Polityka

 • Sędziowie TK w stanie spoczynku reagują na wypowiedź Dudy o prokuratorach. "Nacechowana pogardą"

  Sędziowie TK w stanie spoczynku reagują na wypowiedź Dudy o prokuratorach. "Nacechowana pogardą"

  "Niesmak budzi ostatnia, nacechowana pogardą, wypowiedź prezydenta RP o prokuratorach", "Sytuacja dalszego zagrożenia zasad państwa prawa skłania do wyrażenia najwyższego zaniepokojenia" - piszą w oświadczeniu sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku. To reakcja na słowa Andrzeja Dudy, który w odniesieniu do sprawy delegowanych o setki kilometrów prokuratorów stwierdził, że "zawód można sobie zmienić".

  oprac. Katarzyna Nowak
 • Sondaż. Kto jest liderem opozycji? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi

  Sondaż. Kto jest liderem opozycji? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi

  Kto jest liderem opozycji? Na takie pytanie odpowiedzieli badani w sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Zdecydowana większość respondentów nie potrafiła wskazać konkretnego nazwiska. Na czele rankingu znaleźli się z kolei dwaj politycy z PO.

  oprac. Urszula Ziemska
 • Andrzej Duda ocenia działania rządu. "Wystawiłbym ocenę dobrą, a może nawet dobrą plus"

  Andrzej Duda ocenia działania rządu. "Wystawiłbym ocenę dobrą, a może nawet dobrą plus"

  Prezydent Andrzej Duda powiedział, że Polacy powinni przede wszystkim wziąć udział w Narodowym Programie Szczepień przeciw COVID-19, gdyż choroba ta niesie ze sobą bardzo realne zagrożenie. Ocenił, że rząd dobrze radzi sobie z kryzysową sytuacją. W obszernym wywiadzie dla tygodnika "Sieci" prezydent mówił, co jako społeczeństwo powinniśmy zrobić, by skuteczniej walczyć z rozprzestrzeniającym się koronawirusem.

  oprac. Magdalena Bojanowska/IAR
 • Andrzej Olechowski: jeśli w tym roku Platforma się nie wykokosi, to może się rozsypać
 • Budka o sprawie Polaka w śpiączce. "To obrzydliwe, jeżeli ktoś próbuje robić politykę w takiej sytuacji"

  Budka o sprawie Polaka w śpiączce. "To obrzydliwe, jeżeli ktoś próbuje robić politykę w takiej sytuacji"

  - Uważam, że to jest naprawdę obrzydliwe, jeżeli ktoś próbuje robić politykę w takiej sytuacji - powiedział Borys Budka, komentując decyzję rządu o próbie przetransportowania mężczyzny w śpiączce z Wielkiej Brytanii do Polski. - A dzisiaj znowu wychodzą politycy oczywiście mówiąc o wartościach, ale (...) nawet jeżeli ktoś ma taki pogląd, to przede wszystkim powinien robić to w ciszy z rodziną, a nie w świetle jupiterów - podkreślił poseł.

  oprac. Magdalena Bojanowska