Msze powinny być elementem państwowych uroczystości [SONDAŻ]

Zdaniem aż połowy osób, które wzięły udział w sondażu tygodnika ?Newsweek?, państwowe uroczystości nie powinny być pozbawiane elementów religijnych. Przeciwnego zdania jest niespełna 40 proc.
Połowie ankietowanych nie przeszkadza fakt, że w Polsce wielu uroczystościom państwowym towarzyszą elementy religijne, takie jak msze. Z sondażu przeprowadzonego dla tygodnika "Newsweek" wynika, że aż 50 proc. ankietowanych nie chce, aby się to zmieniło. 37 proc. badanych uznało, że państwowe uroczystości powinny zostać elementów religijnych pozbawione. 13 proc. ankietowanych nie wiedziało, jak odnieść się do tej kwestii.Dyskusja na ten temat wybuchła, po tym jak prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w inauguracji pontyfikatu papieża Franciszka. Janusz Palikot stwierdził wówczas, że urzędnik tej rangi nie powinien uczestniczyć w podobnych wydarzeniach. Zdaniem szefa RP prezydent narzuca w ten sposób swoją religijność innym obywatelom. - A prezydent jest instytucją - powiedział Palikot na antenie Tok FM.

Sondaż został przeprowadzony na grupie 1003 osób

Więcej o:
Komentarze (258)
Msze powinny być elementem państwowych uroczystości [SONDAŻ]
Zaloguj się
 • 111doradca

  Oceniono 1 raz 1

  POLSKO i POLAKU !
  Pomóż sobie sam , a wtedy i Bóg ci pomoże. Biskup nigdy.

 • adambiernacki69

  Oceniono 1 raz 1

  "Na kolana chamy..."

 • derek.4

  0

  Msze św. tylko złemu człowiekowi mogą przeszkadzać.

 • smantur

  Oceniono 1 raz 1

  Z uwagi na zbyt małą grupę biorących udział w sąndażu należało by stwierdzić że sondaż ten nie jest wcale sondażem wiarygodnym.

 • blski

  Oceniono 1 raz 1

  Nasi , jak tez politycy w innych krajach musza deklarowac swa religijnosc. Nie tyle ze wzgledu na to, ze sa Katolikami, ale zeby nie antagonizowac czesci spoleczenstwa. Polska jest w tej chwili i jeszcze przez jakis czas bedzie, ze wzgledu na nasza historie, krajem wyjatkowym. Przeciwstawianie sie rzadom PRLowskim spowodowalo, ze nikt nie krytykowal Kosciola, wybranie Wojtyly na Papieza na dlugi czas spopuaryzowal Kosciol.
  Trudno mi uwierzyc zeby czlowiek rozsadny byl wierzacy, a za takich mam naszych politykow (nawet Kaczynskich), ale na otwarty ateizm zaden z nich nie moze sobie pozwolic (to jest baza Palikota, ale to mniejszosc).
  Religijnosc niektorych (mam na mysli Kaczynskich) wydaje mi sie wylacznie oportunizmem.
  Mam watpliwosci co do religijnosci naszego narodu, wydaje mi sie, ze jest to raczej tradycja wzmocniona naszym polozeniem geograficznym, Katolicyzm sprawowal funkcje politycznego identyfikatora wobec wrogich, innej religii, sasiadow.

 • pogromca_gamonia

  Oceniono 2 razy 2

  AAABRA KADAAABRAAA

  posrane durnoty

  plebanku, wpusc mnie do nieba, dam ci 500, wystarczy?

 • wuem43

  Oceniono 2 razy 2

  Spadać z tymi modłami do światyń.
  Dosyć już tego kato -terroru.
  Poczytajcie konstytucję.

 • clarus2

  Oceniono 4 razy 4

  Jakim prawem bałwochwalcze gusła odszczepieńczej religii pseudo-chrześcijańskiej są wszczepiane w państwowe uroczystości?! Obciach i kompromitacja totalna na arenie międzynarodowej.

 • benkmen

  Oceniono 2 razy 2

  To sondaż robi się pod kątem nieprzestrzegania Konstytucji RP ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX