Seremet: Wyniki badań próbek z wraku za kilka miesięcy

Do lata potrwa badanie próbek wraku tupolewa - powiedział Andrzej Seremet w rozmowie z Radiem RMF FM. Prokurator przyznał tym samym, że nie uda się dotrzymać terminów, o których pół roku temu informowano opinię publiczną.
- Termin ogłaszany w momencie, kiedy biegli przystępowali do tych prac, określany był na 6 miesięcy. Myślę, że możemy lokować nasze oczekiwania w okresie miesięcy letnich - powiedział Seremet.

Pytany, dlaczego prokuratorzy dają pole do różnych spekulacji, nie dementując ani nie potwierdzając wersji zamachu, prokurator generalny tłumaczył: - Chociażby dlatego, że czekamy na wyniki tych badań, a one mieszczą się w zakresie tej hipotezy, o której mówimy. Kilkanaście miesięcy temu powiedziałem, że w zasadzie ten wątek jest zakończony, ale jednocześnie pozostawiłem furtkę. Polegała ona na tym, że jeżeli w toku poszczególnych badań pojawią się jakieś możliwości dowodowe, to prokuratura oczywiście będzie je wykorzystywać. Takie możliwości się pojawiły w postaci badania przez biegłych szczątków wraku w tym kontekście, mimo że wtedy, wcześniej jeszcze, prokuratorzy dysponowali już kilkoma opiniami, które - zdawać by się mogło - wykluczały możliwość użycia tych materiałów, o których mówimy - stwierdził.

Seremet zapowiedział także, że w ciągu kilkunastu tygodni powinna być gotowa opinia dotycząca brzozy w Smoleńsku.

Więcej o:
Komentarze (38)
Seremet: Wyniki badań próbek z wraku za kilka miesięcy
Zaloguj się
 • bambosz0

  Oceniono 1 raz 1

  Najlepsza metoda dojścia do prawdy to wynająć w Smoleńsku ddddduuuży hangar ( z kibelkami,stołówką samoobsługową, zaopatrzeniem na 50 lat i pryczami) wstawić wrak TUTKA,zainstalować te dwie komisje,czyli Millera i Macierewicza zamknąć dokładnie,zabierając wszystkie telefony i dostęp do internetu,Otoczyć 3-metrowej wysokości ogrodzeniem ,postawić wartę i czekać ,aż z kuchennego komina poleci biały dym... a Kaczora wreszcie INTERNOWAĆ,bo biedak ma zły życiorys i ciągle musi udowadniać,że jest byłym opozycjonistą tak starannie ukrytym,że nawet bliźniak i Solidaruchy o tym nie wiedziały.

 • bambosz0

  Oceniono 1 raz 1

  ja też,ja tez chcę dostać próbki Tutka do zbadania....powiedzą moje prawnuki,czytając "nową GazRzepę"w XXII wieku.

 • gralfa00aa11

  0

  Taak? Czemu tak szybkoo? Bo la budy October gniazdo Gold Nest slodkie moze bedzie musialo sie wyniesc za wojskiem ? Dawno nazywa sie agent Piacharski nad "Sharon-Szarotki" wulkanem wrogow bejbolowych jak w Krakowie. Wyrabiaa w waser reszte drugiej strony? Tych Gegawe Arnolda trzeba spokojnie ukrecic,ode polamac ?

 • spokojny102

  Oceniono 1 raz 1

  podobno Tu tka pachnie jeszcze bardzo czysta wyborowa, ale ´general pil zaladkowa gorzka i tu jest pies pogrzebany.

 • jamoc

  Oceniono 3 razy 3

  Czegoś nie rozumiem. Prokuratura nie ma jeszcze wyników więc co oczywiste do zakończenia śledztwa xxx lat, i co chyba równie oczywiste wyniki i ostateczne konkluzje śledztwa mogą być inne od przewidywanych, a tymczasem powołuje się Spec Komisję do tłumaczenia gawiedzi: jak tam było, w wyniku czego nastąpiła i jak przebiegała katastrofa. CO będzie tłumaczone? Prekognicje - czyje? Przecież to jakieś szaleństwo...

 • herbutrzywdar

  Oceniono 1 raz 1

  Może ktoś wie czemu takie badania muszą trwać tak długo?- serio pytam.

 • imw

  Oceniono 1 raz 1

  To świadczy o rzetelności śledztwa :)))
  Czekać na badania ponad 3 lata to chyba ewenement w świecie

 • wodakrolewska

  Oceniono 2 razy 2

  czy są zdjęcia gruntu i drzew z miejsca zetknięcia Tupolewa z ziemią ?
  100 ton jak z predkością 200 km/h ląduje na miękkim terenie to bez problemu mozna ustalić czy samolot w chwili lądowania był w całości.
  POdawanie do publicznej wiadomości widzimisię tzw. ekspertów tylko zaognia sprawę.

 • leon.bzykacz

  Oceniono 8 razy 8

  Seremet: Wyniki badań próbek z wraku za kilka miesięcy <

  A to echo grało

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX