Kultura

 • Za benefis Zenka Martyniuka w Operze Podlaskiej zapłacił m.in. samorząd. W ramach "promocji regionu"
 • Burt Reynolds nie żyje, aktor miał 82 lata. Schwarzenegger: Był jednym z moich bohaterów
 • Joanna Kulmowa nie żyje. "Polska Astrid Lindgren" miała 90 lat
 • Cannes 2017. "The Square" ze Złotą Palmą
 • Apostrof – znane nazwiska, nowe książki

  Apostrof – znane nazwiska, nowe książki

  Jacek Hugo-Bader, Katarzyna Grochola, Wiesław Myśliwski, Łukasz Orbitowski, Manuela Gretkowska, Robert J. Szmidt, Piotr Nesterowicz i Włodek Markowicz to kolejni autorzy, z którymi czytelnicy już w maju spotkają się na organizowanym przez Empik Apostrofie. Międzynarodowym Festiwalu Literatury (16-22.05). Ważnymi elementami wydarzenia są także debaty, poprowadzą je m.in. Michał Nogaś, Justyna Sobolewska, Karolina Sulej i Karolina Korwin-Piotrowska. W każdym z festiwalowych miast odbędą się ponadto wyjątkowe spacery literackie, których przewodnikami będą pisarze.

 • Wielkie święto małych czytelników

  Wielkie święto małych czytelników

  Już w ten weekend (23-24.04) odbędzie się IV edycja Festiwalu Książki Dziecięcej „Tere-Fere”. Wydarzenie to gromadzi prawie trzydziestu najlepszych wydawców literatury dziecięcej. Wśród nich będzie także ten, który otrzyma tytuł dla Najlepszej Książki Dziecięcej „Przecinek i Kropka” 2015 – konkursie organizowanym przez Empik. Uroczystość poprowadzi ambasadorka konkursu – Magdalena Różczka.

 • Apostrof przyspiesza – nowi autorzy

  Apostrof przyspiesza – nowi autorzy

  Zdradzamy nazwiska kolejnych gwiazd, które spotkają się z czytelnikami na organizowanym przez Empik Międzynarodowym Festiwalu Literatury Apostrof. Marc Elsberg, Mons Kallentoft i Diane Ducret już w maju przyjadą do Polski. Do programu dołączają także kolejne spotkania z polskimi twórcami: Olgą Tokarczuk, Zygmuntem Miłoszewskim i Andrzejem Ziemiańskim.

 • Pod dachami Paryża

  ?Niebo nad Paryżem? Cédrica Klapischa to fresk o współczesnych paryżanach. Nieźle zapętlony, ale wymowę ma banalną - ludzie, korzystajcie z życia, bo może ono być wam odebrane

 • Czy kultura idzie na dno

  Czy Polacy jeszcze jakoś uczestniczą w kulturze? Czy relatywnie niski stopień zamożności i brak wolnego czasu zmieniają nas tylko w bezrefleksyjnych odbiorców masowej rozrywki? Czy surfowanie w internecie to udział w życiu kulturalnym?