Dentysta naraził pacjentów na zakażenie wirusem HIV? Chodzi o 7 tys. osób

Władze amerykańskiego stanu Oklahoma wydały ostrzeżenie dla pacjentów jednego z działających w Tulsie stomatologów. Okazało się, że lekarz mógł narazić ich na zakażenie wirusami HIV oraz zapalenia wątroby typu B i C. Problem może dotyczyć ok. siedmiu tysięcy osób.
Przedstawiciele służby zdrowia w Oklahomie skontaktowali się z pacjentami dr. W. Scotta Harringtona i zasugerowali im, by za darmo przebadali się w jednej z klinik - informuje serwis Bbc.co.uk. Ich zdaniem w gabinecie stomatologa istniało duże ryzyko zakażenia wirusami HIV oraz zapalenia wątroby typu B oraz C.

Inspektorzy znaleźli zardzewiałe instrumenty dentystyczne

Zagrożenie zostało odkryte podczas kontroli przeprowadzonej przez inspektorów służby zdrowia. W gabinecie dr. Harringtona znaleźli oni zardzewiałe instrumenty dentystyczne i stwierdzili, że ogólne standardy higieny w jego klinice nie spełniają norm. Obecnie stomatolog nie przyjmuje pacjentów.

Pracownicy departamentu zdrowia zastrzegają, że nie mają pewności, czy którykolwiek z pacjentów Harringtona "wszedł w kontakt z przenoszonymi przez krew wirusami". - Istnieje jednak ryzyko zakażenia - powiedział przedstawiciel departamentu. Listy z ostrzeżeniem zostały wysłane do pacjentów korzystających z usług kliniki od 2007 roku. Władze podkreślają, że nie wiedzą, kogo stomatolog leczył wcześniej. Harrington pracuje jako dentysta od 35 lat.

Więcej o:
Komentarze (31)
Dentysta naraził pacjentów na zakażenie wirusem HIV? Chodzi o 7 tys. osób
Zaloguj się
 • micdep

  0

  zasugerowali im, by za darmo przebadali się w jednej z klinik ... wrescie dostana cos za darmo!!!

 • josif47

  0

  Wyslal Urban juz raz materace ?...Niech teraz wysle i sprzet dentystom. Jak razem to razem....

 • waw-el

  Oceniono 2 razy 2

  nie jestem zdziwiony. ....... w Stanach rzecza najwazniejsza dla konowala to jest kasa i zabezpieczenia doopy przed odpowiedzialnoscia. ....

 • kaszebe12

  Oceniono 2 razy 2

  Eeeee tam...moj aktualny minister S.Z. zarazil zakazona krwia minimum 5 tys. ludzi , pojawil sie w sadzie w roli swiadka , oswiadczyl , ze "jest odpowiedzialny , lecz niewinny" i bylo o spiewie...-wszystko zalezy od tego, kto kogo zaraza.

 • y0rg

  Oceniono 6 razy 6

  Ktoś tu bzdety opowiada. Czy on te narzędzia u kowala robił, czy kupował, bo te kupne to sa ze stali nierdzewnej.

 • yupikayey

  Oceniono 7 razy 7

  A co jest z chorobą wściekłych krówi, ptasią grypą, ah1n1??? Może od podgrzewania / rozdmuchania tematu wyginęły? Za to powiniien być 1 Nobel.
  A 2 Nobel to za związek rdzy z hivem.

 • kalebas

  Oceniono 11 razy 7

  Zacznijcie redaktole wstawiać do każdego tytułu "HIV" to wam kliknięcia wzrosną.

 • harperk

  Oceniono 5 razy -1

  bydlo jankeskie

 • rabbinhood

  Oceniono 18 razy 4

  felgi w samochodzie mi zardzewiały, też od 35 lat, czy to znaczy że mam HIV?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX