Kownacki: Tusk ma pieniądze na nową komisję, a nie ma na to, żeby przeprosić Ewę Błasik

- Dziwię się, że premier Donald Tusk ma pieniądze na to, żeby organizować komisję Millera na nowo, a nie ma na to, żeby przeprosić panią Ewę Błasik - powiedział w Radiu RMF FM Bartosz Kownacki, pełnomocnik części rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej. Poseł PiS dodał też, że jego zdaniem doszło do sfałszowania raportu Jerzego Millera. Zapowiedział w tej sprawie złożenie zawiadomienia do prokuratury
- Czy spór na temat roli generała Andrzeja Błasika i jego obecności w kokpicie znajdzie jakiś finał sądowy? - pytał Kownackiego Konrad Piasecki. - Mam nadzieję, że tak. Prowadzimy w tym zakresie prace i prawdopodobnie będzie skierowane zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez funkcjonariuszy publicznych, którzy wpadli na pomysł, aby na podstawie kontekstu sytuacyjnego wmontować pana generała Błasika do kokpitu. Jestem przekonany, że doszło do sfałszowania raportu Jerzego Millera czy też opinii, na których został oparty - zaznaczył poseł PiS.

- Celowo i złośliwie sfałszowali (funkcjonariusze publiczni - red.) ten raport? - dopytywał Piasecki. - Na pewno zrobili to ze swojej niekompetencji, pod przemożnym wpływem Rosjan, chcąc na siłę - skoro już Rosjanie ustalili, że pan generał jest - go tam wmontować - powiedział Kownacki.

Kownacki: Dziwię się, że Tusk nie ma pieniędzy na to, aby przeprosić Ewę Błasik

Poseł PiS zaznaczył, że rodzinie generała Błasika należą się przeprosiny, dlatego "prawdopodobnie będą pozwy cywilne przeciwko Skarbowi Państwa w związku z tym raportem (Millera - red.) i koniecznością jego sprostowania".

- Dziwię się, że premier Donald Tusk w momencie, kiedy raport całkowicie zaczyna się rozpadać, ma pieniądze na to, żeby organizować komisję Millera na nowo ( chodzi o zespół Macieja Laska - red.), płacić jej i próbować walczyć z innymi ustaleniami, a nie ma pieniędzy na to, żeby przeprosić panią Ewę Błasik - dodał Kownacki.

Kownacki: To PiS poniósł największe straty. Nasze emocje można usprawiedliwić

Kownacki, pytany, czy widzi szanse na to, aby tragedia smoleńska kiedyś przestała dzielić Polaków, stwierdził: - Ja bym chciał, żeby tak było i miałem taką nadzieję 10 kwietnia (2010 r. - red.), że to wszystko się zmieni, sposób funkcjonowania polskiej polityki ulegnie zmianie... Niestety, stało się inaczej i ja dostrzegam tę winę szczególnie w politykach Platformy - zaznaczył poseł PiS.

- A dostrzega pan tę winę też po stronie PiS? - pytał Piasecki. - Być może powinniśmy być bardziej wyrozumiali, ale proszę zwrócić uwagę, że to jednak PiS poniósł największe straty i trzeba być dla nas o tyle wyrozumiałym, że te emocje tutaj, wśród rodzin, wśród bliskich, są dużo większe. Mam wrażenie, że niektórzy to celowo i cynicznie wykorzystują właśnie przeciwko PiS - tłumaczył Kownacki. Pytany, czy nie widzi cynizmu po stronie PiS, odparł: - Na pewno są emocje, na pewno jest wzburzenie tym, co się stało, i tym, jak się zachowuje władza. Tak jak mówiłem - to (zachowanie polityków PiS - red.) można usprawiedliwić, to można zrozumieć. Natomiast cynicznego rozgrywania tej sprawy przez drugą stronę ja nie jestem w stanie zaakceptować - stwierdził polityk.

Więcej o:
Komentarze (151)
Kownacki: Tusk ma pieniądze na nową komisję, a nie ma na to, żeby przeprosić Ewę Błasik
Zaloguj się
 • erg_samowzbudnik

  0

  Mało jeszcze kasy panie Kownacki . Ile te przeprosiny maja kosztować i za co? Jest tylko dwie ekspertyzy , jedna mówi że był ,a druga że nie udowodniono . Mnie akurat pasuje pierwsza.

 • pfg

  0

  Ponieważ temat został "podbity", powtórzę; Pani Błasik, jak kazda osoba, która straciła kogoś bliskiego, zasługuje na współczucie. Ale przepraszać jej nie ma za co.
  pfg.blox.pl

 • totapis500

  0

  Może tej żonie Błasika dać jakiś wysoki stopień oficerski i się zamknie,spójrzcie jak cicho o Gosiewskim.

 • wolfgang61

  Oceniono 1 raz 1

  Następny, robiący z siebie idiotę za dużą kasę.
  Już po Rogalskim wiemy jak to działa.
  Jak była kasa to mówił,że był zamach , jak zerwali z nim współpracę to mówił ,że nie wierzy w zamach.
  Zamach na kogoś kto miał 10 % poparcia - żałosne.

 • ryllaa

  Oceniono 1 raz 1

  Ile, wg, tej pani, kosztują w złotówkach przeprosiny?

 • ryllaa

  0

  Na ile (kwotowo) wyceniła te przeprosiny Błasiczka?

 • kgoc

  0

  A kto przeprosi generałową za" niezłe" komentarze załogi na jego temat podczas lotu? Też Tusk???

 • drbob20

  Oceniono 1 raz 1

  kownacki, spadaj sraluchu.

 • shootthemall

  Oceniono 2 razy 2

  sPiSdziałe nienasycone smoleńszczaki

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX