew. "Nie było wybuchu, tylko coś jakby ciężkiego upadło. Było takie plaśnięcie niezrozumiałe". "O drzewa skrzydłem zahaczał (...) i za las poleciał, a tam obłok ognia, dźwięk nie był głośny".

Co się zmieniło w ciągu dwóch lat? Nowy film Gargas - "Anatomia upadku" lansuje tezy ekspertów Antoniego Macierewicza (żaden z nich nie widział nawet wraku tupolewa). Uznali oni, że samolot w ogóle nie uderzył w feralna brzozę. Przeleciał kilkanaście metrów nad nią i wtedy doszło do "eksplozji wewnętrznej". "Dobrze przygotowanej wielopunktowej eksplozji" jak precyzuje jeden z ekspertów. I dodał, że to wybuchy spowodowały "obcięcie skrzydeł w powietrzu".

Film 10.04.2010 ukazał się jako dodatek do "Gazety Polskiej", w kwietniu 2011 r. Film "Anatomia upadku" był dołączony do "Gazety Polskiej" w styczniu 2013 roku.Więcej o:
Komentarze (211)
Wybuch czy sztuczna mgła? Jak zmienia zdanie Anita Gargas?
Zaloguj się
 • togo13

  Oceniono 3 razy 3

  Cały ten rejwach to po prostu wyrzuty sumienia Jarka.

 • mineyko

  Oceniono 3 razy 1

  Zrozumcie kobitę, jadowita gazecina dobrze się sprzedaje.
  Za okupacje takie gazetki nazywaliśmy - gadzinówkami!

 • piastpiastun

  Oceniono 2 razy 2

  Mam torsje jak to wszystko widzę

 • worlther

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież wiadomo, że oba filmy były sponsorowane przez PiS. Wystarczy zobaczyć ile było przekłamań w tłumaczeniu z Rosyjskiego w Anatomii Upadku.

 • matylda1963

  Oceniono 2 razy 2

  szkoda słów. Kiedy trzeci odcinek?

 • rubo45

  Oceniono 3 razy 3

  Nie ma sprzeczności. były dwa wybuchy sztucznej mgły. Czy to wymaga tłumaczenia?

 • adalberto3

  Oceniono 1 raz -1

  Jedno drugiego nie wyklucza. Moze byc wybuch w sztucznej mgle.

 • grubybodzio

  Oceniono 4 razy -4

  Bezczelne klamstwa, zobaczmy co bylo tak na prawde
  www.youtube.com/watch?NR=1&v=pWwYfCPTZG0&feature=fvwp

 • franek-janek

  Oceniono 4 razy 4

  Przykre to wszystko, skad sie biora takie szuje jak Gargas ktore dla prywatnych korzysci sa zdolni do najwiekszych podlosci a ktore w innym przypadku sa dla niej nie osiagalne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX