Prof. Markowski chce pożyczyć Kukizowi książki: Poświęcę swój prywatny czas

Prof. Radosław Markowski nie ma wątpliwości, że Polacy mają powody do zadowolenia. Bo na tle kryzysowej Europy wyglądamy dobrze. Skąd więc Platforma Oburzonych? - Ten nastrój jest kreowany. Codziennie jest wykonywana gigantyczna robota, żeby przekonać nas, że jesteśmy Górną Woltą - uważa socjolog. I chce pomóc Pawłowi Kukizowi w zmianie poglądów. - Dam mu literaturę, poświęcę swój prywatny czas.
Prof. Radosław Markowski częściej niż w Polsce pracuje ostatnio za granicą. I z oddalenia ocenia sytuację w kraju. Jak przyznał w TOK FM, nie mamy wielkich powodów do narzekań. Bo sytuacja Polski, na tle pogrążonej w kryzysie Europy, wygląda dobrze. - Przez kryzys przechodzimy w miarę suchą stopą - mówił.

Skąd więc biorą się narzekania, strajki i Platforma Oburzonych?

Zdaniem socjologa z PAN i warszawskiej SWPS wszystkiemu winna jest polityka. - Ten nastrój jest systematycznie kreowany. To się nie dzieje ot tak, że ludzie siedzą na zielonej trawce, rozglądają się i postanawiają, że jest źle. Tu jest codziennie wykonywana gigantyczna robota, żeby przekonywać nas, że jesteśmy Górną Woltą - uważa prof. Markowski.

"Poświęcę swój prywatny czas, pożyczę książki"

Gość TOK FM bezlitośnie ocenia liderów Platformy Oburzonych. Szefowi "Solidarności", Piotrowi Dudzie, dostało się za straszenie Polaków podwyższeniem wieku emerytalnego. - Opowiadał, że do końca życia będziemy w kajdanach i nie pójdziemy na emeryturę. Pan Duda nie sprawdził, a ja sprawdziłem, jak wygląda prognoza długości życia Polaków. Za 20 lat, kiedy zacznie się przechodzenie na emeryturę w wieku 67 lat, będziemy żyć dłużej na emeryturze niż dzisiaj - przekonywał.Prof. Radosławowi Markowskiemu wyraźnie nie podoba się aktywność polityczna Pawła Kukiza. Były wokalista zespołu Piersi to prawdziwa gwiazda Platformy Oburzonych i orędownik wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych.

- Pan Kukiz może wyśpiewał 2-3 rzeczy... Jestem w stanie poświęcić swój prywatny czas, żeby panu Kukizowi dać literaturę, pochylę się nad nim - zaproponował socjolog.Prof. Markowski nigdy nie krył, że jest przeciwnikiem wprowadzenia jednomandatowych okręgów wyborczych. Jest przekonany, że takie rozwiązanie skutkuje dominacją jednej partii.

Więcej o:
Komentarze (38)
Prof. Markowski chce pożyczyć Kukizowi książki: Poświęcę swój prywatny czas
Zaloguj się
 • henryabor

  Oceniono 2 razy -2

  Profesorku, twoje mądre księgi mają to do siebie, że już w momencie ich drukowania są nieaktualne! A poza tym, co o życiu w kraju może powiedzieć człek,który aktualnie większość życia spędza na saksach?!

 • sbkomuch

  Oceniono 1 raz -1

  Profesorek karmi się wydumanymi frazesami mediów i samozadowolonych z PO-PSL.Niech wejdzie do apteki to dowie się , jak społeczeństwo jest zadowolone z nieudaczników , których próbuje bronić. Trzeba być oszołomem żeby tego nie widzieć.

 • nokryd

  Oceniono 3 razy 1

  Profesorku z nadania !!!
  Gdzie ty widziałeś ludzi zadowolonych ??? Chyba tylko w ławach rządowych !!!
  A może chcesz Kukizowi dać dzieła Lenina ?

 • muchancha

  Oceniono 5 razy 1

  Uff... Kolejny, który chce zaistnieć medialnie.
  Ale lipa

 • dublet

  Oceniono 6 razy 0

  Co jest takiego w PiS, że nawet po krótkotrwałym kontakcie z tą partyjką ludziom zaciskają i wykrzywiają się usta a oczy osadzają się głębiej w czaszce? Kukiza tak wykrzywiło, że kabanosa nie może ugryźć!

 • drasyr

  Oceniono 9 razy -1

  Panie Profesorze, pomimo usilnych starań z Pana strony, Kukizowi do głowy już prawdopodobnie nic nie wejdzie bo tam panuje jeden chaos.

 • zbanowany_kierowca_bombowca

  Oceniono 14 razy -6

  .
  ''poswiece swoj prywatny czas '' - na kilometr mozna wyczuc zyda !
  Sugestia, ze wlasciwie powienien nawet za to miec zaplacone !
  .
  Ten profesorek z doktoratem z polskiego alkoholizmu zadziwia mnie raz po raz.
  Zawsze bredzi takie bzdury ze az strach. Logika, stylistyka , forma , nic sie nie trzyma kupy.
  Ale ty razem bije rekordy.
  ''przez kryzys przechodzimy w miare sucha stopa '' - to ta stopa w koncu jest sucha czy mokra i na kij ta miara ?
  Bo to faktycznie nie jest kryzys tylko czysta recesja, produkcja przemyslowa spadla w lutym o 2 %.
  .
  Gdzies tam bredzi tez o emeryturach i pograzonej w kryzysie Europie.
  Wlasnie pare dni temu widzialem europejskich emerytow na kilku lotniskach. Leca sobie swobodnie na Mauritius i Scheyschele na Wielkanocne Swieta.
  .
  A tym czasie nasi emeryci maja problem z zaplata za pol koszyka przed kasa w Biedronce.
  .
  Zawsze mowilem, ze pejsate profesory , zwlaszcza te po UW , to niewlasciwy element do rozwiazywania polskich problemow.
  .

 • modrzewina

  Oceniono 20 razy 2

  Kukiz to tępak, średniowieczny głąb, ministrant i wyznawca Rydzyka.....Szkoda czasu dla idioty.

 • errata_net2

  Oceniono 22 razy 2

  Profesorze! Szkoda czasu na Kukiza. To przykład "kuku na muniu" tzw. celebrytów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX