Ruch Palikota pozwał Giertycha, Terlikowskiego i Brudzińskiego. Następna Senyszyn

Andrzej Rozenek powiedział, że Ruch Palikota ?wysłał pozwy sądowe wobec Romana Giertycha, Tomasza Terlikowskigo i Joachima Brudzińskiego, a za chwilę pozwana zostanie Joanna Senyszyn?. Politycy ci zarzucili Januszowi Palikotowi, że popierał prawne obniżenie wieku inicjacji seksualnej do 13. roku życia. - Każdy, kto powie, że popieramy pedofilię wyląduje w sądzie - groził Rozenek.
Andrzej Rozenek w audycji "7 Dzień Tygodnia" bronił Janusza Palikota i jego słów o aktywności seksualnej 13-latków. W "Kropce nad i" Palikot mówił, że inicjacja seksualna 13-latków jest jednym z przykładów hipokryzji polskiego prawa. - Nic takiego nie padło, proszę nie opowiadać nieprawdy. Każdy, kto będzie mówił, że Ruch Palikota popiera tego typu rozwiązanie, albo będzie mówił, że popieramy pedofilię, wyląduje w sądzie - groził Monice Olejnik rzecznik Ruchu Palikota.

Dodał, że już wysłane zostały pozwy wobec Romana Giertycha, Tomasza Terlikowskigo i Joachima Brudzińskiego, a za chwilę pozwana zostanie Joanna Sensyszyn. - Nasi prawnicy już przygotowali kilka pozwów przeciwko kilku osobom. To się tak skończy. Stanowczo mówię: ani Janusz Palikot, ani Ruch Palikota nie mają takiego programu - dodał Andrzej Rozenek.

Olejnik: Poleciał pan w kosmos

- Niech pan mnie nie obraża, dobrze? Pana lider poleciał za daleko. Pana lider tego nie wiedział, a ja wiem. Poleciał pan w kosmos dzisiaj. Nie będzie pan mnie straszył. Jak pan się w ogóle zachowuje? - zareagowała ostro Monika Olejnik, kiedy Rozenek dodał, że ani ona, ani Janusz Palikot nie wiedzieli, jaki jest "wiek przyzwolenia" w Polsce. - Mnie też powinniście pozwać, bo napisałam komentarz [w "Gazecie Wyborczej" - red.] Dlaczego mnie zostawiacie? - pytała dziennikarka. - Nad tym się zastanawiamy. Nie chcemy szykanować prasy - odpowiedział Rozenek. - No to szkoda - ucięła Olejnik.

Rozenek przyznał jednak, że wypowiedź Janusza Palikota była "niejasna", choć zarzucił Monice Olejnik, że ta niejasność wynikała z tego, że wypowiedzi polityka były przerywane. Zdaniem Rozenka, Januszowi Palikotowi chodziło tylko o obniżenie wieku czynnego prawa wyborczego do 16 roku życia.

Zobacz, co powiedział Janusz Palikot w rozmowie z Moniką Olejnik:Nałęcz: Palikot się zapędził i wygłupił

Doradca predzydenta, Tomasz Nałęcz, powiedział, że nie zgadza się ze słowami Andrzeja Rozenka. - Ta rozmowa mną wstrząsnęła, bo moim zdaniem Janusz Palikot pośpiesznie i niefortunnie dobrał argumentację uzasadniając dość słuszną propozycję, aby się zastanowić, czy nie obniżyć wieku wyborczego dla młodych ludzi. I ni z gruchy, ni z pietruchy użył argumentu o inicjacji seksualnej. Dał do zrozumienia, a moim zdaniem wręcz to powiedział, że z tego trzeba wyciągać konsekwencje - mówił doradca Bronisława Komorowskiego w Radiu ZET.

Dodał, że Janusz Palikot "wylądował jeden most za daleko i się zapędził". - Palikot powinien powiedzieć: "niefortunnie to powiedziałem, wręcz się wygłupiłem". Prawo wyborcze nie ma nic wspólnego z inicjacją seksualną. No gdzie Rzym, gdzie Krym? - pytał Rozenka Tomasz Nałęcz.

Ruch zaprzecza

Ruch Palikota zaprzeczył już, jakoby popierał prawne obniżenie wieku inicjacji seksualnej do 13. roku życia. "W związku z doniesieniami medialnymi jakoby Ruch Palikota był za ? zmianą prawa tak, by usankcjonować obniżenie wieku inicjacji seksualnej do 13 roku życia ?stanowczo oświadczamy, że ani Ruch Palikota, ani Janusz Palikot nie prezentują takiego stanowiska i nie zamierzają ani teraz, ani w przyszłości podejmować żadnych działań zmierzających do obniżenia dolnej granicy wieku, od którego osoba jest uznana za zdolną do wyrażenia ważnej prawnie zgody na czynności seksualne z inną osobą" - brzmi oświadczenie partii kierowanej przez Janusza Palikota.

