Dziś trzy demonstracje - kibiców i przeciwników ACTA

Kibice Legii, Wisły i przeciwnicy ACTA - w sobotę po południu w Warszawie odbędą się trzy demonstracje. Mogą być utrudnienia w ruchu.
Fani Legii Warszawa swoją manifestację "przeciwko polityce rządu wobec społeczeństwa" planowali od dawna, jeszcze gdy wydawało się, że odbędzie się mecz o Superpuchar. Mimo odwołania imprezy zamierzają przejść sprzed stadionu przy ul. Łazienkowskiej. Marsz ma być protestem przeciwko "nieudolnym działaniom władz różnych szczebli, którego symbolem był cyrk wokół otwarcia i zamknięcia Stadionu Narodowego". Początek ok. godz. 17. Trasa: Wisłostrada, most Łazienkowski, Wał Miedzeszyński, Stadion Narodowy. Organizator zgłosił w ratuszu udział 15 tys. osób.

Tuż przed marszem od ok. godz. 16 kibice zaczną zbiórkę na rzecz schroniska na Paluchu. Będą zbierać żywność dla zwierząt (suchą karmę, puszki, kasze, makarony, ryż) i inne rzeczy, których w schronisku nigdy dość (koce, miski, garnki, obroże, środki do odrobaczania itp.).

Również ok. godz. 17 ma się zacząć marsz zorganizowany przez kibiców Wisły Kraków. Zapowiedzieli przyjazd 9 tys. osób. Czy rzeczywiście przyjedzie aż tylu? Wątpliwe. Krakowscy szalikowcy szykują się przede wszystkim na wizytę pod swoim stadionem, gdzie będą dopingować piłkarzy Wisły, którzy w sobotę grają sparing. Na trybuny jednak nie wejdą, bo mecz jest zamknięty dla publiczności. - Organizator zapowiedział, że do Warszawy dotrą transportem prywatnym - mówi "Gazecie" urzędnik ratusza. Jeśli marsz fanów Wisły w ogóle dojdzie do skutku, wyruszą ze skrzyżowania Świętokrzyskiej i Nowego Światu. Przejdą Tamką, mostem Świętokrzyskim i Wybrzeżem Szczecińskim pod Stadion Narodowy.

- Mogą wystąpić czasowe utrudnienia w ruchu. Szczególnie na mostach Łazienkowskim i Świętokrzyskim oraz na ulicach poprzecznych, na których policja czasowo będzie wstrzymywać ruch samochodów. Komunikacja miejska będzie kierowana na trasy zastępcze - informuje Magdalena Łań z ratusza.

Również w sobotę, ale wcześniej (godz. 14-16) planowany jest kolejny protest przeciwko ACTA. Demonstranci spotkają się pod Pałacem Prezydenckim. Według zapowiedzi organizatora przyjdzie 500 osób.

Więcej o:
Komentarze (85)
Dziś trzy demonstracje - kibiców i przeciwników ACTA
Zaloguj się
 • kazik.k

  Oceniono 1 raz -1

  kibice to ci co kibicuja a nie podpuszczeni jak holota wywoluja awantury!!"bojownicy" z dyche!!!tluszcza!

 • tukasz1975

  Oceniono 2 razy 0

  To narodowy stadion i co z tego Polska i tak grac nie umnie bo korupcja opłaca i moim zdaniem karzdy klub powinien zagrać na nim tylko ponosi koszta za dewastacje stadionu

 • antek_maniak

  Oceniono 5 razy -1

  jeeeebac kuklińskiego śmiecia i sługusa amerykańskiego - dlaczego nie można dodawać komentarzy pod artykułem dotyczącym tego zdrajcy i sprzedawczyka za judaszowe srebrniki ???

 • antek_maniak

  Oceniono 5 razy -1

  Na Euro 2012 bedzie w warszawce sierpień 44

 • chip.hop

  Oceniono 5 razy -1

  Kibolstwo W O N ! ! ! ! ! ! !
  ze stadionu Narodowego

 • jakub53

  Oceniono 6 razy 2

  BTW - Donaldu stracil internetowe pokolenie. Moze Boni ma pojecie - ale to jest 3mil glosow ktore przeniosa sie na Palikota. Palikot premierem? Wszystko mozliwe w PL...

 • 3alfa.alfa

  Oceniono 6 razy 6

  Kibice powinni zrobić też zrzutkę na mszę w intencji przywrócenie rozumu minister Muchy i Szejnfelda

 • devote

  Oceniono 2 razy 0

  współczuje warszawiakom,co chwila paraliż miasta

 • jakub53

  Oceniono 4 razy -2

  Ja nie w temacie, bo GW znow dala dupy, stchorzyla.

  Jesli chodzi o Kuklinskiego to byl dupek na obcym pasku. I popieram wszystkie inicjatywy zeby tego gnoja wymazac z Polski. Szmaciarz!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX