Edukacja

 • Próbny egzamin gimnazjalny, Operon. MATEMATYKA, PRZEDMIOTY PRZYRODNICZE. Co będzie? [ZADANIA, ARKUSZE]
 • Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem. Co można mieć ze sobą?

  Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem. Co można mieć ze sobą?

  Próbny egzamin gimnazjalny z Operonem 2016/2017 odbędzie się w dniach 6-8 grudnia. Uczniowie napiszą testy z trzech części: humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i językowej. Jak wygląda próbny egzamin gimnazjalny? Co można mieć ze sobą na sali egzaminacyjnej?

  bdz
 • Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem

  Próbny Egzamin Gimnazjalny z Operonem

  Już od 6 grudnia, przez kolejne trzy dni, uczniowie z całej Polski będą sprawdzać poziom swojej wiedzy i stopień przygotowania do egzaminu gimnazjalnego. To już dziesiąta edycja projektu! Dzięki niemu uczniowie mają szansę sprawdzić swoje słabe i mocne strony oraz zaplanować dalszą naukę.

  ep
 • Studenci wstrzymali oddech! #MannequinChallenge na polskich uczelniach

  Studenci wstrzymali oddech! #MannequinChallenge na polskich uczelniach

  Mannequin Challenge to obecnie najgorętszy trend w internecie. Po Ice Bucket Challenge, w ramach którego śmiałkowie oblewali się kubłem lodowatej wody, przyszedł czas na zastygnięcie w jednej pozie - niczym manekiny. Do akcji włączają się też polskie uczelnie. Studenci i wykładowcy udowadniają, że - wbrew tego, co widać na filmikach - wcale nie są sztywni. Zobaczcie efekty!

  bdz
 • Jagadish Chandra Bose - 158. rocznica urodzin naukowca w Google Doodle!

  Jagadish Chandra Bose - 158. rocznica urodzin naukowca w Google Doodle!

  Jagadish Chandra Bose dostał Doodla z okazji rocznicy 158 urodzin. Specjalna wersja logo Googla nawiązuje do jednego z odkryć naukowych indyjskiego fizyka jakim było narzędzie służące do zmierzenia wzrostu roślin. Poznaj osiągnięcia jednego z najbardziej wszechstronnych naukowców!

  KD
 • Studia w UK to przygoda i szansa

  Studia w UK to przygoda i szansa

  Nauka na angielskim uniwersytecie jest osiągalna dla polskiego nastolatka. Ale trzeba zacząć o niej myśleć z odpowiednim wyprzedzeniem.

  Maria Bielicka, Gazeta Wyborcza
 • 'Studentów uczą ludzie z doświadczeniem w branży, a nie teoretycy'. Rozmowa z absolwentką Buckinghamshire New University
 • Brytyjski dyplom jest wciąż w zasięgu naszych możliwości
 • Pomogą ci wybrać studia w Anglii i podpowiedzą, jak się na nie dostać

  Pomogą ci wybrać studia w Anglii i podpowiedzą, jak się na nie dostać

  - W Anglii możesz dopasować studia do tego, co ciebie interesuje. Często żartujemy, że jak lubisz imprezować, możesz studiować Event and Festivals Management - mówi Janusz Dargiewicz z firmy "studiawanglii.pl". To jedna z kilku firm, które pomagają maturzystom w znalezieniu najlepszej dla siebie uczelni w Wielkiej Brytanii.

  Jakub Łukaszewski, Gazeta Wyborcza
 • British Council tylko od nauki angielskiego?

  British Council tylko od nauki angielskiego?

  W Polsce działa od 1938 roku. Wiele osób przez lata kojarzyło tę instytucję wyłącznie właśnie z kursami językowymi. Tymczasem British Council prowadzi je dopiero od końca lat 90.

  Maria Bielicka, Gazeta Wyborcza
 • Tu studia lepiej przygotowują do pracy

  Tu studia lepiej przygotowują do pracy

  Student z Polski traktowany jest tak, jak każdy, kto przyjeżdża z Unii Europejskiej: może wziąć bardzo korzystny kredyt na pokrycie opłat za studia i pracować bez ograniczeń.

  Maria Bielicka, Gazeta Wyborcza
 • Studenci po Brexicie

  Studenci po Brexicie

  Brytyjskie uniwersytety naciskają na rząd, by mimo Brexitu nie utrudniał studiowania na Wyspach osobom z Polski i innych krajów UE. Wywalczyły już pierwsze obietnice.

  Maciej Czarnecki, Gazeta Wyborcza
 • Matura próbna z Operonem 2016/2017. ARKUSZE I ODPOWIEDZI ze wszystkich przedmiotów

  Matura próbna z Operonem 2016/2017. ARKUSZE I ODPOWIEDZI ze wszystkich przedmiotów

  Matura próbna dla tegorocznych maturzystów zakończyła się. W dniach 22-25 listopada uczniowie na kilka miesięcy przed majową maturą mieli możliwość sprawdzenia poziomu swoich umiejętności z przedmiotów obowiązkowych jak i dodatkowych. Wiemy już, co sprawiło najwięcej problemów na próbnej maturze oraz z czym uczniowie łatwo sobie poradzili. Na naszym portalu Edulandia.pl znajdziesz wszystkie arkusze i odpowiedzi z matury próbnej z Operonem!

  KD
 • Matura próbna Operon, PRZEDMIOTY DODATKOWE. Mamy ODPOWIEDZI! [TESTY, ARKUSZE, ZADANIA]
 • Matura próbna z Operonem 2016/2017, FIZYKA. Klucz ODPOWIEDZI

  Matura próbna z Operonem 2016/2017, FIZYKA. Klucz ODPOWIEDZI

  Matura próbna z Operonem z fizyki odbyła się w piątek 25 listopada. Sprawdź, czy dobrze rozwiązałeś zadania, które pojawiły się w arkuszu egzaminacyjnym. Publikujemy klucz odpowiedzi do próbnej matury z fizyki z Operonem.

  bdz
 • Matura próbna z Operonem, 2016/2017, FIZYKA. Oficjalne arkusze
 • Matura próbna z Operonem 2016/2017, WOS - klucz odpowiedzi

  Matura próbna z Operonem 2016/2017, WOS - klucz odpowiedzi

  Matura próbna z Operonem 2016/2017 odbyła się w piątek 25 listopada. Sprawdź, czy poprawnie rozwiązałeś zadania, które znalazły się w arkuszu egzaminacyjnym. Publikujemy klucz odpowiedzi do próbnej matury z WOS-u.

  bdz
 • Matura próbna z Operonem 2016/2017, WOS. Oficjalne arkusze
 • Matura próbna z Operonem 2016/2017, HISTORIA. Klucz odpowiedzi