Awaria Allegro. "Kolejny atak na nasze serwery"

- Od rana są problemy z Allegro.pl. Najpierw nie można było się zalogować, teraz strona padła kompletnie - napisał jeden z naszych czytelników na Alert24. Podobnych zgłoszeń otrzymaliśmy więcej. Przyczyny awarii tłumaczy Joanna Wagner z Grupy Allegro. - Niestety, problemy techniczne mają związek z kolejnym atakiem typu DDoS na nasze serwery - informuje.
Od rana czytelnicy portalu Gazeta.pl zgłaszają nam problemy z dostępem do serwisu aukcyjnego Allegro.pl. - Od rana nie mogę się zalogować - napisał na Alert24 plex. Awaria jest szczególnie uciążliwa dla użytkowników, których aukcje miały skończyć podczas jej trwania. Pracownicy Allegro prawdopodobnie, po przywróceniu funkcjonowania serwisu, będą musieli przedłużyć czas trwania tych aukcji. Do tej pory, przy podobnych problemach, firma przedłużała czas trwania zakończonych podczas awarii licytacji o dobę.

O przyczyny kłopotów z dostępem do serwisu zapytaliśmy Joannę Wagner, przedstawicielkę Grupy Allegro. - Niestety, problemy techniczne mają związek z kolejnym atakiem typu DDoS na nasze serwery - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl. - Mały atak nastąpił rano, ale bardzo szybko udało nam się go opanować. zawieszenie trwało zaledwie kilka minut, jeśli nie sekund - dodaje.

"Poinformujemy o ewentualnych rekompensatach"

Jak podkreśla Wagner, awaria nie jest bardzo duża. - Dotyczy ok. 20 proc. naszych użytkowników - mówi. - W tej chwili próbujemy przywrócić płynny ruch wszystkim użytkownikom. Sytuacja jest cały czas analizowana, prace pełną parą trwają - dodaje.

Na razie nie da się oszacować, jak długo potrwają prace nad przywrócenie pełnej funkcjonalności serwisu. - Gdy tylko poznamy szczegóły zakończenia prac i ewentualnych rekompensat czy przedłużenia ofert, będziemy informować użytkowników na Facebooku i na naszym forum - zapowiada Wagner.Więcej o:
Komentarze (56)
Awaria Allegro. "Kolejny atak na nasze serwery"
Zaloguj się
 • bbkremy

  0

  Przenośmy się na www.swistak.pl/ - można tam przenieść aukcje i równolegle sprzedawać na allegro, jako że tam aukcji jeszcze mało - więc wrzucajmy, żeby zrobić w końcu konkrencję allegro!
  Na świstaku wystawienie nic nie kosztuje jest tylko niewielka prowizja od sprzedaży, a aukcje można w 3 minuty przerzucić z allegro bo jest importer aukcji!

  Zróbmy im konkurencję to zniesiemy ich podły monopol!

 • adam4555

  Oceniono 3 razy 3

  Rozumiem że Allegro ma problemy i to że się nie można dostać do ich serwisu to nie jest największy problem. Transakcje są zawierane nie na tej aukcji na której się chce tylko na oglądanej wcześniej.Natomiast dziwna jest reakcja allegro na zgłoszony problem."Strusia metoda" i olewanie zgłoszenia to nie jest najlepsza metoda rozwiązywania problemów. Usuwanie wpisów na Facebooku czy innych portalach społecznościowych nie uchroni was od rozpowszechnienia tej informacji

 • rabbinhood

  Oceniono 3 razy 3

  wystawiłem pare rzeczy na licytację, miała się skończyć 2 kwietnia, i codziennie przedłużają o 24 godziny, dzisiaj znowu. Powinni dawać wybór kontynuuje albo rezygnuję. Serwisu nie byli w stanie zabezpieczyć, a pieniądze chcą za prowizje jakby wszystko dobrze zorganizowali. Na skrzynkę jedne transakcje są potwierdzane, a inne nie. niezły bałagan. Powinni anulować wszystkie transakcje, zwolnić ludzi z opłat i kto chce to zapisze się znowu.

 • fctheduck

  Oceniono 4 razy 4

  Cóż, skoro portal aukcyjny musi być taki fejsbukowy i podobać się małolatom, to nic dziwnego, że te najnowsze udziwnienia, fruwające gówna i ogólny śmietnik kogoś w końcu wkurzył i postanowił to rozpierniczyć. Niech teraz szujkaja dziury w tym swoim zasyfionym dizajnie.

 • rosomak1111

  Oceniono 7 razy 7

  zblokowane na sekundy albo minuty,,,,,,a ja do tej chwili , od 3 dni nie mogę wejść na stronę allegro,,,,,,,,,,

 • pbru

  Oceniono 7 razy 7

  Informatykow to oni maja moze od LICZYDEL a nie od serwerow.
  Wstyd.
  Bogaty serwis, nie moga zatrudnic kogos bardziej kompetnentnego ?

 • klaus88

  Oceniono 9 razy 9

  Nadal są problemy z Allegro. Nie można w ogóle wejść na stronę. Ciekawe kiedy usuną usterkę?

 • poppers68

  Oceniono 20 razy 16

  Od dawna nie korzystam z tego portalu…
  Powiem tak, jest to „globalny” business ,który oddaje mi do dyspozycji rynki : Azerbejdżan, Ukraina, Rosja…..
  No – to ja dziękuję.
  Od paru lat kupuję na Ebay Deutschland, Ebay UK czy po prostu ściągam sobie z rynków we Francji czy Austrii.
  Inna kultura kontaktów Sprzedających z Kupującymi ( po prostu inna liga), mocny support w postaci PayPal ( jeśli coś nie zagra – nie muszę jak w przypadku Allegro latać na Policję, Zespół PayPal jest AUTENTYCZNIE do mojej dyspozycji)…
  Ostatnie porównanie : niedawno dotarła przesyłka z Anglii…. Nie spełniała warunków zawartych w opisie. Sprzedająca…..przeprosiła i NATYCHMIAST wpłaciła moje PEŁNE koszta poniesione tytułem aukcji.
  W przypadku Allegro : obrywam inwektywami, dostaję negatywną opinię z komentarzem : jak chce nowe to niech idzie do sklepu!!!!!
  Po prostu system EBAY ZABRANIA wystawiania negatywnych opinii od Sprzedających jako rewanżowych co powoduje, że ludzie na świecie NIE OBAWIAJĄ się wystawiając autentyczne opinie zgodne z przebiegiem aukcji.
  Efekt ? Kto nabroi na Ebay Deutschland – ten nie może liczyć na licytacje powyżej ….2 -3 € jako finał.
  Co ważne – na Ebay często, bardzo często licytacje startują od ceny naprawdę niskiej – dając możliwość normalnych licytacji. Na Allegro pazerność goni pazerność – cenki ruszają często od kwot, za jakie Sprzedający chce pozbyć się produktu .
  Wolę zatem start z ceną od 1 funta a zakończyć na 12 funtach a nie ruszać od 250 pln jak na Allegro…
  Resume : Allegro to wschodni standard , ze wschodnim obrządkiem traktowania Konsumenta ,ze wschodnimi standardami ( co drugi produkt to „Antalaya Schrott” – bez żadnej weryfikacji) oraz z „super międzynarodowym środowiskiem rynków Azerbejdżanu i Rosji”.
  No thanks Folks….

 • dawno.urodzony

  Oceniono 8 razy 8

  ciekaw jestem dlaczego... na pewno ze względów politycznych :-))
  proponuje następną zmianę wyglądu i funkcjonowania serwisu... może udobruchacie hackerów :-))
  odnoszę wrażenie że tam zatrudniają pryszczatych gimbusów z których każdy chce się wykazać.
  Mnie nie przeszkadzają prowizje i chętnie korzystam z Allegro, ale irytują mnie ciągłe zmiany które nic pozytywnego nie wnosza.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX