Wielowieyska do Błaszczaka: - To będzie norma, że PiS będzie zapraszał do Sejmu bojowników? - Zapraszamy obywateli...

- To będzie norma, że PiS będzie zapraszał do Sejmu bojowników, którzy będą się szarpać ze strażą marszałkowską? - pytała Mariusza Błaszczaka Dominika Wielowieyska. Wg szefa klubu PiS w czasie przesłuchania Tomasza Arabskiego nic złego się nie wydarzyło. - Zapraszamy obywateli. Ci ludzie rozwinęli transparent. - Ciekawe, czy jeśli ktoś będzie wnosił transparenty przeciwko Kaczyńskiemu, będzie pan twierdził, że to zgodne z prawem? - zastanawiała się Wielowieyska.
Transparent, ulotki, krzyki i przepychanki ze strażą marszałkowską - tak wyglądała przygrywka do przesłuchania przez sejmową Komisję Spraw Zagranicznych Tomasza Arabskiego. Autorami zamieszania byli przedstawiciele Klubu "Gazety Polskiej", którzy weszli do Sejmu dzięki zaproszeniu z klubu Prawa i Sprawiedliwości.

- Czy to będzie norma, że PiS będzie zapraszał do Sejmu bojowników, którzy będą się szarpać ze strażą marszałkowską? - pytała Mariusza Błaszczaka Dominika Wielowieyska.

Według szefa klubu PiS o żadnych bojownikach nie można mówić. - My zapraszamy do Sejmu obywateli. Tak jak inni. Jeden z posłów zaprosił tych ludzi, którzy przed salą sejmową rozwinęli transparent, a potem zostali wywleczeni przez straż marszałkowską - podkreślał poseł Błaszczak.

"Chcieliście teatru, to macie teatr". Awantura na sejmowym przesłuchaniu ArabskiegoTomasz Arabski jest jednym z ulubionych celów prawicy, która pamięta mu, że odmówił przekazania prezydentowi Kaczyńskiemu samolotu na szczyt w Brukseli. Sympatycy prawicy uważają też, że to były szef kancelarii premiera był organizatorem tragicznego lotu do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku.

"Efekt histerii marszałek Kopacz"

Zdaniem gościa "Poranka Radia TOK FM" zamieszania na sejmowym korytarzy nie byłoby, gdyby nie Ewa Kopacz. - To moim zdaniem efekt histerii pani marszałek. Bo rządzący mają problem - przekonywał. A problemem - jak wyjaśniał - jest to, że do tej pory nie wyjaśniono przyczyn katastrofy smoleńskiej. - Ci ludzie rozwinęli transparent "Arabski, czy w Madrycie, czy w Londynie, kara cię nie minie". No zbrodnia wielka się stała. Stali w korytarzu, nie przeszkadzali posłom w pracy, nie przerywali.

- Ciekawe, czy jeśli ktoś będzie wnosił transparenty przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu, też pan będzie twierdził, że to zgodne z prawem? - pytała Dominika Wielowieyska. - To zawsze trzeba ocenić indywidualnie. Bo jeśli ktoś robi to dla zabawy, to ja to potępiam. Ale jeśli forma jest cywilizowana... Przecież na tym polega demokracja, że ludzie przedstawiają swoje opinie - stwierdził Mariusz Błaszczak.

Mimo protestów i ataku, jaki podczas posiedzenia komisji przypuścili na Tomasza Arabskiego posłowie PiS i SP, kandydatura byłego szefa KPRM została pozytywnie zaopiniowana, przez większość posłów. Arabski zostanie ambasadorem w Madrycie.

Więcej o:
Komentarze (30)
Wielowieyska do Błaszczaka: - To będzie norma, że PiS będzie zapraszał do Sejmu bojowników? - Zapraszamy obywateli...
Zaloguj się
 • 0

  Chciałbyś uczyć się: hiszpański prywatnie w miejscowości Szczecin? Najlepszym wyborem jest serwis Preply! Pod tym adresem kursy-angielskiego-za-granica pl/poznajcie-ukrainski-start-up-preply znajdziesz więcej informacji dotyczących naszego serwisu! Zapraszamy serdecznie!

 • moro01

  0

  vod.gazetapolska.pl/3720-protest-ws-arabskiego-i-agresja-strazy-marszalkowskiej

 • kibic_rudego

  0

  niech zawodowo mieląca językiem spyta się swojego guru Tuska,
  dlaczego nie rozliczył Kaczyńskiego i Ziobrę za łamanie prawa i faszyzacje III RP

  Dlaczego Tusk nie pociągnął do odpowiedzialności karnej ich pomagierów ?

 • sharn1

  Oceniono 1 raz 1

  Jak głosowano ustawę o tzw. związkach partnerskich na trybunach siedział tabun lsbijek i jakoś nikt ich nie szarpał i nie wypraszał.

 • krzysztofk60

  Oceniono 2 razy 0

  Panie Błaszczak przy panu J. Urban to harcerzyk. Z panem to jak z tą córą Koryntu której pluli w oczy a ona mówiła że deszcz pada.

 • selfhelp

  0

  fisie w pis-e sabotazysci Polski BA! susin jusz chlapie w rze ze pis-rezydet wchodzil w droge (sam susin doradal szantazowanie putina pacz jak fis z pis-u sie przebral za PENISA) putyniowi acha gdzie prokuratura zprawdzic te wszystkie pis-rezydeta sabotaze co jako zydo=bolszewika sabotaze falszu sa praktykowane i kaczor po smolensku to durnota fisiow pis-a wywalic tego nieudacznika z wawelu i osadzic jego fisiow z pis-a sabotaze jopki wojarzyli i nie`zabespieczyli pogody co na zbuntowanego chama 4 razy podchodzili do landowaqnia jak im durniom z wierzy tlumaczyli ze nie maja pozwolenia do landowania fu=jarek wolske zbaw szukerek bez=konta itp. . .?

 • katolik_polski1

  Oceniono 6 razy -6

  Moze by tak stworzyc rzad specjalistow .
  Wielowieyska na premiera , Wajrak na ministra srodowiska .
  Owsiak na ministra zdrowia .
  Szczawiuwe z jajkiem skonsumuje .

 • szary-polak

  Oceniono 8 razy 8

  Transparent :

  " Pewien znany GŁĄB występował w Gostyninie, a wmawiał wszystkim, że są w Gąbinie.. Po czym będąc w Mogilnie, pieprzył od rzeczy, jak w malignie"....O kim mowa ?

 • orion57

  Oceniono 35 razy 31

  Panie Błaszczak może głupota, indolencja intelektualna jest normą w PiS ale nie wmawiaj Pan Polakom,że wszyscy poza PiS em też są tacy sami jak WY.
  To Wasza zgoda na wejście tej ekipy, to zapewne Wasze pieniądze na wykonanie plakatu, to w Waszym interesie jest rozwalanie Polski.
  Jesteście grupą którą należy ścigać z urzędu i zdelegalizować Was. Ale to mało, mam nadzieję, że moje Państwo zajmie się Wami i osądzi za nawoływanie do nienawiści, za kłamstwa Smoleńskie, za oskarżanie ludzi o morderstwa.
  Czas PiS się kończy i pan Panie Błaszczak ze swoją moralnością Dulskiej zakończy Pan tam, gdzie kończą wszyscy nieudacznicy.

  Ps. Szukam partii która da mi przepustkę do Sejmu, stanę grzecznie z boku z transparentem"PRECZ z J.KACZYŃSKIM - burzycielem Polski.".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX