Polityka

 • Adrian Klarenbach zniknie z TVP Info? Przypominamy kontrowersje i docinki

  Adrian Klarenbach zniknie z TVP Info? Przypominamy kontrowersje i docinki

  TVP potwierdziła w środę, że Adrian Klarenbach będzie pracował w TVP3, co może sugerować, że nie będzie już pojawiał się na antenie TVP Info. Nieoficjalne doniesienia wskazują, że ma to związek z wymianą zdań z jednym z polityków Zjednoczonej Prawicy. W poprzednich latach Klarenbachowi zdarzały się sytuacje, w których narażał się politykom różnych opcji.

  Marcin Kozłowski
 • Napaść na Stanisława Karczewskiego. Sprawa trafiła do sądu. Jest akt oskarżenia
 • Był wpływowym szefem KPRM, potem o nim ucichło. Co się dzieje z Michałem Dworczykiem?

  Był wpływowym szefem KPRM, potem o nim ucichło. Co się dzieje z Michałem Dworczykiem?

  Był bez wątpienia jedną z gwiazd Zjednoczonej Prawicy. Przez kilka lat kierował KPRM, a podczas pandemii odpowiadał za organizację programu szczepień. Po tym, jak w ubiegłym roku zrezygnował z funkcji w Kancelarii Premiera, o Michale Dworczyku zrobiło się w mediach znacznie ciszej. Jak jednak przekonuje KPRM, minister wciąż jest aktywny zawodowo, szczególnie w obszarze kontaktów z Ukrainą.

  Marcin Kozłowski
 • Książę William w Polsce. Rozpoczęło się spotkanie z Andrzejem Dudą

  Książę William w Polsce. Rozpoczęło się spotkanie z Andrzejem Dudą

  W czwartek o godz. 11 w Pałacu Prezydenckim rozpoczęło się spotkanie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy i Jego Królewskiej Wysokości Księcia Walii Wiliama. Brytyjski następca tronu ma podziękować za gościnę, jakiej Polacy udzielili ukraińskim uchodźcom.

  Joanna Zajchowska
 • Książę William w Polsce. Paweł Szrot: Takie rozmowy są bardzo ważne

  Książę William w Polsce. Paweł Szrot: Takie rozmowy są bardzo ważne

  - Książę Wiliam odwiedził brytyjskich żołnierzy w Polsce. Jeśli chodzi o wizerunek publiczny Polski, takie rozmowy są bardzo ważne - mówił w Porannej rozmowie Gazeta.pl szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy, Paweł Szrot. Jak podkreślił, symbolika jest kluczowa, szczególnie, gdy dotyczy kwestii wojennych.

  Joanna Zajchowska