Polityka

 • Michał Dworczyk o użyciu gazu wobec Barbary Nowackiej: Każdy musi liczyć się z konsekwencjami
 • Barbara Nowacka: Ulica dzisiaj pokazuje, że czas PiS-u się skończył
 • Strajk Kobiet. Radna PiS ukarana. Poszło o słowa o "zwyrodniałej swołoczy opętanej przez diabła"
 • Magdalena Sroka w Gazeta.pl o wecie budżetu UE: Nie wszystko przesądzone, wierzę w kompromis
 • Sondaż. PiS odrabia straty i stopniowo odzyskuje poparcie. "Efekt mniejszej intensywności protestów"

  Sondaż. PiS odrabia straty i stopniowo odzyskuje poparcie. "Efekt mniejszej intensywności protestów"

  Prawo i Sprawiedliwość odrabia straty i może liczyć na głosy 33,6 proc. Polaków - wynika z sondażu przeprowadzonego dla RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej". Wynik wciąż jest niższy, niż jeszcze przed paroma miesiącami temu, ale lepszy w stosunku do badań z października. "To efekt mniejszej intensywności protestów dotyczących aborcji, ale także mniejszej liczby zachorowań na koronawirusa" - opisuje "DGP", powołując się na badania analityków. Spadają notowania KO i Polski 2050.

  oprac. Katarzyna Nowak
 • Debata na komisji w PE. Kempa o "bolszewickim dyktacie". "Jesteśmy dumnym narodem w środku Europy"

  Debata na komisji w PE. Kempa o "bolszewickim dyktacie". "Jesteśmy dumnym narodem w środku Europy"

  Na posiedzeniu komisji wolności obywatelskich, sprawiedliwości i spraw wewnętrznych Parlamentu Europejskiego odbyła się debata dot. praworządności i sytuacji społeczności LGBT w Polsce i na Węgrzech. Beata Kempa przekonywała, że w Polsce "nie dzieje się nic, co odbiega od normy w Hiszpanii czy we Francji". Z kolei Andrzej Halicki porównał rządy PiS do komunizmu i bolszewizmu.

  oprac. Daniel Drob
 • "Wpajanie światopoglądu religijnego". Rada Główna Nauki i Szkolnictwa Wyższego o referacie Czarnka
 • Koniec spotkania Orban-Morawiecki. "Jesteśmy przekonani, że może dojść do porozumienia"

  Koniec spotkania Orban-Morawiecki. "Jesteśmy przekonani, że może dojść do porozumienia"

  W Warszawie zakończyło się spotkanie Mateusza Morawieckiego z Victorem Orbanem. Szefowie rządów Polski i Węgier rozmawiali o przygotowaniach do unijnego szczytu, który odbędzie się w połowie grudnia. - Stanowisko Polski i Węgier jest jasne. Oczekujemy ze strony prezydencji niemieckiej na propozycję w tym zakresie. [...] jesteśmy otwarci na nowe propozycje i przekonani, że może dojść do porozumienia, ale musi ono być zgodne z traktatami unijnymi - przekazał po zakończeniu rozmów rzecznik rządu Piotr Müller.

  Michał Litorowicz
 • Morawiecki: "Dane nie kłamią. Wygrywamy z epidemią!". Eksperci nie podzielają tego entuzjazmu

  Morawiecki: "Dane nie kłamią. Wygrywamy z epidemią!". Eksperci nie podzielają tego entuzjazmu

  "Odłożone w czasie efekty właściwych decyzji właśnie obserwujemy. Dane nie kłamią. Proszę spojrzeć na wykres. Wygrywamy z epidemią! Liczba zakażeń spada!" - napisał na Facebooku Mateusz Morawiecki. Do tej wypowiedzi z rezerwą podchodzą jednak eksperci. - Takich dobrych nowin z ust polityków słyszeliśmy bardzo wiele i od dawna. Czy one się sprawdziły? Chyba nie - przypomniał w TVN24 prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Rady Lekarskiej. Szef rządu już raz ogłaszał "zwycięstwo" nad epidemią w lipcu tego roku.

  oprac. Michał Litorowicz
 • Giertych żąda dla Gmyza kary bezwzględnego więzienia. Adwokat zaproponował "ugodę"

  Giertych żąda dla Gmyza kary bezwzględnego więzienia. Adwokat zaproponował "ugodę"

  "[...] dziś jest przełom. Roman Giertych żąda w prywatnym akcie oskarżenia nie tylko pieniędzy, ale i kary bezwzględnego więzienia. Super" - napisał na Twitterze Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie. W odpowiedzi na wpis Giertych zaproponował dziennikarzowi ugodę, jeśli "okaże skruchę" i "wyda swoich mocodawców". Za to, jak relacjonowano zatrzymanie adwokata, rodzina Giertychów pozwała do sądu zarówno samą telewizję publiczną, jak i dwóch jej dziennikarzy.

  MLZ