Kultura

 • Dlaczego Coachella?

  Dlaczego Coachella?

  Jeszcze tylko kilka dni posiedzę w Nowym Jorku i - kierunek Kalifornia. To właśnie tam co roku zaczyna się światowy sezon plenerowych festiwali muzycznych. To właśnie tam odbywa się jedna z najważniejszych amerykańskich imprez tego typu - Coachella Music And Arts Festival

 • Niezależna rewolucja kulturalna

  Przedstawiciele środowisk niezależnej kultury wystąpili z manifestem "Rewolucja kulturalna". Apelują o radykalne zmiany: uspołecznienie zarządzania, ochronę socjalną dla twórców, zmiany w prawie autorskim.

 • Zmarł Andrew Wyeth

  Kto raz widział jego słynny obraz z 1948 roku ,"Świat Christiny", już go nie zapomni. Ogromna przestrzeń żółtego pola z majaczącą na horyzoncie farmą i na wpół leżącą postacią kalekiej dziewczyny w różowej sukience, która próbuje doczołgać się do domu.

 • Pod dachami Paryża

  ?Niebo nad Paryżem? Cédrica Klapischa to fresk o współczesnych paryżanach. Nieźle zapętlony, ale wymowę ma banalną - ludzie, korzystajcie z życia, bo może ono być wam odebrane

 • Czy kultura idzie na dno

  Czy Polacy jeszcze jakoś uczestniczą w kulturze? Czy relatywnie niski stopień zamożności i brak wolnego czasu zmieniają nas tylko w bezrefleksyjnych odbiorców masowej rozrywki? Czy surfowanie w internecie to udział w życiu kulturalnym?