Najnowsze alerty

 • Kibole terroryzują pasażerów, a stołeczny ratusz? "Zagrożenie? Jak w codziennym życiu. Nic nie widzę"

  Pijani, agresywni, wulgarni - tak zachowywali się kibice wracający z meczu w Gdyni. Grożąc "Zgwałcimy i pozabijamy", zmusili pasażerów z miejscówkami do wyjścia z przedziału. Takie sytuacje są nagminne w pociągach i autobusach, którymi jadą kibice. Pasażerowie czują się zastraszeni, policja nie reaguje. Zapytaliśmy naczelnika z warszawskiego ratusza, jak to jest, że szalikowcy bezkarnie terroryzują obywateli, ale on twierdzi, że nigdy nie widział kibola pijącego alkohol.

 • Rząd obiecał pieniądze. Matka chorego dziecka: Przelewu nie ma

  - W urzędzie poinformowano mnie, że jeszcze pieniędzy nie ma. Że może będą za miesiąc, może nie - twierdzi matka niepełnosprawnego dziecka. Ok. 20 kwietnia powinna dostać uposażenie dla rodziców niepełnosprawnych dzieci podwyższone o obiecane w marcu przez Donalda Tuska 200 zł. Pieniędzy nadal nie ma. - Rząd troszkę się spóźnia, ale dzisiaj wszystkie pieniądze będą wypłacone - zapowiadają urzędnicy.

 • Ścieki ze szpitala zanieczyszczają jezioro. Od lat nie ma winnych

  Z powodu wadliwej kanalizacji co jakiś czas w Kartuzach dochodzi do wylania ścieków z Powiatowego Centrum Zdrowia do pobliskiego jeziora. Teoretycznie sprawę łatwo jest rozwiązać - wystarczy dokonać modernizacji sieci kanalizacyjnej. Problem w tym, że wciąż nie wiadomo, kto powinien się tym zająć. Szpital twierdzi, że to sprawa powiatu, a ten odbijał piłeczkę. Remontu nie ma do dziś, ryzyko dalszego zanieczyszczania wody wciąż istnieje.

 • "Wystawił się na Allegro", żeby pomóc chorej koleżance

  Mateusz Morawiec, kolega Marzeny - dziewczyny cierpiącej na raka - postanowił pomóc jej w walce z chorobą. Chce zebrać pieniądze na kosztowne lekarstwo. Do tej pory uzbierał już ponad tysiąc złotych. Jak? "Wystawił się" na internetowej aukcji. - Wylicytuj sobotę w moim towarzystwie! - napisał na Allegro.

 • Zaginęła Hanna Brzezińska. ITAKA prosi o pomoc w poszukiwaniach

  W miejscowości Końskie (województwo świętokrzyskie) zaginęła Hanna Brzezińska. Kobieta może potrzebować pilnej pomocy - alarmuje Fundacja ITAKA. O pomoc w poszukiwaniach apeluje także prof. Magdalena Środa. - Moja przyjaciółka Karina Schwerzler od wielu dni w całej Polsce szuka zaginionej mamy, która cierpi na alzheimera - napisała na Facebooku.

 • Pijany komendant policji spowodował kolizję i uciekł. Został odwołany

  Komendant Komisariatu Policji w Karczewie wjechał w znak drogowy i odjechał z miejsca zdarzenia. - Następnego dnia przyjechał na komisariat, gdzie została pobrana od niego krew. Powiadomiliśmy prokuraturę, funkcjonariusz został odwołany - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Mariusz Mrozek, rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

 • Tysiące wściekłych klientów nC+ chce wypowiedzieć umowy. Dyrektor marketingu rozstał się z firmą

  - Z żalem przyznajemy, że mieliśmy problemy komunikacyjne - napisał w oświadczeniu prezes spółki nC+, będącej połączeniem telewizji CYFRA Plus i n, wokół której od kilku dni trwa internetowa burza. Po nagłej, niezapowiedzianej zmianie oferty dostawcy tysiące klientów grożą firmie wypowiedzeniem umowy, a specjaliści od marketingu mówią o PR-owej katastrofie. Firma reaguje. Klientom oferuje darmowe programy.

 • Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem. PKP: 'Decyzją spółki nie udzielamy informacji'

  Przez Polskę przejechał pociąg z niebezpiecznym ładunkiem. PKP: "Decyzją spółki nie udzielamy informacji"

  W miniony weekend do Polski przez czeską granicę wjechał pociąg, który od razu otrzymał eskortę policji i straży granicznej. Jego przejazd był objęty absolutną tajemnicą. - Decyzją spółki nie udzielamy w tej sprawie informacji - powiedział rzecznik PKP Cargo. Nie wiadomo, co przewoził pociąg. Według informacji opublikowanych przez czeski serwis idnes.cz może chodzić o materiał rozszczepialny.

 • Kibic wpadł pod koła pociągu. Jest w stanie ciężkim

  Około 18.30 w Józefowie koło Warszawy doszło do wypadku. Wskakując do pociągu, który już ruszył, młody mężczyzna wpadł pod koła - poinformował nas czytelnik na Alert24. Mężczyzna w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala.

 • 'Lodzika nie będzie'. Internauci oburzeni hasłem sprzedawcy jogurtów

  "Lodzika nie będzie". Internauci oburzeni hasłem sprzedawcy jogurtów

  - Cały czas czekam, aż Loveyo usunie z Galerii obrzydliwy plakat z lodzikiem - napisała na Facebooku internautka oburzona kampanią reklamową krakowskiej firmy. Na plakacie widzimy wizerunek młodej kobiety, która wygraża palcem i mówi: "Lodzika nie będzie". Zdaniem wielu internautów reklama budzi nieprzyzwoite skojarzenia. - To po prostu głupie i w złym guście, a nie oburzające - ocenia Anna-Maria Siwińska z agencji SociAll. Co na to firma? - Chcieliśmy rozśmieszać, nie oburzać - mówi jej współwłaściciel.

 • Pijany lekarz badał niemowlę. Rodzice wezwali policję

  - Pijany lekarz badał naszego synka. To było przerażające - zaalarmowali serwis Alert24.pl rodzice miesięcznego Wojtusia. W nocy z czwartku na piątek zgłosili się z miesięcznym niemowlęciem do Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu, bo dziecko miało silne bóle brzucha. Rodzice wezwali policję, która zatrzymała lekarza. Szpital przeprasza i już zawiesił lekarza w obowiązkach.

 • Nowe porządki na basenie: koedukacyjne toalety i prysznice
 • Brutalny napad w mieszkaniu: Związana na kilka godzin
 • Wypadek na stoku w Sieprawiu. Skuter potrącił 6-latkę

  - Na stoku w Sieprawiu w Małopolsce rozpędzony skuter z ogromną prędkością wjechał w małą dziewczynkę. - Dziecko zjeżdżało na stoku z matką - relacjonuje świadek wydarzenia. Ranna dziewczynka została zabrana przez pogotowie. - Na razie nie wiemy, jakie odniosła obrażenia - mówi asp. Szymon Sala, rzecznik lokalnej policji.