Korea Płd. chce się szybko dozbroić. Nowe samoloty i rakiety

Pentagon poinformował, że Korea Płd. chce zmodernizować swoje samoloty F-15 za 2,4 mld dolarów. W grę może wchodzić także zakupienie 60 nowych myśliwców F-35.
Urzędnicy Defense Secuirty Cooperation Agency (DSCA) przesłali do Kongresu dokumenty informujące o zainteresowaniu Korei Południowej zakupem samolotów F-35 i F-15. Te pierwsze maszyny miałyby zostać w dużym stopniu zmodernizowane, tak by mogły być niebezpieczną i przede wszystkim skuteczną bronią w ewentualnym konflikcie z sąsiadem z północy. Przystosowaniem samolotów do wymogów współczesnego pola walki i wyposażenie ich w technologię Silent Eagle zająć miałby się ich producent - firma Boeing.

Koreańczycy wstępnie są też zainteresowani możliwością kupna najnowszych samolotów F-35. Są to najnowocześniejsze na świecie myśliwce, które są póki co w fazie testów. Tutaj koszt zakupu 60 samolotów byłby ponadpięciokrotnie wyższy.

Na liście wojskowych z Korei Płd. znajdują się także rakiety dalekiego zasięgu Taurus KEPD 350. Te lecące na niskiej wysokości rakiety produkowane są przez niemiecko-szwedzki koncern. Mogą one pokonywać około 500 km i niszczyć z dużą precyzją nawet mocno ufortyfikowane cele.

Korea Północna ogłosiła przed kilkoma dniami, że wchodzi w "stan wojny" z Koreą Południową - podała północnokoreańska agencja KCNA. Armia czeka teraz na rozkazy Kim Dzong Una, który od miesięcy straszy świat wojną.

Zgodnie ze "wspólną decyzją rządu, rządzącej Partii Pracy Korei oraz innych organizacji" "wszystkie kwestie między oboma krajami mają być traktowane zgodnie z protokołem wojennym". Armia, jak głosi komunikat agencji KCNA, czeka na kolejne rozkazy przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una.Więcej o:
Komentarze (123)
Korea Płd. chce się szybko dozbroić. Nowe samoloty i rakiety
Zaloguj się
 • ivilive

  0

  Przypomina mi się film "Pan życia i śmierci / Lord of war" ...

 • jans0091

  0

  Nasi już myją drzwi od stodoły , pewnie się uwiesimy na doklepkę aby nasze firmy dostały kontrakty .

 • cynik_czy_stoik

  Oceniono 1 raz 1

  Amerykanie są "kuci na cztery nogi", tylko w Iraku wystartowali do wojny z własnym wojskiem, sparzyli sie i teraz jak wojować to tylko cudzymi rękami. A oni tylko bron dosyłają. Obalili talibów rekami Afgańczyków, wyzwolili Egipt, rebeliantom Kadafiego podesłali broń, to i teraz Koreańczykom sprzedadzą co nieco. Te bombowce bez powodu tak nie latały, a skuteczniejsze niż niejedna akcja reklamowa :P

 • kermit.dolomit

  Oceniono 2 razy 0

  TAURUS KEPD 350 to nie żadna rakieta dalekiego zasięgu tylko niemiecko szwedzki pocisk manewrujący powietrze ziemia ! Tak to jest jak ktoś od antysemityzmu i homofobii pisze na jakiś inny temat

 • ferroetigni

  Oceniono 2 razy -2

  Po wkroczeniu Chińczyków i "uporządkowaniu" sytuacji Kim i cała "góra" partyjno-wojskowa zostaną rozstrzelani jako szpiedzy amerykańscy. I znowu naiwni uwierzą, że wszystkiemu złu winni są ci wstrętni Amerykanie.

 • plus_minus_zero

  Oceniono 5 razy 1

  Yahkesom w to graj! Będą mieli komu wtrynić swój zbrojeniowy złom! Wychodzi na to ze Kim Dzong Un jest chyba agentem CIA!

 • plus_minus_zero

  Oceniono 2 razy 2

  nie te pierwsze tylko te drugie!

 • kiks4

  Oceniono 4 razy 4

  niska wysokość- to brzmi ciekawie. Mimo tego ja bym napisał: mała wysokość. Ale ja nie jestem dziennikarzem, nie kończyłem Wyższej Szkoły Gotowania na Gazie i Dziennikarstwa.

 • traxforma

  Oceniono 6 razy -2

  od dziś zaczynam czytać każdy artykuł od forum...tyle tu światłych, nieomylnych i przede wszystkim z pełną, merytoryczna wiedzą znawców...dlaczego Ci "złoci chłopcy" polskiej sceny forumowej nie zostają zatrudniani przez portale i w ogóle przez media do rzetelnego komentowania wszelkich wydarzeń gospodarczych, politycznych, wszelkich nowości technicznych, wszelkich niewyjaśnionych spraw....dlaczego nie zakładają własnych blogów i wortali i tam się nie spełniają..dlaczego tylko ujadają podpisując się pod postami jacy to inni są debilami a tylko on są królami klawiatur....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX