Polityka

 • Problemy w PiS? Zebranie komitetu politycznego partii w czwartek

  Problemy w PiS? Zebranie komitetu politycznego partii w czwartek

  Komitet Polityczny Prawa i Sprawiedliwości zbierze się w czwartek - podaje Polska Agencja Prasowa, powołując się na źródła w partii. Prawdopodobnie podczas spotkania zostanie wybrany nowy rzecznik, który zastąpi Radosława Fogla.

  Marta Wolf
 • Mocne słowa Zełenskiego wybrzmiały w Sejmie. 'Widzimy, kto uważa, że Ukraińców można złożyć w ofierze'

  Mocne słowa Zełenskiego wybrzmiały w Sejmie. "Widzimy, kto uważa, że Ukraińców można złożyć w ofierze"

  - Dlaczego państwo terrorysta, nawet po 9 miesiącach swoich ciągłych zbrodni pozostaje jednym z członków waszego zgromadzenia parlamentarnego? - pytał w transmitowanym w Sejmie przemówieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. W Warszawie odbywa się właśnie jesienna sesja Zgromadzenia Parlamentarnego OBWE. - Gdyby nie polskie decyzje, dotyczące wiz dla rosyjskiej delegacji, za co jestem bardzo wdzięczny Polsce, (...), gdyby tego nie było, to przedstawiciele państwa-terrorysty mogliby dziś być wśród was - dodał.

  Marcin Kozłowski
 • Brejza wygrał z państwową spółką. Nie chciała ujawnić, ile wydano na antyunijną kampanię ws. cen prądu
 • Morawiecki o problemach energetycznych. 'Merkel ściągnęła nieszczęście'

  Morawiecki o problemach energetycznych. "Merkel ściągnęła nieszczęście"

  - Donald Tusk to to samo, co Angela Merkel. Pani Merkel ściągnęła na Europę ogromne nieszczęście w postaci swojej polityki energetycznej, gazowej i współpracy z Rosją. Donald Tusk równa się Angela Merkel - mówił konferencji prasowej przed wylotem do Koszyc na szczyt szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej. Szef rządu nawiązał do tego, że Platforma Obywatelska w najbliższym czasie ma przedstawić swój program w kwestiach energetycznych.

  Joanna Zajchowska
 • Soboń o Kaczyńskim: Zna się na ekonomii lepiej niż ministra finansów. 'Niekwestionowane kompetencje'
 • Sprawa Kaczyński kontra Wałęsa. Sąd Najwyższy oddalił skargi kasacyjne

  Sprawa Kaczyński kontra Wałęsa. Sąd Najwyższy oddalił skargi kasacyjne

  Sąd Najwyższy oddalił skargi kasacyjne złożone przez byłego prezydenta Lecha Wałęsę i byłego wicepremiera, prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego od wyroku Sądu Apelacyjnego w Gdańsku z 2019 r. - ustalił portal Gazeta.pl. Sprawa ma związek z procesem o ochronę dóbr osobistych, który Kaczyński wytoczył Wałęsie.

  Marcin Kozłowski
 • Joanna Mucha gościnią Porannej Rozmowy Gazeta.pl

  Joanna Mucha gościnią Porannej Rozmowy Gazeta.pl

  W czwartek gościnią Porannej Rozmowy Gazeta.pl będzie Joanna Mucha. Z posłanką Polski 2050 porozmawiamy m.in. o rozmowie Andrzeja Dudy z fałszywym Emmanuelem Macronem, zarzutach wobec prezesa Polskiego Związku Tenisowego oraz o ewentualnym tracie opozycji ze wspólnej listy wyborczej. Program poprowadzi Karolina Hytrek-Prosiecka.

  Patryk Pytlak
 • Kaczyński o miliardach z KPO dla Polski: Nie możemy złamać konstytucji. 'Te środki nam się należą'

  Kaczyński o miliardach z KPO dla Polski: Nie możemy złamać konstytucji. "Te środki nam się należą"

  Jarosław Kaczyński w rozmowie z PAP został zapytany o pieniądze, które miały trafić do Polski w ramach KPO. Prezes Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że rząd mógłby rozważyć "pewne posunięcia", gdyby miał "absolutną pewność", że pieniądze trafią do Polski. Podobnych wątpliwości nie miały rządy innych państw, które od dawna mogą korzystać z pieniędzy wypłacanych w ramach odbudowy po kryzysie.

  Natalia Pacholczyk
 • Duda znowu nabrany. Kalisz o 'czerwonej lampce'. 'Kwaśniewski nie miał komórki przez całą prezydenturę'

  Duda znowu nabrany. Kalisz o "czerwonej lampce". "Kwaśniewski nie miał komórki przez całą prezydenturę"

  - Sekretarka, która otrzymuje połączenie od takiego "prezydenta Macrona" powinna natychmiast powiadomić szefa gabinetu i służby. Wówczas z należytą starannością powinno podejść się do weryfikacji połączenia, aby nie nadziać się właśnie na takich oszustów - mówi nam Ryszard Kalisz. Z byłym szefem Kancelarii Prezydenta rozmawialiśmy o nabraniu Andrzeja Dudy przez rosyjskich pranksterów. Zapytaliśmy też, jak zapobiegano rozmowom z nieuprawnionymi osobami za prezydentury Aleksandra Kwaśniewskiego.

  Daniel Drob
 • Rosjanie wkręcili Andrzeja Dudę - rozmawiał ponad 7 minut. Morawiecki: Szybko się zorientował