Polityka

 • Afera mailowa. 'Ktoś od nas powinien popracować z TVP i Polskim Radiem'. 'Warto ich na bieżąco cisnąć'

  Afera mailowa. "Ktoś od nas powinien popracować z TVP i Polskim Radiem". "Warto ich na bieżąco cisnąć"

  W sieci pojawił się kolejny mail, który ma pochodzić ze skrzynki mailowej Michała Dworczyka, szefa KPRM. Minister w wiadomości do premiera Mateusza Morawieckiego miał apelować o to, by na "bieżąco cisnąć" publiczne media o przekaz zgodny z linią partii. "Mateusz, ktoś z naszych ludzi od mediów chyba powinien popracować z TVP i Polskim Radiem... To jakieś szaleństwo. Niby to jakieś drobiazgi, ale jak się wszystko zbierze do kupy - to słabo to wygląda" - miał pisać Dworczyk.

  Joanna Szwalikowska
 • Kwaśniewski o oblaniu farbą ambasadora Rosji: Popełniono błąd. Będziemy mieli konsekwencje

  Kwaśniewski o oblaniu farbą ambasadora Rosji: Popełniono błąd. Będziemy mieli konsekwencje

  - Wczoraj został popełniony błąd i będziemy mieli tego konsekwencje jako Polska. Ambasador Polski w Moskwie nie dysponuje jakimiś niebywałymi siłami ochronnymi i każde wyjście na zewnątrz może być spotkaniem z nieznanymi sprawcami - powiedział w Porannej Rozmowie Gazeta.pl Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent komentował poniedziałkowy incydent z udziałem rosyjskiego ambasadora.

  dbd, IAR
 • PiS forsuje Glapińskiego, ale za jego plecami toczy się gra. Bo większość ma minimalną

  PiS forsuje Glapińskiego, ale za jego plecami toczy się gra. Bo większość ma minimalną

  PiS i prezydent chcą przeforsować Adama Glapińskiego na drugą kadencję w fotelu prezesa NBP - już w czwartek. Ambicję być prezesem ma też prezes GPW Marek Dietl, którego promuje wicepremier Jacek Sasin. Mateusz Morawiecki - były bankier - nie znosi Glapińskiego i wolałby swojego człowieka, ale nikogo z obozu premiera nie poprze Zbigniew Ziobro. A więc "Glapa".

  Jacek Gądek
 • Ryszard Terlecki: Solidarna Polska chce nas przelicytować i to jest błąd. Rzecznik rządu komentuje

  Ryszard Terlecki: Solidarna Polska chce nas przelicytować i to jest błąd. Rzecznik rządu komentuje

  Ryszard Terlecki podczas konferencji prasowej powiedział, że rząd prowadzi zdecydowaną politykę wobec Unii Europejskiej. W rozmowie z dziennikarzami w Sejmie odniósł się do wypowiedzi Zbigniewa Ziobry w Dębicy na Podkarpaciu. - Prowadzimy bardzo zdecydowaną politykę wobec Unii Europejskiej i będziemy ją prowadzić, natomiast Solidarna Polska chce się jakoś wyróżnić i nas przelicytować i to jest błąd, który może ją drogo kosztować - powiedział szef klubu PiS.

  Patryk Pytlak / IAR
 • Andrzej Duda: Rosja pokazała prawdziwą twarz. Twarz, którą widzieli ci, których mordowano w Katyniu

  Andrzej Duda: Rosja pokazała prawdziwą twarz. Twarz, którą widzieli ci, których mordowano w Katyniu

  - Jest moim moralnym obowiązkiem wobec państwa, abyśmy ponowili próbę uzyskania aprobaty międzynarodowych wymiarów sprawiedliwości, aby ta zbrodnia została uznana - powiedział prezydent Andrzej Duda organizacji Rodzin Katyńskich. Podkreślił, że współczesna Rosja może być uznana za spadkobiercę ZSRR, który był sprawcą zbrodni katyńskiej.

  IAR, oprac. Patryk Strzałkowski
 • Janusz Kowalski o Solidarnej Polsce: 'Jesteśmy ugrupowaniem umiarkowanym'. Rozbawił nawet gości TVP Info

  Janusz Kowalski o Solidarnej Polsce: "Jesteśmy ugrupowaniem umiarkowanym". Rozbawił nawet gości TVP Info

  Janusz Kowalski, poseł Solidarnej Polski pojawił się w niedzielę w programie TVP Info. W pewnej chwili jego słowa wywołały rozbawienie reszty gości programu. Kowalski porównał bowiem Prawo i Sprawiedliwość do Solidarnej Polski, i określił PiS "bardziej radykalnym ugrupowaniem". Kowalski stwierdził też, że "powinna istnieć ustawa", która pozbawiłaby obywatelstwa czterech byłych polskich premierów.

  Kamila Cieślik
 • Wicemarszałek Ryszard Terlecki o sporach w rządzie: Trzeba 'odstrzelić' tych, którzy są nielojalni

  Wicemarszałek Ryszard Terlecki o sporach w rządzie: Trzeba "odstrzelić" tych, którzy są nielojalni

  Ryszard Terlecki powiedział tygodnikowi "wSieci", iż " w Prawie i Sprawiedliwości zwycięża przekonanie, że trzeba 'odstrzelić' tych, którzy są nielojalni, którzy psują, szkodzą, podkładają nogi i rozpychają się". Wicemarszałek Sejmu oznajmił też, że nie dojdzie do zmiany ordynacji wyborczej podczas przyszłych wyborów: bo "prezydent odmawia 'dłubania' przy prawie wyborczym".

  Karolina Kraushar
 • Cezary Tomczyk o głosowaniu ws. kandydatury Glapińskiego: Będzie pełna dyscyplina

  Cezary Tomczyk o głosowaniu ws. kandydatury Glapińskiego: Będzie pełna dyscyplina

  - Powinien być wyrzucony z NBP jakimś solidnym kopem - tak Cezary Tomczyk skomentował w Porannej Rozmowie Gazeta.pl zbliżające się głosowanie ws. przedłużenia kadencji Adama Glapińskiego. - Będzie pełna dyscyplina - dodał, zapowiadając strategię PO na najbliższe głosowanie.

  oprac. Patryk Strzałkowski , oprac. Katarzyna Nowak
 • Prof. Waldemar Paruch nie żyje. Morawiecki: Wybitny naukowiec, wrażliwy społecznik, zasłużony Polak
 • Kluczowy tydzień dla Zjednoczonej Prawicy. PiS ma rozważać przyspieszone wybory