Stan wyjątkowy w Kijowie. Miasto sparaliżował śnieg [ZDJĘCIA]

Nagła i wyjątkowo gwałtowna burza śnieżna sparaliżowała stolicę Ukrainy. Stoją samochody i pociągi. Częściowo wstrzymano także ruch lotniczy. Na ulicach leży 50 cm śniegu.
W Kijowie w ciągu jednego dnia spadło pół metra śniegu - donosi agencja AP. To więcej, niż zwykle w tym regionie w okresie zimowym spada przez cały miesiąc. Na ulice wyjechały traktory i wojskowe pojazdy opancerzone. Mają one oczyścić drogi zablokowane przez wielokilometrowe korki. Władze ogłosiły stan wyjątkowy.

Niektórzy kierowcy, chcąc dostać się do domów, porzucili swoje samochody na ulicach. Główne lotnisko Kijowa Boryspol pracuje, ale wszystkie loty są mocno opóźnione. Mniejszy port lotniczy Zhulyany został zamknięty. Loty zostały wstrzymane co najmniej do jutra.

Więcej o:
Komentarze (45)
Stan wyjątkowy w Kijowie. Miasto sparaliżował śnieg [ZDJĘCIA]
Zaloguj się
 • emit763

  0

  oni nie chcą nam powiedzieć o tym, że to jest początek nowej epoki lodowcowej.
  W lipcu będzie padał śnieg.

 • heliheli

  Oceniono 1 raz 1

  to jest jakis przekret , przeciez te zdjecia to sa w Wladywostoku ( wiem bo tu mieszkam ) . i to comajmniej sprzed 5 tygodni . Znowu media klamia .

 • pro-contra

  Oceniono 1 raz 1

  A co, w Polsce jest inaczej?
  Najgorsza jest świadomość, że kiedy nadejdzie wiosna, to powodzie dosłownie zaleją pół Polski.
  O tym trzeba myśleć i już zawczasu do tego się przygotowywać.
  A nie powoływać jakieś idiotyczne sztaby i "na wariata" ewakuować ludzi i zwierzęta z jednoczesną szarpaniną z przerywanymi wałami powodiowymi i cyrkiem zapewnienia schronienia oraz wyżywienia setek tysięcy obywateli.

 • krzysiek2608

  Oceniono 4 razy 2

  W dobie ocieplenia mamy ochłodzenie co potwierdza ze jest ocieplenie jak słucham tych Polskich naukowców z kturymi prawje nikt się nie liczy bo ich wynalazki są albo śmieszne albo głuipie tochce mi się śmiać

 • kantrzyn

  Oceniono 7 razy 7

  Dzisiaj w Polsce były mrozy poniżej 20 stopni, a w mediach ani słowa. Na początku zimy, raban o parę cm śniegu, a jak pobijane są rekordy mrozów na koniec marca to ani słowa.

 • mielis

  Oceniono 1 raz 1

  Na Ukrainie śnieg to rzadkość. Podobnie jak w Irlandii.
  Dziwne, że pojawił się tam pług. Pewnie sprowadzili migiem z zaprzyjaźnionej Europy.

 • mr_lucky

  Oceniono 9 razy 9

  Na teorii globalnego ocieplenia jedni dobrze zarabiają, inni słono płacą. Tu chodzi tylko o kasę. Mam nadzieję, ze będą śnieżyce do czerwca na całej północnej półkuli, by obalić ten mit. A wielka kasa się przewala.

 • tosas

  Oceniono 6 razy 6

  Idzie ocieplenie klimatu. :]

 • jegorism

  Oceniono 36 razy 30

  Jakie kurna anomalie ,anomalie to były przez ostatnie lata teraz wróciło do normy u nas na wschodzie zima zawsze była do połowy kwietnia a w lasach śnieg do maja leżał .
  Tak moi drodzy Warszawiacy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX