Polityka

 • Nowe informacje ws. lotu z Dudą na pokładzie."Kapitan nie miała aktualnych uprawnień do lądowania"
 • Ślub Kurskiego w Łagiewnikach. Onet: Zgoda wydana na "wyraźne polecenie" arcybiskupa Jędraszewskiego
 • Kto zrezygnował z udziału w zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy? Lista nieobecnych rośnie
 • Fundusz Ziobry finansuje projekt o "przestępstwach pod wpływem ideologii LGBT"

  Fundusz Ziobry finansuje projekt o "przestępstwach pod wpływem ideologii LGBT"

  Ministerialny Fundusz Sprawiedliwości współfinansuje projekt pt. "Przeciwdziałanie przestępstwom dotyczącym naruszenia wolności sumienia popełnianym pod wpływem ideologii LGBT". Jak wskazano w uzasadnieniu, celem projektu jest "doprowadzenie do wyeliminowania z polskiej przestrzeni publicznej przypadków łamania praw sumienia ludzi wierzących, którzy cierpią pod wpływem presji nowych lewicowych ideologii". Odbiorcą środków finansowych z projektu jest fundacja kierowana przez Pawła Lisickiego, redaktora naczelnego "Do Rzeczy".

  kn
 • Sekretarz stanu USA Mike Pompeo przyleci do Polski na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej

  Sekretarz stanu USA Mike Pompeo przyleci do Polski na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej

  W sobotę 15 sierpnia szef amerykańskiej dyplomacji Mike Pompeo przyleci do Polski i weźmie udział w obchodach stulecia Bitwy Warszawskiej w stolicy - informuje Politico. Z informacji portalu wynika, że Pompeo ma odwiedzić także kilka innych krajów Europy Środkowej i Zachodniej - tematem rozmów będzie m.in. częściowa relokacja wojsk amerykańskich z Niemiec.

  kn
 • Adam Bodnar pyta o koszt wydruku kart na 10 maja. MSWiA od dwóch miesięcy milczy

  Adam Bodnar pyta o koszt wydruku kart na 10 maja. MSWiA od dwóch miesięcy milczy

  Ponad dwa miesiące temu Rzecznik Praw Obywatelskich wysłał zapytanie do MSWiA o koszt wydruku kart do głosowania, które miały zostać użyte w wyborach prezydenckich 10 maja. Jednak do dzisiaj nie otrzymał odpowiedzi, a - jak podkreśla - jest to istotne w kontekście umożliwienia Poczcie Polskiej ubiegania się o rekompensatę.

  mb
 • Wiceszef MON: Za tęczową flagę na figurze Chrystusa przynajmniej jeden dzień więzienia

  Wiceszef MON: Za tęczową flagę na figurze Chrystusa przynajmniej jeden dzień więzienia

  - Uważam, że za tego typu działania nie należy się grzywna, tylko przynajmniej jeden dzień więzienia - powiedział w RMF FM wiceszefo MON Marcin Ociepa, komentując zawieszenie na figurze Chrystusa w Warszawie tęczowej flagi. Został również zapytany, co myśli w takim razie o zawieszeniu na krzyżu na Giewoncie plakatu wyboczego Andrzeja Dudy, odparł: - Z krzyżem to zdecydowanie inna historia.

  kn