Tymochowicz chce od Google'a 20 mln dolarów odszkodowania. Za zniesławiające go strony

Piotr Tymochowicz zamierza pozwać Google za wyświetlanie wysoko w wynikach wyszukiwania serwisów zawierających pomówienia pod jego adresem - informuje serwis Wirtualnemedia.pl. Specjalista od wizerunku zamierza domagać się 20 mln dolarów odszkodowania. ?Wiem, że wygram tę sprawę? - pisze na swoim profilu na Facebooku.
"W sieci pojawiły się strony jawnie nienawistne i zniesławiające mnie, moją rodzinę - najwyżej pozycjonowane przez Google" - napisał na Facebooku w zeszłym tygodniu Piotr Tymochowicz. Jak sugeruje serwis Wirtualnemedia.pl, chodzi mu zapewne o stronę Piotrtymochowicz.com, wyświetlaną na trzecim miejscu w Google w wynikach wyszukiwania dla "Piotr Tymochowicz".

"Mam zamiar pozwać Google'a, ponieważ mimo wielu monitów i listów nie kasuje ze swoich zbiorów jawnych dowodów zniesławiania oraz obrzydliwych pomówień, ale wręcz przeciwnie - pozycjonuje je na pierwszych miejscach swoich wyszukiwarek, jednocześnie reklamując swoje inteligentne systemy - rozpoznawania i kasowania artykułów szkalujących" - zadeklarował Tymochowicz. "Robię to dla pieniędzy, w imię prawa do wolności osobistej oraz w trosce o moją rodzinę" - dodał.

"To będzie klęska Google'a na całym świecie"

Tymochowicz zaznacza, że znalazł już pomoc prawną w tej sprawie. "W Stanach [Zjednoczonych -red.] znalazłem prawników - pracujących dla mnie bez żadnych opłat bieżących w zamian za udziały w odszkodowaniu. A występuję o 20 mln dolarów odszkodowania. Wiem, że wygram tę sprawę. (...) Może 20 mln $ to niewielka kwota dla firmy, ale jeśli podobnych osób zjednoczy się choćby tysiąc - to będzie klęska Google'a na całym świecie" - zapowiedział i zaapelował o przyłączenie się do jego akcji.

Tymochowicz zdradził, że "o sprawie zrobi się głośno w Stanach, może i w Polsce, na przełomie kwietnia i maja".

Więcej o:
Komentarze (107)
Tymochowicz chce od Google'a 20 mln dolarów odszkodowania. Za zniesławiające go strony
Zaloguj się
 • zapluty

  0

  Skoro zależy mu na dobrym wizerunku w sieci, to może powinien wynająć jakiegoś dobrego specjalistę od PR-u ?

 • inkwizytorstarszy

  0

  O matko, to Google pójdzie z torbami...? Piotruś nie ma litości dla przeciwników.... którzy ośmielili się szargać świętego "celebrytę".

 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  Czemu on taki skromny ? O jego sprawie jest głośno nie tylko w USA, ale na świecie. Prawnicy wezmą tylko połowę, więc Tymo ma 10 mln $ w kieszeni. To pewnie wystarczy jemu i rodzinie na otarcie łez ?

 • gralp

  Oceniono 1 raz 1

  doprawdy nie trzeba doświadczać pomyj wylewanych na tego gościa w .com by sobie o nim wyrobić zdanie - wystarczy życiorys na wiki, i kilka cytatów :)

 • oldboy42wawa

  Oceniono 1 raz 1

  co to za frajer ten cały Tymochowicz

 • czynnik.rakotworczy

  Oceniono 1 raz 1

  Co do pozwu zbiorowego - na początek proponuję sie skumać z żoną Mira na Florydzie, o niej też ostatnio głośno i chętnie kogoś pozwie za zniesławienie.

 • iremus

  Oceniono 2 razy 2

  Szaleńców w III RP jest coraz więcej a szpitale psychiatryczne się zwijają.

 • m1224

  Oceniono 1 raz 1

  A co tam takiego piszą strasznego? O przekręcie ze spółką na giełdzie? Skończyła się już kaska od nabitych w butelkę inwestorów?

 • peloxxx

  Oceniono 2 razy 2

  A czemu nie 200 milionow dolarow,co ci szkodzi chlopie,albo 2 miliardy a co tam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX