Polityka

 • Senator KO złamał dyscyplinę przy wyborze szefa IPN. "Jakiś system kar na pewno zostanie zastosowany"

  Senator KO złamał dyscyplinę przy wyborze szefa IPN. "Jakiś system kar na pewno zostanie zastosowany"

  Senator KO Antoni Mężydło, wbrew dyscyplinie klubowej, zagłosował za wyborem Karola Nawrockiego na szefa Instytutu Pamięci Narodowej. Rzeczniczka dyscypliny klubowej KO zapowiedziała, że czeka na pisemne wyjaśnienia Mężydły w tej sprawie - wszyscy pozostali senatorowie klubu głosowali przeciw. Dodała, że senatora czeka "jakiś system kar", o którym zadecyduje kolegium klubu.

  oprac. Sebastian Rosłon, IAR
 • Nieoficjalnie: Lech Kołakowski ma pracować dla państwowego banku. BGK zwodzi: "Na razie nie ma informacji"
 • Sędziowie SN: Panuje atmosfera wyczekiwania na dyspozycję polityczną "z góry". "To porażające"

  Sędziowie SN: Panuje atmosfera wyczekiwania na dyspozycję polityczną "z góry". "To porażające"

  - To jest czekanie na jakąś dyspozycję polityczną. Na decyzję, którą ktoś gdzieś "na górze" podejmie. I to jest najbardziej porażające. To, że jedna z najważniejszych osób w sądownictwie, czyli I Prezes SN biernie czeka, aż ktoś, czyli polityk, powie jej, co ma robić - ocenił w rozmowie z Onetem jeden ze "starych" sędziów Sądu Najwyższego. Inny dodaje, że po reformie sądownictwa przeprowadzonej przez PiS w najważniejszym polskim sądzie zapanowały "dwa światy".

  MLZ
 • Daniel Fried: Traktowanie TVN jako wroga narodu nie ma żadnego sensu

  Daniel Fried: Traktowanie TVN jako wroga narodu nie ma żadnego sensu

  - Traktowanie TVN jako wroga narodu nie ma żadnego sensu. Media będą prawicowe, lewicowe, obiektywne, będą różne. Jeśli PiS może prowadzić dobrą kampanię wyborczą, to może wygrać po raz trzeci. A jeśli nie, to OK - będzie zmiana. Nie widzę tu tragedii ani dla PiS, ani dla Polski - mówi Daniel Fried, polityk i dyplomata, były ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce (1997-2000) i ekspert Atlantic Council w wywiadzie dla Gazeta.pl.

  Jacek Gądek
 • Ministerstwo Sprawiedliwości chce zmian przepisów o kwarantannie. "Potrzeba ochrony dobra dziecka"