Propagandowe oświadczenie ambasady Korei Płn. w Polsce. "Ostateczna bitwa na śmierć i życie", "imperialiści"...

Armia Korei Płn. zatwierdziła atak nuklearny na USA. Tymczasem ambasada Korei Płn. w Polsce opublikowała długie propagandowe oświadczenie. A w nim choćby takie cytaty: "Nadszedł czas ostatecznej bitwy na śmierć i życie". Ambasadorem Korei Płn. w Polsce jest przyrodni brat Kim Dzong Ila.
- My nie wypowiadamy wojny. Po prostu odpowiemy, jeśli ktoś zacznie - zadeklarował w rozmowie z TVN 24 przedstawiciel ambasady. Przyciskany, w końcu zakończył: - Nie mam już nic do powiedzenia.

Na stronie ambasady opublikowano z kolei propagandowe oświadczenie. Przedstawiciele państwa totalitarnego, którego zwykli obywatele żyją w biedzie i są poddawani indoktrynacji, deklarują, że "heroiczny lud" jest gotowy do walki. Ambasadorem Korei Płn. w Polsce jest Kim Piong Il, przyrodni brat zmarłego Kim Dzong Ila i wujek obecnego dyktatora Kim Dzong Una.

Oto fragmenty oświadczenia:

"Drogi Szanowany Marszałek Kim Dzong Un" podjął decyzję o "deklaracji bitwy na śmierć i życie w celu zapewnienia epokowej okazji do położenia kresu niekończącemu się starciu z USA i zapoczątkowania nowej ery. Jest to również ostatnie ostrzeżenie sprawiedliwości dla USA, Korei Południowej i innych antyzjednoczeniowych grup wrogich sił. Decyzja odzwierciedla silną wolę armii i ludu KRLD do zniszczenia wrogów - czytamy.

"Heroiczny lud KRLD jest pełen rosnącego gniewu na lekkomyślne działania prowokacyjne amerykańskich imperialistów oraz silnej woli, aby jak jeden mąż włączyć się do śmiercionośnej walki z wrogami i odnieść ostateczne zwycięstwo w wielkiej wojnie dla zjednoczenia narodu, zgodnie z ważną decyzją podjętą przez Kim Dzong Una" - napisano na stronie.

"Poważna, ponura sytuacja wyraźnie dowodzi tego, że Naczelne Dowództwo KAL słusznie wydało wyrok i decyzję, aby zdecydowanie rozliczyć się z amerykańskimi imperialistami i południowokoreańskimi marionetkami. Zdecydowaną odpowiedzą KRLD oraz jej niezachwianą postawą jest przeciwdziałanie szantażowi nuklearnemu amerykańskich imperialistów bezlitosnym atakiem nuklearnym, a rozpętaniu przez nich wojny wojną totalną'' - straszy ambasada.

"Żadna siła na ziemi nie może złamać woli ludu KRLD w słusznej wielkiej wojnie o zjednoczenie narodu, oraz wszystkich innych Koreańczyków i ich obezwładniającej potęgi. Trzymając się wysokich wartości niezrównanie wielkich ludzi Góry Paektu, Koreańczycydają upust tłumionej niechęci i realizują swoje długo oczekiwane pragnienia, aby przynieść jasny dzień narodowego zjednoczenia i zbudować największą potęgę na ziemi, bez żadnej porażki."

Więcej o:
Komentarze (80)
Propagandowe oświadczenie ambasady Korei Płn. w Polsce. "Ostateczna bitwa na śmierć i życie", "imperialiści"...
Zaloguj się
 • stroskany

  0

  Co dobre żarcie to wiemy
  Lecz zjemy se to, co se zjemy.
  A gdy czujemy już parcie,
  to jak rakieta na starcie
  gotowa do odpalenia,
  Rakieta "Tu odbyt - Tu ziemia"
  I wszystko na Świecie zmienimy,
  Gdy tak się wykasztanimy !

 • stenia312

  Oceniono 1 raz 1

  Korea Południowa nigdy sie nie zjednoczy z Północą bo na Południu jest państwo cywilizowane które żyje w innych realiach to po co mieli by się z Koreą północną łączyć jak tam są ludzie zamknięci nic nie wiedzą o świecie mają głód i nie zrozumieja się na wzajem .Ambasador Korei północnej swoją propagandę niech głosi w swoim kraju bo jesteście tylko tego nauczeni aby ludzi od małego straszyć i prać im mózgi wam nie zależy na zgodzie tylko na potędze a południe nie chce z wami mieć nic wspólnego ii dla tego ich uważacie za wroga,ten wasz reżim wam samym szkodzi musicie się otworzyć na świat bo życie jest piękne sam pan ma porównanie mieszkając u nas w Polsce.

 • anna22290

  0

  fanatyzm wszedzie jest grozny i w kazdej postaci

 • chajro

  0

  Przecież oni chcą się zjednoczyć! Tak wynika z tego "apelu"...w taki sposób chcą wejść do kapitalistycznego raju, czy w taki sposób (nuklearny) chcą wciągnąć wszystkich do piekła?

 • metenburg

  Oceniono 3 razy 1

  Partyjnym kolesiom z zydokomuny nie przeszkadzaly takie oswiadczenia a teraz ich dzieciom i wnukom wydaja sie one smieszne. Wiatrolomstwo dziejowe czy co ?

 • jerzysm42

  Oceniono 4 razy 0

  Szkoda mi Koreańczyków.
  W przypadku rozpętania konfliktu zbrojnego mogą ich zginąć miliony. Kim Dzong i jego generały ocaleją.

 • kamyk39

  Oceniono 6 razy 2

  Dlaczego GW pisze o oswidczeniu, ze jest propagandowe?
  Ja oceny od gazety nie oczekuje, tylko podawania faktow.

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 4 razy 2

  Jest godzina 16. Wszedłem do działu informacje ze świata Gazety, zobaczyć co na świecie. A tu na świecie od 10 rano nic się najwidoczniej nie wydarzyło.

 • tanatopraktor

  Oceniono 9 razy -1

  Jidische Zeintung do spółki z tefałenem jątrzą i judzą na 24 fajerki. Na całym świecie nikt sobie tym dupy nie zawraca ale pseudodziennikarzyny mają powód do brandzlowania sie niusami z dupy.
  Żałośni jesteście z tą propagandą. czy ambasada dała wam wytyczne?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX