Polityka

 • Sebastian Kaleta o Solidarnej Polsce: Mieliśmy najmniejszy wpływ na obsadę spółek Skarbu Państwa
 • Mówił, że zwierzęta tylko maszyny zrobione z mięsa i rozbierał się na ulicy. Poseł tłumaczy swoje zachowanie

  Mówił, że zwierzęta tylko maszyny zrobione z mięsa i rozbierał się na ulicy. Poseł tłumaczy swoje zachowanie

  Dobromir Sośnierz z Konfederacji od lat aktywnie bierze udział w debacie na temat praw zwierząt. Stwierdził m.in., że "zwierzęta nie płacą podatków. Nie są obywatelami. To tylko maszyny zrobione z mięsa", a podczas jednego z happeningów, chcąc udowodnić, że lepiej jest nosić futro niż chodzić nago, rozebrał się na ulicy. W wywiadzie z portalem natemat.pl tłumaczy swoje zachowanie.

  oprac. Magdalena Bojanowska
 • Kto mógłby zastąpić Ziobrę? Girzyński wymienił trzy nazwiska

  Kto mógłby zastąpić Ziobrę? Girzyński wymienił trzy nazwiska

  - Wydaje się, że Zbigniew Ziobro i jego otoczenie częściowo wyciągnęli wnioski z błędów. Zaczynają rozumieć, że w koalicji ważna jest lojalność. Z jednej strony, wobec lidera naszego obozu, a więc Jarosława Kaczyńskiego. Z drugiej, również wobec szefa rządu, czyli Mateusza Morawieckiego - powiedział w Porannej rozmowie Gazeta.pl Zbigniew Girzyński. Posła PiS zapytaliśmy też, kto mógłby okazać się lepszym ministrem sprawiedliwości niż Zbigniew Ziobro.

  MLZ
 • Robert Gaweł został nowym kuratorem oświaty. Wcześniej mówił o LGBT: Niech nas pocałują w tyłek!
 • Woś o wpływach Solidarnej Polski: Kiedy zrobiono audyt, wiele osób z PiS było zaskoczonych

  Woś o wpływach Solidarnej Polski: Kiedy zrobiono audyt, wiele osób z PiS było zaskoczonych

  - Bez przerwy w mediach słyszymy, jakich to Solidarna Polska nie ma wpływów, jak bardzo nasi ludzie są właśnie w różnych miejscach. Okazało się, że kiedy został zrobiony audyt, to nawet wiele osób z Prawa i Sprawiedliwości było zaskoczonych - mówił w "Faktach po faktach" w TVN24 minister środowiska Michał Woś. Jak dodał, w "różnych instytucjach państwa" jest "raptem kilka osób" powiązanych z Solidarną Polską.

  oprac. Marcin Kozłowski, IAR
 • Zbigniew Ziobro reaguje na zapowiedź wniosku o wotum nieufności. "Strach zajrzał w oczy?"
 • Beata Kempa odpowiada na krytyczny raport NIK: Traktuję to jako zlecenie polityczne

  Beata Kempa odpowiada na krytyczny raport NIK: Traktuję to jako zlecenie polityczne

  "Stanowczo nie zgadzam się z tezami zawartymi w informacji NIK" - tak europarlamentarzystka Solidarnej Polski komentuje raport Najwyższej Izby Kontroli na temat swojej działalności w rządzie. Kempa przed objęciem mandatu w Parlamencie Europejskim pełniła funkcję ministra ds. pomocy humanitarnej. NIK w niektórych aspektach krytycznie odniosła się do działalności Beaty Kempy.

  Marcin Kozłowski
 • Szczecin. CBA przeszukało były szpital Tomasza Grodzkiego. "Planowane kolejne czynności"

  Szczecin. CBA przeszukało były szpital Tomasza Grodzkiego. "Planowane kolejne czynności"

  Niemal stu funkcjonariuszy Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukało 23 miejsca w związku ze śledztwem dotyczącym korupcji, do której miało dochodzić w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie. Dyrektorem tej placówki do 2016 r. był obecny marszałek Senatu Tomasz Grodzki, który pełnił też funkcję ordynatora.

  Marcin Kozłowski
 • Kaczyński przedstawił Ziobrze warunki. Onet: Wśród nich poparcie ustaw i "porzucenie walki z LGBT"

  Kaczyński przedstawił Ziobrze warunki. Onet: Wśród nich poparcie ustaw i "porzucenie walki z LGBT"

  Rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska poinformowała, że Jarosław Kaczyński podczas poniedziałkowego spotkania przedstawił Zbigniewowi Ziobrze warunki dotyczące dalszego trwania koalicji Zjednoczonej Prawicy. - Czekamy na odpowiedź - dodała. Z ustaleń Onetu wynika, że Kaczyński domaga się od Ziobry m.in. poparcia dwóch ustaw ("futerkowej" i o bezkarności) oraz "porzucenia krucjaty ideologicznej i postulatów dotyczących walki z LGBT".

  Katarzyna Nowak
 • Ziobro chciał iść "na ostro". W PiS aż zdziwienie, że "pękł" tak szybko

  Ziobro chciał iść "na ostro". W PiS aż zdziwienie, że "pękł" tak szybko

  Zbigniew Ziobro jeszcze w weekend chciał iść na ostro, ale w poniedziałek w południe zwracał się już publicznie do Jarosława Kaczyńskiego z prośbą o rozmowę. W PiS jest wręcz zdziwienie, że "pękł" szybko. - Na miejscu Zbyszka to bym jeszcze nie odpuszczał - mówi polityk PiS dobrze znający Ziobrę. Ale polityk Solidarnej Polski twierdzi, że to z Nowogrodzkiej otrzymali sygnał o możliwym powrotcie do rozmów i to dlatego Ziobro złagodził ton.

  Jacek Gądek
 • Będzie wniosek o wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. Politycy KO: Musi odejść
 • "Piątka dla zwierząt". Marszałek Grodzki zapowiedział specjalne posiedzenie Senatu

  "Piątka dla zwierząt". Marszałek Grodzki zapowiedział specjalne posiedzenie Senatu

  - Mamy 30 dni na zajęcie się tą ustawa. Termin mija bodajże 15 października. Senatorowie potrzebują więcej czasu do pracy nad poprawkami. Dlatego też będzie zwołane dodatkowe posiedzenie Senatu, prawdopodobnie na 9 października. Pod koniec września tej ustawy nie uchwalimy - powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki po spotkaniu z prezydentem Andrzejem Dudą.

  Michał Litorowicz
 • Kinga Duda doradcą prezydenta. Paweł Mucha: Jest wykształcona, kompetentna, to głos młodego pokolenia
 • Córka Terleckiego zatrudniona w TVP. Wcześniej pracowała w TVN

  Córka Terleckiego zatrudniona w TVP. Wcześniej pracowała w TVN

  Córka Ryszarda Terleckiego, dzięki rodzinnym i politycznym powiązaniom, została zatrudniona w krakowskim oddziale Telewizji Polskiej - podaje Onet. Jak ustalił portal, jej zatrudnienie i wysokość pensji stały się przedmiotem wewnętrznych spekulacji.

  oprac. Magdalena Bojanowska