Świat

 • Gdzie jest burza? Burze nad Polską [Mapa burz]
 • Zasiłek rodzinny 2018 - ile wynosi i komu przysługuje

  Zasiłek rodzinny 2018 - ile wynosi i komu przysługuje

  Od 1 listopada 2017 do 31 października 2018 roku, trwa kolejny okres rozliczeniowy dotyczący zasiłków rodzinnych. Funkcją zasiłku rodzinnego jest pomoc finansowa od państwa w pokryciu części wydatków na dziecko.

 • Becikowe 2018 - najważniejsze informacje
 • Kalendarz pyleń dla alergików 2018

  Kalendarz pyleń dla alergików 2018

  Sezon pylenia 2018 powoli się zaczyna. Eksperci twierdzą, że ten rok może być wyjątkowo niebezpieczny i trudny dla alergików, dlatego warto dowiedzieć się, na jakie pyłki narażone jest nasze dziecko w poszczególnych miesiącach. Należy wtedy pamiętać o tym, żeby zapewnić dziecku wszelkie środki higieny i leki, które zmniejszą przykre objawy alergii.

 • Ulga na dziecko 2018

  Ulga na dziecko 2018

  Ulga prorodzinna jest narzędziem stworzonym przez państwo, które umożliwia obywatelom posiadającym dzieci i spełniającym określone kryteria, na odliczenie od podatku PIT ulgi z tego tytułu. Intencją ustawodawcy jest wsparcie osób, które zdecydują się na rodzicielstwo. Ulga przysługuje także na każde kolejne uprawnione do niej dziecko, dzięki czemu wysokość zwrotu może ulegać zwiększeniu.

 • Dodatki pieniężne a minimalna krajowa

  Dodatki pieniężne a minimalna krajowa

  Do pensji minimalnej nie wliczają się pewne dodatki, jak chociażby dodatek za pracę w godzinach nocnych, który wynosi 20% stawki godzinowej. Oprócz tego pensja minimalna nie zawiera wynagrodzenia z tytułu odszkodowania za brak zdolności do wykonywania pracy, należnej sumy za przepracowane nadgodziny, ani nagrody pracowniczej czy odprawy w związku z przejściem pracownika na rentę bądź emeryturę. Natomiast za część pensji minimalnej uznawana jest już premia pracownicza.

 • Jak zaplanować urlopy w 2018 r.?

  Jak zaplanować urlopy w 2018 r.?

  W 2018 r. na 251 dni pracujących przypada 114 dni wolnych. Łączny etatowy wymiar czasu pracy wyniesie w 2018 r. 2008 godzin i jest to o 8 godzin więcej niż w roku ubiegłym. Czeka nas 13 dni ustawowo wolnych od pracy, z których trzy przypadają na niedzielę a jeden na sobotę. Na tzw. długie weekendy liczyć możemy w maju i czerwcu oraz w listopadzie.

 • Kwalifikacja wojskowa 2018 - najważniejsze informacje

  Kwalifikacja wojskowa 2018 - najważniejsze informacje

  Zgodnie z komunikatem MSWiA, kwalifikacja wojskowa w 2018 roku będzie trwać w okresie pomiędzy 30 stycznia a 28 kwietnia. Zgodnie z polskim prawem, kwalifikacji wojskowej podlegają mężczyźni w wieku 19 lat. Obowiązek stawienia się na komisji mają także kobiety pomiędzy 19 a 24 rokiem życia, o ile dysponują istotnym z perspektywy obronności kraju wykształceniem.

 • Życzenia na Dzień Babci - prosto z serca

  Życzenia na Dzień Babci - prosto z serca

  Nikomu nie trzeba tłumaczyć, jak ważną osobą w życiu wnuków jest babcia. To ona opiekuje się nami, opowiada fascynujące historie, zna sposób na wszystkie problemy. Gdy dorastamy, częściej widzimy potrzebę okazania jej wdzięczności za troskę.

 • Dzień Babci 2018. Zbliża się Dzień Babci i Dziadka. [Wierszyki, prezenty, laurki]