Więcej o:
Komentarze (323)
Ruch Palikota pozwał Giertycha, Terlikowskiego i Brudzińskiego. Następna Senyszyn
Zaloguj się
 • Darek Szymanski

  0

  Pamietam p. Olejnik jak zaczynala swoja kariere dzinnikarska i nigdy nie przyszloby mi do glowy , ze z tego wykluje sie cos takiego.P Olejnik stala sie osobistoscia, z ktora nie daje sie rozmawiac.Jest celowo prowokujaca niesympatyczna co chwile obraza swoich rozmowcow przerywajac im bezceremonialnie wypowiedzi.Stawiam ja w jednym szeregu z paniami Kepa iWrobel z nimi tez rozmawia sie jak ze sciana.Oj woda sodowa uderza do glowy p.Olejnik i staje sie zwtkla pieniaczka

 • czak192

  Oceniono 6 razy 4

  Stronniczość Moniki Olejnik jest porażająca! Urąga wszelkim normom dziennikarstwa. Podziwiałem opanowanie Janusza Palikota. Wkładanie w jego usta słów, których nie powiedział, staje się czymś normalnym.
  wackiemososne.blogspot.com/2013/03/suchanie-ze-zrozumieniem-czyli-co.html

 • krusnik02

  Oceniono 3 razy -1

  Palikot po prostu chce na siłę zagospodarować wszystkie mniejszości w Polsce - poseł Godson miał rację mówiąc , że po nachalnej propagandzie homoseksualizmu pojawi się propaganda pedofilii.

 • zygosz

  Oceniono 5 razy -1

  Palikot ,jak zwykle ma pomysly,
  na doroslych liczyc nie moze,to
  mlodziez napewno mu pomoze .
  Kiedy seks i marihuane, zaczna
  od 13 - go roku zycia ,a wybory
  od 16 -tu lat ,to Palikot w polityce
  pozostanie przez caly czas .

  ,

 • zyks

  Oceniono 4 razy 0

  No, rozpierducha na całego. Pajac Palikot kontra inni pajace. A kilka gazetek pójdzie też do sądów - kto jest najbardziej niepokorny, a komu ta korona cierniowa w ogóle nie przysługuje. Czekam na dalsze pasjonujące newsy

 • andaraos

  Oceniono 8 razy 4

  Pani Moniko Olejnik. Coraz częściej zachowuje się pani, jakby była z innej planety. Przecież powszechnie wiadomo, że cnotliwy 14-latek ma przerąbane wśród rówieśników.

  Jak dwa barbarzyńskie klany (PO i PiS) napier_dalają się pałami po łbach, pani nazywa to debatą i życiem publicznym. Ale jak Janusz Palikot i/lub Ruch Poparcia albo ktoś inny - nie wyposażony w klapki na oczach - odważy się głośno przytoczyć fakty, natychmiast staje się godnym pogardy.

  Szanowna Pani. Warto się zastanowić nad treścią wypowiadanych przez panią słów, bo one nie trafiają w próżnię.
  Proszę tylko zerknąć na poniższe komentarze i zauważyć, jak wielu durniów bezmyślnie daje się wciągnąć w tę obrzydliwą krucjatę przeciwko Palikotowi.

  PS
  Mam sąsiadów (ona i on), dla których ustawa o związkach partnerskich była nadzieją na uregulowanie prawne ich związku. Takich par jest w Polsce kilkakrotnie więcej (i wciąż przybywa) niż par homoseksualnych. Dzięki pani i jej podobnym homofobom, kupa kretynów uwierzyła, że ta ustawa dotyczy tylko homoseksualistów.

 • razb1947

  Oceniono 3 razy -3

  Palikoty jak by nie nalatywali tak mocno na kościół ,to by mogli złożyć skargę zamiast do sądu -to do proboszcza to napewno by ich mniej kosztowało i mogli by liczyć na odpuszczenie grzechów.

 • socjolog12

  Oceniono 7 razy -3

  Podobno sam Kononowicz poparł palig.łupa i rucha palig.łupa..... Tylko będzie można marychę jarać a tak to nic nie będzie....

 • aurel12

  Oceniono 4 razy -2

  w Polsce około 5% społeczeństwa jest gejami ,lesbijkami i pedofilami...ile osób głosowało na Palomłota??????

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX