Siwiec: Jest interes do zrobienia. Kwaśniewski spotka się z SLD

- Jest interes do zrobienia i SLD musi zdecydować, czy chce w zorganizowanym szyku dołączyć do projektu, czy też współtworzyć projekt, który da powyżej 20 procent - mówił w RMF FM europoseł Marek Siwiec o budowaniu listy Europa Plus.
Siwiec przekonywał, że Europa Plus przez miesiąc stała się powszechnie znana w Polsce. - To jest rzecz bezcenna w polityce, i faktem jest to, że jest bardzo wielu ludzi, którzy zupełnie dobrowolnie zgłaszają się. To są bardzo często ludzie świetnie wykształceni, z bardzo mocnym statusem zawodowym, i to będzie bardzo mocna siła napędowa tej organizacji - stwierdził Siwiec.

Rozmowy Kwaśniewski - Miller

Europa Plus ma też rozmawiać z SLD. - Z tego, co wiem, Aleksander Kwaśniewski spotka się z SLD, nie wiem kiedy, bo to jest jego kalendarz, i będzie rozmawiał na temat tego, co chcemy zrobić i co chce zrobić SLD - powiedział. I dodał, że mimo tarć na linii Miller -Kwaśniewski "jest interes do zrobienia". - SLD musi zdecydować, czy chce w zorganizowanym szyku dołączyć do projektu, czy też współtworzyć projekt, który da powyżej 20 procent i wchodzi wtedy do prawdziwej gry, czy nie chce. I to jest ten dylemat, którzy koledzy będą musieli rozstrzygnąć - podkreślił.

"Pogłoski o śmierci Europa Plus są przesadzone"

- Na razie Europa Plus rozwija się, uspokajam: pogłoski o jej śmierci czy też hibernacji są przesadzone - dodał.

Europę Plus tworzą m.in. Siwiec i lider Ruchu Palikota Janusz Palikot. Chcą m.in. wywołać dyskusję na temat ściślejszej integracji europejskiej. Stowarzyszenie ma być zalążkiem do tworzenia centrolewicowej listy w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Poparcie dla utworzenia takiej listy zadeklarował b. prezydent Aleksander Kwaśniewski.

Więcej o:
Komentarze (53)
Siwiec: Jest interes do zrobienia. Kwaśniewski spotka się z SLD
Zaloguj się
 • justin2312

  0

  Yes - biznes jest, jeszcze im mało! Polityka i jej politycy nie tylko sa bezkarni, ale jeszcze nie mają umiarkowania i wstydu.
  Doprowadzić kraj do sytuacji partyjnej politycznej anarchii to wyjątkowy sukces.

 • wojciechkr-ysztofiak

  0

  Bez wątpienia Siwiec ma rację; Europa Plus rozwija się i rozwinie, uzyskujac ponad 20 % w wyborach do Parlamentu Europejskiego; SLD chyba nic !!!! Uważam,że to bład - robic interesy z Millerem i z SLD - to formacja anachroniczna i fuzja z nią spowoduje straty w ruchu liberalnym. Nalezy unikac feministek
  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/669656,polski-feminizm-i-eugenika.html
  blogi.newsweek.pl/Tekst/polityka-polska/667891,europa-plus---ruch-palikota-analiza-obecnej-sytuacji-politycznej-w-polsce.html
  Nawet jeśli „Europa Plus” potraktuje swoją lewicowość na serio, to nie oznacza to tego, że jej przyszłe zwycięstwo wyborcze jest zagwarantowane. Tusk i PO posiadają bowiem asa w rękawie – niezwykle skuteczne narzędzie przekonywania wyborców. W obecności palikotowców na scenie w charakterze alternatywnego wyboru, lęk przed PiS-em, jako instrument perswazji politycznej, przestanie „pracować” wyłącznie na partię Donalda Tuska. Dlatego też PO wykorzysta ideę polskiego, gazowego eldorado jako podstawowego narzędzia propagandy politycznej.

  Europa Plus musi zacząć mówic o niewolnictwie pracowniczym i łupkach - zauważcie Putin ich boi się, chce przez Polske prowadzic druga nitke gazociągu jamalskiego - to ustepstwo !!!!!

 • zyks

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma interesu do zrobienia, Panie Siwiec. Skończy się dolce vita w Brukseli. Czas powrócić na ojczyzny łono. Pan już umiesz całować ojczysty grunt, więc poproszę o powtórkę po lądowaniu na Szopenie. Powiadomić przekaziory z kamerami !

 • ta56

  Oceniono 2 razy 2

  Już dawno twierdziłem, iż inicjatywa Europa+ bez udziału SLD zdechnie szybciej niż powstała. Wszystko do tego zmierza, świadczą o tym nerwowe ruchy towarzysza Siwca. Próbuje on stworzyć zupełnie bezpodstawne wrażenie, jakoby Europa+ coś znaczyła. Oczywiście wszystko to jest po to, by wywrzeć nacisk na SLD i Milera by zmienili zdanie. Bo oczywiście Kwaśniewski, Siwiec i Palikot konstruując tą organizację zakładali, iż SLD na dźwięk nazwiska Kwaśniewskiego z radością do nich dołączy. Nie wzięli tylko pod uwagę, z jak szczwanym lisem w osobie Milera przyjdzie im się potykać. Miler wie, iż w razie fuzji zostanie zepchnięty przez Kwaśniewskiego, a może Palikota i Siwca na dalszą pozycję. Nie jest to absolutnie w jego interesie, zwłaszcza że obecnie jego ugrupowanie radzi sobie nie najgorzej. Dlatego sądzę, iż towarzysz Siwiec może się już szykować na polityczną emeryturę. Na razie jeszcze jako tako się trzyma, ale za pół roku zacznie się już pocić i zastanawiać co dalej. Może kumpel Palikot wyciągnie pomocną dłoń, ale pozycja jego ugrupowania w sejmie też jest poważnie zagrożona, tak więc ta pomoc może być bardzo iluzoryczna.

 • przemyndol

  Oceniono 2 razy 2

  Całowało się ziemię panie Siwiec a Kwachu pokazywał nawet, w którym miejscu. Siwiec nieszczery!!!

 • 1alexander

  Oceniono 3 razy 3

  Dokladnie jest interes do zrobienia , stare komuchy wyniuchaly nowe Brukselskie KORYTO i stad takie nerwowe ruchy, Europa plus starzy wyprobowani towarzysze z KC PZPR pod przewodnictwem Kwacha Klamkowego- slynnego filipinczyka .

 • wiseguy2012

  Oceniono 3 razy 3

  A.Kwaśniewski to największy SZKODNIK. Za jego prezydentury:
  1. J.Kulczyk zakradał sie wieczorami do pałacu prezydenckiego jak szczur (ciekawe po co?)
  2. J.Kulczyk jako pośrednik (po co ministrowi SLD pośrednik?) przy sprzedazy TP SA zarobił krocie
  3. A.Kwaśniewski lekką ręką podpisywał wcześniejsze emerytury funkcjonariuszom MO, SB, ZOMO, LWP a teraz biedny naród polski został z 1 BILIONOWYM zł długiem do spłacenia bo zdrowym chłopom z ZOMO musi płacić wcześniejsze emerytury

 • vidi12

  Oceniono 3 razy 1

  Pozdrawiam wszystkich członków i sympatyków Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Dawni koledzy z "młodzieżówki zetesempowskiej" niech robią "interesy" MY - członkowie SLD - będziemy robić "swoje"... Tacy liderzy jak wy - nie są nam potrzebni :(

 • drozd215

  Oceniono 7 razy 7

  Siwiec: Jest interes do zrobienia. Kwaśniewski spotka się z SLD
  ------------
  Ten komuch przynajmniej prawdę powiedział.
  Jak to komuch ( inni dużo lepsi też nie są) ma wszystkich w głębokim poważaniu, liczy się kasa.
  Kawiorowa lewica.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX