Prezes TVP broni filmu Anity Gargas. Paradowska: "Na litość boską, o czym pan mówi?"

Janina Paradowska przyznała w Poranku Radia TOK FM, że jest "zbulwersowana" planem wyemitowania w telewizji publicznej dwóch filmów o katastrofie smoleńskiej. - Film Gargas to manipulatorskie huśtanie emocjami - mówiła publicystka. - Życzę prezesowi powodzenia w tym karkołomnym przedsięwzięciu - dodała.
Telewizyjna Jedynka pokaże 8 kwietnia dwa filmy o katastrofie smoleńskiej: zrealizowaną na zlecenie National Geographic "Śmierć prezydenta" i "Anatomię upadku" autorstwa Anity Gargas. Po emisji w specjalnym programie Piotra Kraśki odbędzie się dyskusja ekspertów i publicystów.

"Na litość boską, prezesie? O czym pan mówi?"

- Jestem zbulwersowana faktem, że Juliusz Braun podjął decyzję o emisji dwóch filmów - przyznała w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska.

Publicystka odniosła się do rozmowy Juliusza Brauna, prezesa TVP, z Agnieszką Kublik w "Gazecie Wyborczej", w której tłumaczy się z tej decyzji. Zdaniem Brauna film Gargas traktuje "o upadku systemu władzy w Polsce. Tak odczytuję intencje jego autorki. I dlatego ten film jest ważny, chociaż fałszywy". - Na litość boską panie prezesie, o upadku? Jakiego systemu? O czym pan mówi? - denerwowała się Paradowska.

Radomski: Gargas w TVP? Absurdalnie postrzegana polityczna poprawność [BLOG LIBERTE!]

"To jest film o wielkiej manipulacji"

Kublik w wywiadzie pytała Brauna, jakie przyczyny katastrofy podaje film Gargas. "To nie jest ważne. Ten film jest o czymś innym" - odpowiedział szef TVP. - O czym? - podjęła Paradowska. - To jest film o wielkiej manipulacji. To manipulatorskie huśtanie emocjami. Mam wrażenie, że prezes oglądał zupełnie inny film niż ja - mówiła publicystka. - Mam wrażenie, że uczestniczę w chocholim tańcu. Nie rozumiem, po co dwa filmy, po co dyskusja. Niespecjalnie widzę, kto chciałby uczestniczyć w dyskusji, która będzie dalszym zagmatwaniem sprawy. Życzę prezesowi powodzenia w tym karkołomnym przedsięwzięciu.

Paradowska przypomniała, że przyczyny katastrofy smoleńskiej zostały ustalone przez komisję Jerzego Millera: - Powinniśmy to przyjąć do wiadomości i powinna to przyjąć do wiadomości telewizja publiczna, wykonując swą ustawową misję - zakończyła publicystka.Więcej o:
Komentarze (47)
Prezes TVP broni filmu Anity Gargas. Paradowska: "Na litość boską, o czym pan mówi?"
Zaloguj się
 • berwis1

  0

  Zwolnic tego klauna z telewizji publicznej.To jest rodzinny klan Braunow , a jeden z nich chcial wywieszac polowe polskich dziennikarzy.I ja mam placic na taka telewizje?

 • senior2244

  0

  Coś mi się wydaje że Panu Braunowi popieprzyło się troszke albo nawet mocno w główce.

 • forelle15

  0

  a ta Paradowska to gender?

 • plumgazeta

  Oceniono 1 raz -1

  Jeszcze jedna zwolenniczka sekty czarnych skrzynek.

 • taurus248

  Oceniono 5 razy 1

  Paradowska ty stara wiedzmo rudego bandyte bronisz idz do diabla

 • gtpress

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Redaktor, to smutne, ze w 3 lata od Katastrofy nie powstal film o tym FAKCIE, obracamy sie wokol emocji, ktore, niestety, niewiele maja wspolnego z faktyczna przyczyna "odwrocenia" samolotu do gory kolami......

 • inkwizytorstarszy

  Oceniono 3 razy -3

  Pani Janino, głodnemu ciemnemu motłochowi trzeba coś rzucić do "obgryzania" (np. film spełniający ich oczekiwania) bo będzie warczał i gryzł...

 • kuciapka1938

  Oceniono 1 raz -1

  bnov
  Jak coś czujesz to nie dmuchaj sobie pod nos !
  Może szczoteczka i pasta do zębów potrzebna ?
  To że coś widzisz, słyszysz ?
  Ja to rozumiem. Wielu widzi i słyszy coś co tylko właśnie oni widzą i słyszą
  To sie nawiedzeniem określa
  Jednak z tym czuciem to przesadziłeś
  Nawet najbardziej nawiedzeni, dotąd nic nie czuli
  Twoje nawiedzenie jest wyjątkowe Ty nawet czujesz !
  A może swąd piekieł czujesz !!!

 • piesion

  0

  audiatur et altera pars.Nawet jeżeli gada od rzeczy.Film sam się skompromituje.A pani Paradowska powinna , z racji wieku , pamiętać jak to krytykowano w peerlu dzieła , których nie można było zobaczyć. (na przykład "Łowca jeleni")

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX