Tanzania: zawalił się budynek. 3 osoby nie żyją, wielu uwięzionych

Co najmniej 3 osoby zginęły, a wiele zostało uwięzionych po zawaleniu się wielopiętrowego budynku w centrum głównego miasta w Tanzanii, Dar es-Salaam - informuje BBC.
- Trzynaście żywych osób udało się wyciągnąć z ruin - mówią władze. 45 innych osób, w tym m.in. pracownicy budowlani pracujący przy budowie zawalonego budynku i dzieci z pobliskiej szkoły, uznano za zaginione.

- Dziś rano szłam pograć w siatkówkę, usłyszałam potężny huk i budynek za mną się zawalił - mówi jedna ze świadków wydarzenia. - Wszyscy zaczęli uciekać, myśleliśmy, że to trzęsienie ziemi. Pył był wszędzie... Dopiero po chwili zorientowaliśmy się, co się dzieje - dodaje.

Trwa akcja ratunkowa

Reporter BBC informuje, że ogromny dźwig wyciąga masę metalowych prętów z ruin, by umożliwić ratownikom wejście do środka. Z nieoficjalnych informacji wynika, że uwięzione osoby żyją i dzwonią do rodzin i bliskich z prośbą o pomoc.

Na miejscu jest wielu gapiów, ratowników i uzbrojonych policjantów. Zawalony budynek znajdował się w pobliżu meczetu, domów mieszkalnych i centrum handlowego. Po zakończeniu budowy miał mieć 12 pięter.

Więcej o:
Komentarze (5)
Tanzania: zawalił się budynek. 3 osoby nie żyją, wielu uwięzionych
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 10 razy -4

  Od czasu wykupienia za $15 mld Tanzanii przez Chiny na niedawnym szczycie BRICKS w Durbanie akty dywersji i terroru będą się w Tanzanii nasilać. O inspirowanie ich podejrzewany jest przez Chiny Izrael.

  Nie cała ludność Izraela ulegnie eksterminacji po zdominowaniu świata przez Chiny. Parę tysięcy Żydów płci obojga zostanie zachowanych dla eksperymentów hodowlanych. Żydzi wyróżniają się wysokim ilorazem inteligencji, niemal takim jak Słowianie czy ludy południowo-wschodniej Azji (Orientals.) Wśród ssaków podobno wyjątkowo inteligentna jest świnia.

  Już kilkadziesiąt lat temu w Kanadzie ogromne wrażenie zrobiły na mnie sprowadzane z Chin wyhodowane tam jabłka służące wyłącznie do nadziewania indyków przed pieczeniem. Nabyłem je przez pomyłkę jako deserowe.

 • tokontoniejestwolne

  Oceniono 17 razy 7

  BBC o tym informowało kilka godzin temu w przeciwieństwie do was. No, ale w Gazecie informacje ze świata to jest przecież tylko jakiś nieistotny dodatek. W Tybecie za to trwa akcja ratunkowa właśnie, bo 83 górników zostało przysypanych w rejonie kopalni złota. Też mało istotne pewnie to po co informować.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX