Oleksy: Miller zaleca mi zimny okład. Konflikt między "lwami" SLD?

Zimny okład na głowę - oto, co Leszek Miller zalecił Józefowi Oleksemu. Oleksy wczoraj ostro skrytykował Millera za zaproszenie na Kongres Lewicy Lecha Wałęsy - bez konsultacji z wiceszefem Sojuszu, który ten kongres przygotowuje. - Od tego czasu nie rozmawialiśmy - mówi TOK FM Oleksy.
- Przysłał mi tylko SMS-a, w którym miał pretensje, że jestem krytyczny. Zalecił mi wzięcie zimnego okładu. A ja mu odpisałem, że najpierw on powinien to uczynić - dodaje wiceszef SLD. O działaniach Millera - sposobie zapraszania gości na kongres - Oleksy mówi: - Czuję niesmak. To się nie mieści w moim wyobrażeniu kultury politycznej.

I zaznacza, że poważnie rozważa rezygnację z udziału w kongresie. Zdaniem Oleksego kluczowe i decydujące może być to, czy Miller zaprosi Aleksandra Kwaśniewskiego - skoro chce tam mieć byłych prezydentów Lecha Wałęsę i gen. Wojciecha Jaruzelskiego.

Oleksy mówi nam, że wczoraj rozmawiał z byłym prezydentem i Kwaśniewski jest "poruszony tym, że Miller zaprasza kolejnych gości": - A on wciąż zaproszenia nie ma. On to przeżywa jakoś, na pewno.

Dziś Leszek Miller spotyka się z generałem Jaruzelskim, by także jego zaprosić na kongres. A Oleksy - jak sam przyznaje - ma w tej sprawie mieszane uczucia. - Na pewno będzie dyskusja na ten temat. Jaruzelski reprezentuje przecież lewicę PZPR-owską, powojenną, wszelką - mówi. I dodaje - że "skoro jest Wałęsa, to już trzeba" zaprosić Jaruzelskiego.

Były premier w rozmowie z TOK FM odniósł się także do wyrzucenia z SLD Ryszarda Kalisza. Zdaniem Oleksego nie ma szans, by za byłym już posłem SLD poszli inni. O Kaliszu mówi: - Nie jest typem lidera. Jest tak bardzo zajęty sobą, że mu nie wychodzi kierowanie uwagi na boki.

Europa Plus Kwaśniewskiego, Palikota i - być może - Kalisza ma realne polityczne szanse? Oleksy jest sceptyczny. Jego zdaniem bez SLD nie da się zbudować niczego na lewo od Platformy. A Kwaśniewski - jak sugeruje Oleksy - może nie być już zadowolony z tego, że wystąpił z Palikotem na wspólnej konferencji. - Kwaśniewski się ukrywa, powiedziałbym uszczypliwie. Uruchomił ideę z pewnym falstartem i zniknął. To jest cały urok Aleksandra Kwaśniewskiego - ironizuje były premier.Więcej o:
Komentarze (66)
Oleksy: Miller zaleca mi zimny okład. Konflikt między "lwami" SLD?
Zaloguj się
 • zbycholj23

  0

  Czy chodzi o tych dwóch tetryków którzy rozwalili polską lewicę i zdradzili ludzi pracy?

 • marian8-1960

  Oceniono 1 raz 1

  Już nawet swoi Bolka nie chcą, nie przyznają się do niego, gdzie on się teraz bidaczyna podzieje?

 • 31.februarius

  Oceniono 1 raz 1

  Przysłał mi SMS, to mu odpisałem, chceci wiedzieć co, zara, muszę go jeszcze gdzieś mieć, no chyba że mi wnuczka skasowała ....

  THE LIONS

 • komunikat.4

  Oceniono 3 razy 1

  tak sie upodlić moze tylko Oleksy. Wczoraj bohater chciał sie brać za bary z Milerem , a dzisiaj jak kundel merda ogonkiem na widok pana. Co te szmaty są w stanie zrobić dla koryta?

 • jerzysm42

  Oceniono 3 razy 1

  "Konflikt" między lwami..."
  Coś wyleniałe te lwy. Pora chyba na zmianę przywódcy stada.

 • jerzysm42

  Oceniono 2 razy -2

  Już się pogodzili. Wspólnota interesów przede wszystkim. Do następnej okazji.

 • antykkk

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Miller zaproś pan jeszcze towarzysza rydzyka, albo nie może lepiej od razu towarzysza papieża i to obojętnie którego.

 • szymek_50

  Oceniono 2 razy 0

  Pan przewodniczący zapewne liczy, że po tym ruchu z Lechem Wałęsą, podniesie mu się.
  W sondażach.

 • poljack

  Oceniono 5 razy 3

  Partia szpiegów .Ja pamiętam ! I nigdy więcej na was nie zagłosuję !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX