Polityka

 • Trzaskowski o "lex TVN": Kaczyński zapatrzył się w Orbana

  Trzaskowski o "lex TVN": Kaczyński zapatrzył się w Orbana

  - Kaczyński marzy o tym, żeby manipulacja TVP Info królowała w przestrzeni publicznej. Zapatrzył się w Orbana, który właściwie doprowadził do likwidacji niezależnych mediów. Jak Kaczyński coś sobie ubzdura, to ma klapki na oczach i niezależnie od konsekwencji próbuje realizować swój plan - powiedział w programie "Onet Rano" prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Jak dodał, zebrano już wystarczającą liczbę podpisów pod projektem ustawy ws. likwidacji TVP Info, by przekazać go do laski marszałkowskiej.

  oprac. Michał Litorowicz
 • Zieliński wciąż z limuzyną i ochroną SOP? Ustalono nieoficjalne koszty

  Zieliński wciąż z limuzyną i ochroną SOP? Ustalono nieoficjalne koszty

  Choć Jarosław Zieliński przestał pełnił funkcję wiceszefa MSWiA w listopadzie 2019 r., wciąż może być ochraniany przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa - podaje Interia. Według nieoficjalnych ustaleń portalu, miesięczny koszt działań SOP może przekraczać 35 tys. złotych.

  MLZ
 • Kołakowski pytany o stanowisko i pensję w państwowym banku. "Dziękuję za zainteresowanie moją osobą"
 • Jakub Banaś o Funduszu Sprawiedliwości: Skarbonka Solidarnej Polski. "Ewidentne znamiona korupcji"
 • PiS dogadał się z PSL ws. Banasia? Kosiniak-Kamysz: Nie damy się wciągnąć w wojenki

  PiS dogadał się z PSL ws. Banasia? Kosiniak-Kamysz: Nie damy się wciągnąć w wojenki

  W ostatnich dniach pojawiły się sugestie, iż PSL wesprze PiS podczas głosowania za uchyleniem immunitetu prezesa NIK Mariana Banasia, któremu prokuratura chce postawić zarzuty. Głosy ludowców są jednak podzielone. "Nie damy się wciągnąć w wewnętrzne wojenki w PiS" - pisał szef ludowców Władysław Kosiniak-Kamysz i zdementował ostatnie doniesienia.

  oprac. Joanna Szwalikowska