Polityka

 • Morawiecki znów zabrał głos ws. UE. Tym razem na Facebooku. "Odrzucam język gróźb"
 • Dyskusja w PE w roku po wyroku TK ds. aborcji. "Barbarzyństwo". Beata Mazurek: "Czy pani Ursula wie?"

  Dyskusja w PE w roku po wyroku TK ds. aborcji. "Barbarzyństwo". Beata Mazurek: "Czy pani Ursula wie?"

  W środę Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat dostępu do aborcji w Polsce. - Polska stała się de facto patriarchalnym państwem religijnym, w którym Polki (...) są pozbawiane głosu i sprowadzane do roli inkubatora. To przerażające barbarzyństwo i ugruntowane przez rząd tortury - mówił Robert Biedroń. Głos zabrały też europosłanki PiS, m.in. Beata Mazurek.

  oprac. Joanna Zajchowska
 • Homofobiczny projekt ustawy "stop LGBT" wraca do Sejmu. Pierwsze czytanie za tydzień

  Homofobiczny projekt ustawy "stop LGBT" wraca do Sejmu. Pierwsze czytanie za tydzień

  Na najbliższym posiedzeniu Sejmu - pod koniec października - ma się odbyć pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy "Stop LGBT". To już drugie podejście Kai Godek do wprowadzenia kontrowersyjnej ustawy. Projekt zakłada wpisanie do prawa o zgromadzeniach m.in. "zakazu propagowania orientacji seksualnych innych niż heteroseksualizm", do miałoby poskutkować całkowitym zakazem organizacji marszów równości.

  oprac. Joanna Zajchowska
 • Tusk opublikował zdjęcie z Dudą. "To oni stoją za nakazem noszenia długich spodni dla uczennic?"

  Tusk opublikował zdjęcie z Dudą. "To oni stoją za nakazem noszenia długich spodni dla uczennic?"

  Donald Tusk opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie, na którym widać m.in. prezydenta Andrzeja Dudę, polityków PiS oraz kapłanów oglądających występ młodych tancerek. W ten sposób odwołał się do doniesień na temat nakazu skromnego ubioru dla uczennic z trójmiejskich szkół. Z artykułu trójmiejskiej "Wyborczej" wynika, że zakazano im m.in. noszenia krótkich spodenek czy bluzek na ramiączkach.

  oprac. Joanna Szwalikowska
 • Duda: "U nas jest tolerancja. W Polsce nie było żadnych stref wolnych od LGBT, to bzdura". Czyżby?

  Duda: "U nas jest tolerancja. W Polsce nie było żadnych stref wolnych od LGBT, to bzdura". Czyżby?

  W wywiadzie dla litewskiej telewizji LRT prezydent Andrzej Duda stwierdził, że w Polsce nigdy nie było "żadnych stref wolnych od LGBT". - To bzdura i kłamstwo; to całkowita potwarz dla Polski, zawsze byliśmy krajem tolerancyjnym - mówił. Przypominamy, jakie uchwały w ostatnich latach przyjmowały polskie samorządy z inicjatywy polityków PiS, oraz "odświeżamy" wypowiedź Andrzeja Dudy z kampanii prezydenckiej. - Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to jest po prostu ideologia - przekonywał wówczas.

  oprac. Joanna Zajchowska, oprac. Katarzyna Nowak