Tym szydzi z Ziobry. Widzi go na stanowisku "watykańskiego halabardnika"

Z ust Zbigniewa Ziobry wysmarowanych Pismem Świętym znów usłyszałem parę dni temu, że trzeba przywrócić karę śmierci. Z tymi poglądami szef Solidarnej Polski ma szansę dostać posadę halabardnika w Watykanie - pisze Stanisław Tym w najnowszym wydaniu "Polityki".
Zbigniewa Ziobrę nazywa "szermierzem prawdy i sprawiedliwości". - Oczywiście tylko we własnym mniemaniu. Repertuar ma jak z mocno zdartej płyty. Z ust wysmarowanych Pismem Świętym znów usłyszałem parę dni temu, że trzeba przywrócić karę śmierci, nikt nie może urodzić się z in vitro, a związki partnerskie są wbrew naturze. Z tymi poglądami szef Solidarnej Polski ma szansę dostać posadę halabardnika w Watykanie, czego mu serdecznie życzę - pisze Stanisław Tym w swoim felietonie.

Ziobro chce przywrócenia kary śmierci

Zbigniew Ziobro krótko po makabrycznym morderstwie w Gdańsku (zamordowana została trzyosobowa rodzina - red.) wystąpił w Sejmie na konferencji prasowej, podczas której proponował zaostrzenie kar za najcięższe przestępstwa oraz dofinansowanie policji. - Dzieje się niedobrze, źle. Robi się strasznie. Kiedy w Polsce rośnie fala morderstw, nie można przechodzić nad tym do porządku dziennego. (...) Mam poważne zastrzeżenia do organów ścigania w zakresie prewencji, ścigania przestępstw, jak również jeżeli chodzi o politykę karną, która jest niezwykle łagodna na tle innych krajów - podkreślił.

Konferencja za konferencją

Solidarna Polska jest bardzo aktywna medialnie. Niemal codziennie organizowane są konferencje prasowe. Reagują bardzo szybko na bieżące wydarzenia. Np. po śmierci małej Dominiki proponowali, aby Skarb Państwa wypłacał 1 mln zł zadośćuczynienia rodzicom dzieci, które zmarły z winy szpitala czy zespołu ratownictwa medycznego. Solidarna Polska domaga się również zmiany konstytucji. Chce wprowadzenia w Polsce systemu prezydenckiego, likwidacji Senatu i zmniejszenia Sejmu o połowę. Obecnie politycy coraz bardziej odrywają się od rzeczywistości.

Więcej o:
Komentarze (17)
Tym szydzi z Ziobry. Widzi go na stanowisku "watykańskiego halabardnika"
Zaloguj się
 • zigzaur

  Oceniono 11 razy 9

  Nie dawać mu halabardy bo jeszcze krzywdę se zrobi. Mało co nie zabił się przy rozwalaniu laptopa.

 • ulebyk

  Oceniono 14 razy -12

  Och, Tym kolejnym, po Środzie i Hartmanie etatowym koemntatorem michnikowej gadzinówki. Ostatnio często w niej reklamowany.

 • hurdy-gurdy-x

  Oceniono 14 razy -14

  aż tak trudno o pracę w kabarecie, że trze w de włazić władzy??
  Emeryturka za cienka???

  No i chyba demencja Tyma dopadła, pierwsze słyszę ze by Watykan był za karą śmierci.....

 • jerzysm42

  Oceniono 24 razy 22

  Tym razem Tym przesadził.
  Wbrew niektórym poglądom halabardnicy są starannie dobierani pod względem intelektualnym i sprawnościowym. Poza tym Ziobro mógłby się zabić o drzewce halabardy.

 • szczuras99

  Oceniono 20 razy 10

  Panie Tym, lej pan ta holote faszystowsko-katolicka z PiS-u i SP . Tak 3mac .

 • spluwa-orginal

  Oceniono 24 razy 24

  Czy mozna zlozyc doniesienie na Ziobro za wyludzanie pieniedzy z Brukselii ?
  Przeciez on przebywa caly czas w Warszawie .
  Za co placa temu konusowi ?

 • j-agat

  Oceniono 21 razy -13

  TYLKO DLACZEGO W WATYKANIE ??? Panie Tym,takimi "występami" na afisz pan nie wleziesz.Coś panu ubywa.... Ha...Ha...Ha... Starość nie radość !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX