Deutsche Welle
-
Olaf Scholz wściekł się na protestujących. Powiedział, co myśli o wojnie w Ukrainie
Zwykle opanowany Olaf Scholz dał się ponieść emocjom, przekrzykując na wiecu w Brandenburgii przeciwników dostaw broni dla Ukrainy.
-
Marsz 4 czerwca. Może być nawet ponad 200 tys. osób. Organizują się także Polacy w Niemczech
Równoległe do marszu w Warszawie w kilku miastach Niemiec demonstrować będą żyjący tam Polacy. Wielu wybiera się też do Polski, aby być w stolicy 4 czerwca.
-
"Die Welt": Niemcy też powinni powołać komisję ds. wpływów Rosji
Niemcy też powinni powołać komisję do zbadania rosyjskich wpływów - komentuje "Die Welt".
-
Berlin zamyka większość rosyjskich konsulatów. Dyplomatyczna wymiana ciosów
Berlin reaguje na decyzję Moskwy o ograniczeniu liczby niemieckich urzędników w Rosji. Cztery z pięciu rosyjskich w RFN konsulatów mają zostać zamknięte.
-
"Lex Tusk" i artykuł siódmy. W Unii Europejskiej "koalicja ciszy". Bruksela liczy na Amerykę
Bruksela liczy na skuteczność nacisków USA w kwestii polskiej ustawy o wpływach Rosji. Komisji Europejskiej nie przekonują tłumaczenia Warszawy o sądowej drodze odwoławczej od zakazów pełnienia funkcji publicznych.
-
Niemieckie media krytykują "lex Tusk". "To tak, jakby ustawę opracowała banda Hunów"
Niemieckie media oceniły krytycznie uchwaloną przez Sejm ustawę o powołaniu komisji do zbadania rosyjskich wpływów. Redakcje cytują polityków opozycji, że celem komisji jest dyskredytacja Donalda Tuska.
-
Media: Ukraina prosi Niemcy o potężne "Taurusy". Pasują do F16, niszczą bunkry i mogą sięgnąć Moskwy
Niemiecka broń nie zostanie użyta na terytorium Rosji - zapewniał kanclerz Olaf Scholz. Tymczasem Ukraina prosi o dostawę pocisków manewrujących KEPD 350 "Taurus" o zasięgu do 500 km.
-
Niemiecka prasa: "Wysłannik Chin zignorowany w Warszawie". Co usłyszał od polskiego MSZ?
Specjalny wysłannik Chin odwiedził kilka krajów europejskich, w tym Polskę, aby wysondować możliwość podjęcia rozmów o zakończeniu wojny w Ukrainie. W Warszawie i innych stolicach spotkał się z chłodnym przyjęciem.
-
Śledztwo wobec Rogera Watersa. Był ubrany jak oficer "SS"
Berlińska policja wszczęła śledztwo przeciwko Rogerowi Watersowi, współzałożycielowi zespołu Pink Floyd, po jego występie w stolicy.
-
Niemcy. Poważna wpadka ochrony Scholza. Obcy mężczyzna dołączył do konwoju kanclerza. Objął go na płycie lotniska
Zazwyczaj podróże najważniejszych polityków w Niemczech są dobrze strzeżone. Dotyczy to zwłaszcza kanclerza Olafa Scholza. Okazuje się jednak, że we Frankfurcie nad Menem doszło do incydentu, który mógł zakończyć się tragicznie.
-
Posłanka Lewicy o słowach Dudy. Poboży: Czytała pani "Mein Kampf"?
-
Ziobro sugeruje, że Budka może usłyszeć zarzuty po ataku, którego był ofiarą
-
Hiszpania w szoku. Nagie zdjęcia dziewcząt wygenerowane za pomocą AI
-
Jak "Zielona granica" wpłynie na wybory parlamentarne? [SONDAŻ]
-
Horoskop dzienny - poniedziałek 25 września [WSZYSTKIE ZNAKI ZODIAKU]
- Bosak o "Zielonej granicy". Padły szokujące słowa o strzelaniu do migrantów
- Debata w Gazeta.pl: "Partia Czytelniczek i Czytelników" przepyta polityków
- Polskie myśliwce wylądują na Mazurach. Trwają ćwiczenia pilotów wojskowych
- Polak na liście poszukiwanych przez Rosję. To prezes Międzynarodowego Trybunału Karnego
- Ten polityczny nie należy do najłatwiejszych! Komplet punktów jest nieosiągalny
-
Holandia. Marihuana zakazana w dzielnicy Czerwonych Latarni. Mieszkańcy: Przecież to Amsterdam!
W najbliższy czwartek wejdzie w życie zakaz palenia marihuany i haszyszu w amsterdamskiej Dzielnicy Czerwonych Latarni. Mieszkańcy miasta są sceptyczni - pisze Urszula Idzikowska z Deutsche Welle.
-
Węgry podgrzewają unijne debaty o prawie weta
Budapeszt nadal blokuje kolejną transzę pomocy zbrojeniowej UE dla Ukrainy. A Niemcy promują ograniczenie wymogu jednomyślności w polityce zagranicznej Unii, choć Polska jest mocno przeciw.
-
Reparacje. Mularczyk wręczył raport niemieckim posłom. "Istnieje pewnego rodzaju zrozumienie"
Podczas wizyty w Berlinie wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk przekazał grupce posłów Bundestagu raport o polskich stratach wojennych.
-
Szok na Słowacji. Zaskakujący wyrok ws. zabójstwa Kuciaka. "Nie spodziewaliśmy się"
Słowację zszokował oczekiwany z napięciem wyrok w sprawie zamordowania dziennikarza śledczego Jána Kuciaka. Domniemany zleceniodawca zbrodni sprzed pięciu lat Marian Koczner ponownie został uniewinniony.
-
"Liczba nielegalnych przekroczeń granicy eksploduje". Niemiecki polityk chce reakcji Polski
W kwietniu wzrosła liczba migrantów nielegalnie przekraczających granicę polsko-niemiecką - podkreśla dziennik "Die Welt". W związku z tym władze rozważają rozszerzeniem stacjonarnych kontroli granicznych.
-
Kazachstan pomaga Rosji omijać sankcje. Eksport elektroniki wzrósł 22-krotnie. "Szukają dronów i kamer"
Handlarze w Kazachstanie bogacą się na sankcjach nałożonych na Rosję. Sami zamawiają towar i dostarczają go rosyjskim klientom. - Na początku byli zainteresowani płytami głównymi i pamięcią do komputerów, kartami graficznymi i innym sprzętem. Teraz szukają dronów i kamer sportowych - mówi jeden z rozmówców Deutsche Welle.
-
Będą kontrole na polsko-niemieckiej granicy? Media: Mogą rozpocząć się już w czerwcu
Michael Stuebgen, minister spraw wewnętrznych Brandenburgii, liczy na to, że stacjonarne kontrole na granicy polsko-niemieckiej ruszą już w czerwcu. Powodem ich przywrócenia na granicy z Polską oraz Czechami jest wzrost nielegalnej migracji do Niemiec. W ostatnich miesiącach liczba imigrantów stale rośnie, co sprawia, że niemieckie gminy i miasta nie są w stanie przyjąć i zakwaterować kolejnych osób.
-
Niemcy. Zuchwała kradzież klejnotów za miliony. Polskie skarby zostały zniszczone
Trzy i pół roku po spektakularnej kradzieży biżuterii z zabytkowego Zielonego Sklepienia w Dreźnie, pięciu młodych mężczyzn zostało skazanych na kary więzienia. Jeden został uniewinniony.
-
Nastolatkowie "hajlowali" w Auschwitz. Nauczyciele zgłosili to policji. Jest śledztwo
Dwóch uczniów z Saksonii miało w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży w Oświęcimiu "hajlować". Nauczyciele zgłosili to policji.
-
Wybory prezydenckie w Turcji. "Nacjonalista Sinan Ogan rozda karty w II turze" [KOMENATRZ]
W ciągu najbliższych 14 dni wszystkie oczy zostaną zwrócone na Sinana Ogana, kandydata obozu nacjonalistycznego. Ma teraz wszystkie asy w ręku. Mając ponad 5 proc. poparcia, może usiąść i czekać, jakie propozycje złoży mu zarówno obóz rządowy, jak i opozycja. Bo obie koalicje wiedzą, że Ogana nie da się obejść.
-
Nagroda Karola Wielkiego dla Wołodymyra Zełenskiego i Ukrainy. Olaf Scholz złożył hołd Ukrainie
Nagrodę Karola Wielkiego w tym roku przyznano Wołodymyrowi Zełenskiemu i narodowi ukraińskiemu za obronę wartości europejskich. Zełenski został powitany w Akwizgranie owacją na stojąco.
-
Wielka akcja Interpolu. Rozpoznaj mnie. Może byłam twoją sąsiadką? 22 nierozwiązane sprawy
Policje w Holandii, Belgii i Niemczech razem z Interpolem próbują odkryć tożsamość 22 dwóch kobiet, których ciała znaleziono w tych trzech krajach w ciągu ostatnich lat. - Ktoś musiał je znać - mówią policjanci.
-
Niemcy. Strzały w fabryce Mercedesa w Sindelfingen. Kolejna osoba nie żyje [AKTUALIZACJA]
W czwartek rano doszło do strzelaniny w zakładach Mercedes-Benz w Sindelfingen. O sprawie informuje Deutsche Welle.
-
Europoselska komisja specjalna ds. Pegasusa zagłosowała. Obawia się o wybory w Polsce. "Świadectwo nadużyć"
Europosłowie obawiają się o rzetelność polskich wyborów z powodu Pegasusa. I oskarżają Komisję Europejską, że ociąga się ze stanowczymi działaniami w sprawie nielegalnej inwigilacji w UE.
-
"Dziękujemy, Związku Radziecki". Niemcy nie "ocenzurują" rosyjskiej flagi w rocznicę końca II wojny światowej
Niemiecki sąd nie zgodził się na "cenzurowanie" historii. Policja w Berlinie chciała, żeby 8 i 9 maja, w rocznicę zakończenia II wojny światowej, w przestrzeni publicznej nie pojawiły się flagi ani Rosji, ani Ukrainy, aby uniknąć pretekstów do spięć między przedstawicielami tych państw. "Süddeutsche Zeitung" ocenił, że zakaz pokazywania rosyjskiej flagi w rocznicę zakończenia drugiej wojny światowej nie byłby właściwym rozwiązaniem.
-
Niemiecki dziennikarz ostrzega Zachód przed powtórką z historii. Mówi o "planie B" dla Ukrainy
Ukraina powinna szybko zostać przyjęta do NATO. Jej obecność umocni, a nie osłabi bezpieczeństwo Sojuszu. W przypadku weta Orbana czy Erdogana, powinien zostać zrealizowany plan B. Czasu jest coraz mniej.
-
Bill Clinton wiedział o planach Rosji od dawna. "Putin powiedział mi w 2011 roku"
Bill Clinton już w 2011 r. wiedział o rosyjskich planach ataku na Ukrainę. Putin miał wówczas dać to jasno do zrozumienia - cytuje byłego prezydenta USA "Financial Times".
-
Koronacja Karola III. Bez diamentu Koh-I-Noor na koronie. Ma na nim ciążyć przekleństwo
"Rezygnacja z diamentu Koh-i-Noor na koronie - to tylko pusty gest czy początek debaty w królewskiej rodzinie o kolonialnej niesprawiedliwości?" - pisze "Deutsche Welle".
-
Niemiecka posłanka zatrudniała wróżkę-astrolożkę. Płaciła z publicznej kasy
O Birgit Malsack-Winkemann, znanej z afery wokół Obywateli Rzeszy, znów jest głośno. Okazuje się, że w areszcie siedzi też jej wróżka.
-
Niemcy przyznają Wołodymyrowi Zełenskiemu ważną nagrodą. Media: Odbierze ją osobiście
Wołodymyr Zełenski ma odwiedzić Niemcy 13 i 14 maja - podają niemieckie media. Podczas wizyty w tym kraju prezydent Ukrainy ma odebrać Nagrodę Karola Wielkiego. To najbardziej znana nagroda przyznawana w Niemczech za działalność polityczną.