"Pani minister, proszę: dajmy już spokój z tą reformą". Znani aktorzy ws. 6-latków [WIDEO]

Nam, rodzicom, zależy na dzieciach, ale nie wiem, na czym zależy politykom - mówi Marcin Dorociński w spocie Fundacji Rzecznik Praw Rodziców prowadzącej akcję Ratuj Maluchy. W klipie przeciw reformie szkolnej występują też inni znani rodzice - aktorzy i celebryci.
Zgodnie z wprowadzoną przez MEN reformą od przyszłego roku rodzice nie będą mieli wyboru: do szkoły pójdą wszystkie sześciolatki. Termin już raz przesuwano, ale wielu rodziców wciąż jest przeciw reformie. Urzędników resortu edukacji nie przekonują też ich obawy, że w 2014 roku w szkołach zapanuje wielki ścisk.

Znani rodzice przekonują w klipie akcji "Ratuj Maluchy", że posłanie sześciolatków do szkoły jest złe, bo nie powinno się skracać im dzieciństwa, a uczyć można przez zabawę. Sama reforma ma służyć państwu i politykom, nie - ludziom, którzy jej nie chcą. - Chodzi tylko o to, by dziecko szybciej skończyło szkołę, poszło do pracy, zaczęło płacić podatki i ZUS - mówi w klipie Paulina Holtz.

- Pani minister, bardzo Panią proszę: dajmy już spokój z tą reformą. Miejmy chociaż wybór, dobrze? - mówi Dorociński.

Akcję "Ratuj Maluchy" prowadzi grupa rodziców zrzeszonych w Fundacji Praw Rodziców - większość mająca więcej niż dwójkę dzieci. Wg nich reforma obniżająca wiek szkolny jest zła, bo oznacza "tresurę" dzieci w - ogólnie -złych polskich szkołach (niedoinwestowanych, w złym stanie technicznym, pełnymi hałasu i agresji, z nauczycielami nieprzygotowanymi do pracy z mniejszymi dziećmi).

Minister Krystyna Szumilas na razie nie zmienia zdania - namawia rodziców do wcześniejszego wysyłania dzieci do szkoły. W ubiegłym roku taką decyzję podjęli rodzice 17 proc. sześciolatków. W tym roku zdaniem pani minister będzie to ok. 30 proc.

- Cały świat idzie w kierunku obniżania wieku szkolnego. Żeby wykorzystać potencjał dzieci, to, że w wieku lat sześciu są gotowe do rozpoczęcia edukacji w szkole. To krok dla dobra dziecka. Nie tylko nasze badania pokazują, że im wcześniejsza edukacja, tym lepsze wyniki nauki - przekonywała niedawno w TOK FM szefowa MEN.

Więcej o:
Komentarze (14)
"Pani minister, proszę: dajmy już spokój z tą reformą". Znani aktorzy ws. 6-latków [WIDEO]
Zaloguj się
 • india.wr

  0

  jak by wprowadzić ze 4 godziny religii i obowiązkowe roraty, posty i inne czary to by PiS był zachwycony i zagłosował za.
  Polacy, po co lepiej kształcić dzieci, zawodówki na nich czekają, zmywaki w Anglii są atrakcyjne, ważniejsza religia niż matma i angielski

 • poiuytrewq0987

  Oceniono 2 razy 2

  Ależ...Wnioski rodzica po 2 m-cach nauki 7-latka w SP:

  - poziom nauki w 1 klasie to DNO. 5-latek sobie poradzi.
  - parę lekcji ogólnych, zestaw Tropiciele - poziom tych podręczników to tragedia.
  - 2 godziny RELIGII katolickiej albo świetlica dla odmieńców
  - 1 godz. j. ang. (nie ma anglisty, ale jest 3 katechetów)
  - W-F na papierze, spacer albo skłony

  Po co referendum, co za różnica. Zamiast o wiek - trzeba

  WALCZYĆ O POZIOM NAUKI I CZYSTE TOALETY W SZKOŁACH. To nie żart. W szkołach państwowych SĄ KIBLE nie łazienki. A kształcenie to fikcja, ważniejszy jest krzyż i obrazki papieża niż matematyka.

 • 111doradca

  Oceniono 3 razy -1

  Brodka pitoliisz jak potłuczona. Nie kompromituj się. Chcesz lansu, a dzieci masz gdzieś!

 • jad120262

  Oceniono 3 razy 1

  A gdzie podziała się reszta komentarzy? Dużo było rzeczowych i popierających reformę.

 • driszti

  Oceniono 4 razy 2

  Zła i niechciana reforma, nachalnie forsowana wbrew opiniom ekspertów, praktyków i rodziców. Zła, bo w praktyce skraca się proces uczenia, a to nigdy nie wychodzi na dobre. To smutne, ale ekonomia okazała się ważniejsza, niż dobro i potrzeby dzieci.

 • szkas11

  Oceniono 3 razy 3

  Szybciej do szkoły i szybciej za granicę

 • kr_kr

  Oceniono 3 razy 3

  I po co komentować, jak za chwilę znów wszystko pójdzie do kosza ...

 • endrju1521

  Oceniono 8 razy 2

  "- Chodzi tylko o to, by dziecko szybciej skończyło szkołę, poszło do pracy, zaczęło płacić podatki i ZUS - mówi w klipie Paulina Hol"

  =======================================

  Pracy, jak na lekarstwo,

  a z umów śmieciowych, nie ma żadnego ZUS ! ! ! !

 • poalicja

  Oceniono 8 razy -6

  Nie dziwie się że wszystkie kraje cywilizacji łacińskiej które zaakceptowały socjalizm chylą się ku upadkowi.
  Nie wpadło do durnych łbów że każde życie ma wdrukowane w genotyp czas nauki i nie potrzeba do tego żadnego Państwa.Dla porządku,Leonardo da Vinci czy Einstein nie kończyli żadnych szkół.Oczywiście lekarz,inżynier,fizyk musi zdobyć wiedzę.Ale niech zrobi to za swoje.Do czasu kiedy nie wymrą ostatni ludzie zainfekowani socjalizmem i nie zdechnie demokracja,pomagajmy sobie.Na początku bonem oświatowym,na kolejnych etapach edukacji np. mądrym kredytem.
  A tu wydawało by się mądrzy,lecz chyba inaczej ludzie,wznoszą inwokacje do swoich państwowych właścicieli,niech łaskawie zostawia im jeszcze na rok własne dzieci.M a s a k r a .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX