TV Republika. Nowa prawicowa telewizja ma koncesję na nadawanie

- Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podjęła uchwałę o przyznaniu Telewizji Republika koncesji na nadawanie programu telewizyjnego (o charakterze publicystyczno-informacyjnym) drogą satelitarną i kablową - chwali się nowa prawicowa telewizja, produkt spółki Telewizja Niezależna SA. Redaktorem naczelnym nowego medium jest Bronisław Wildstein.
Jaka to będzie stacja? - Jednym z powodów tworzenia TV Republika jest to, co się stało w 1989 r., czyli Magdalenka i Okrągły Stół. Powstało państwo ułomne, które do dziś funkcjonuje. Nieudane reformy czy rola, jaką dziś odgrywają postkomuniści, to efekt niedokończenia polskiej rewolucji. I to nie tylko moja opinia, ale także niektórych ludzi Platformy. Ja jestem człowiekiem wyważonym - mówił "Gazecie Wyborczej" Piotr Barełkowski, przedsiębiorca, producent telewizyjny, współwłaściciel TV Republika.

Nadają przez całą dobę

Telewizja ma nadawać całą dobę. Oprócz serwisów informacyjnych i publicystyki znajdą się w niej także m.in. magazyny śledcze, kulturalne, historyczne. Wśród założycieli i twórców telewizji są: Tomasz Sakiewicz (wiceprezes ds. marketingu i rynku abonenckiego), Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz (dyr. artystyczny), Piotr Lisiewicz, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Dorota Kania, Paweł Lisicki, Katarzyna Gójska-Hejke. Nową telewizję będzie mógł oglądać każdy, kto ma dostęp do sieci kablowych, platform satelitarnych lub internetu .

Gotuje Cezary Gmyz

- Chcemy, żeby pokazywała te wymiary rzeczywistości, które nie są oświetlone. (...) W takiej telewizji musi się też znaleźć komentarz, inny punkt widzenia, ale nie manipulacja. A zmanipulowane w głównym nurcie medialnym III RP jest już prawie wszystko (...) - zżymał się w rozmowie z "Wprost" Wildstein. Zapowiadał, że będą "dobre programy, które będą mówiły o rzeczywistości, które będą przedstawiały inny punkt widzenia, będą odważne i kompetentne". Wiadomo, że program o gotowaniu poprowadzi - znany ze słynnej informacji o trotylu - Cezary Gmyz (zapowiada "program kulinarny, jakiego nie było").

- Nadawca ma trzy miesiące od momentu nadania koncesji na rozpoczęcie nadawania - zwróciła uwagę rzeczniczka Rady Katarzyna Twardowska. Próbna transmisja Telewizji Republika w internecie odbędzie się 10 kwietnia i potrwa kilkanaście godzin. Transmitowane będą uroczystości związane z przypadającą w tym dniu trzecią rocznicą katastrofy smoleńskiej. Po 10 kwietnia zaplanowano kolejne emisje w internecie, które potrwają - jak poinformował Sakiewicz - do maja, kiedy możliwa będzie transmisja satelitarna.

"My tu robimy historię"

12 marca ksiądz ("o. Krzysztof Stępowski - redemptorysta, duszpasterz tradycjonalistów") uroczyście poświęcił nową telewizję. Bronisław Wildstein oceniał, że "wszystko wskazuje na to, że projekt, który początkowo wyglądał skromnie, za kilka lat będzie niezwykle wielki i wówczas zapewne wiele osób będzie się dziwić, w jak skromnych warunkach ruszała telewizja". - Ta telewizja jest po to, by zmieniać rzeczywistość - zapowiadał jej prezes Piotr Barełkowski. - My tu nie tylko robimy telewizję. My tu robimy historię - dodał Bronisław Wildstein.Więcej o:
Komentarze (55)
TV Republika. Nowa prawicowa telewizja ma koncesję na nadawanie
Zaloguj się
 • topiramax

  0

  Przeciez w tym kraju prawicowe media i niezależni dziennikarze są prześladowani. Jak to możliwe, ze dostali koncesję? W ramach szykan zdaje się;)

 • jackie53

  Oceniono 2 razy 0

  Tu "TV Republika". Zmieniamy rzeczywistość! Podajemy prognozę pogody dla Warszawy na dzień 4 kwietnia 2013 roku: W całym mieście upały. W sklepach zabrakło wody dla ochłody. Wiatry umiarkowane z kierunków zachodnio-wschodnich...

 • zyks

  Oceniono 4 razy 2

  No, jeśli Terlikowski z Gmyzem pomodlili się na poświęceniu, to sukces murowany :))

 • zyks

  Oceniono 4 razy 2

  Doborowa stawka, żeby się tylko za łby nie wzięli o tytuł najniepokorniejszego::
  Tomasz Sakiewicz (wiceprezes ds. marketingu i rynku abonenckiego), Rafał Ziemkiewicz, Ewa Stankiewicz (dyr. artystyczny), Piotr Lisiewicz, Joanna Lichocka, Anita Gargas, Cezary Gmyz, Tomasz Terlikowski, Dorota Kania, Paweł Lisicki, Katarzyna Gójska-Hejke.
  Szczęść Boże !!

 • tetradrachma

  Oceniono 10 razy 8

  No, no, jestem bardzo ciekaw a i rad. Życzę twórcom sukces. Dużo spodziewam po panu Ziemkiewiczu.

 • sarkissian

  Oceniono 6 razy 2

  Telewizja ta ma, wbrew pozorom, bardzo dobre rokowania. Trzeba tylko z założycieli i twórców telewizji, zamiast ciała kierowniczego, zrobić solidne żelbetowe i niezniszczalne fundamenty. Żaden atom ich nie skruszy. Jeszcze za miliony lat taki fundament nie będzie miał śladów upływu czasu.
  Na takim trwałym fundamencie można każdą telewizję zbudować.
  Na wieki wieków
  Amen.

 • przemekmichalski

  Oceniono 8 razy 2

  A według mnie to tak naprawdę nie są zadowoleni. Jakby nie przyznano im koncesji to byłoby super. Mieliby o czym gadać. A tak... po paru dniach zabraknie tematu

 • adawlo221

  Oceniono 8 razy 2

  oby KRRiT nie obudziła sie z ręką w nocniku. Ten skład oszołomów gwarantuje rewolucję i zamieszki a kraju. Ciekawe czy tak łatwo będzie ich tej telewizji pozbawić. A Tusku siedzi cicho i nic. Ale dostaniesz w dupę od nich i to porządnie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX