Polityka

 • Duda przejął zwierzchnictwo nad Siłami Zbrojnymi. Obiecał żołnierzom wsparcie i wyposażenie
 • Lichocka ponownie wiceszefową sejmowej komisji kultury. Wcześniej odwołano ją za środkowy palec

  Lichocka ponownie wiceszefową sejmowej komisji kultury. Wcześniej odwołano ją za środkowy palec

  Joanna Lichocka ponownie została wiceprzewodniczącą sejmowej komisji kultury i środków przekazu - zdecydowały o tym głosy posłów Prawa i Sprawiedliwości. Wcześniej Lichocka została odwołana z funkcji wiceprzewodniczącej z powodu środkowego palca, który pokazała w Sejmie podczas debaty nad przekazaniem 2 mld zł na media publiczne. - Przesuwałam dwukrotnie palcem pod okiem - tłumaczyła potem.

  kn, IAR
 • Jak Beata Szydło odnalazła się w PE? "Zawsze chodzi z kimś, najczęściej z Rafalską"

  Jak Beata Szydło odnalazła się w PE? "Zawsze chodzi z kimś, najczęściej z Rafalską"

  Beata Szydło zdobyła mandat europosłanki w 2019 r. z wynikiem aż 525 tys. głosów. Tygodnik "Neewsweek" zapytał innych eurodeputowanych oraz dziennikarzy, jak oceniają pierwszy rok debiutanckiej kadencji byłej premier. - Chyba nigdy nie wiedziałam jej samej. Zawsze chodzi z kimś, najczęściej z byłą minister pracy Elżbietą Rafalską. Jakby obawiała się, że ktoś może ją o coś zapytać - mówi jeden z informatorów tygodnika.

  MLZ
 • Mateusz Morawiecki o Andrzeju Dudzie. "Wygrał mimo wielkiej dysproporcji sił w sferze medialnej"

  Mateusz Morawiecki o Andrzeju Dudzie. "Wygrał mimo wielkiej dysproporcji sił w sferze medialnej"

  Premier Mateusz Morawiecki pogratulował Andrzejowi Dudzie oficjalnego zaprzysiężenia na drugą kadencję. Stwierdził też, że Duda "wygrał wbrew wszystkiemu i wszystkim", a także "mimo wielkiej dysproporcji sił w sferze medialnej". Nie napisał jednak, o jaką dysproporcję chodzi - z wykazu czasu antenowego wynika, że podczas czerwcowej kampanii wyborczej komitet Andrzeja Dudy pokazywano przez ok. 44 godziny, a Rafała Trzaskowskiego - niecałe pięć.

  kn
 • Orędzie Andrzeja Dudy to triumf i szpile. Zdaniem prezydenta ma on najsilniejszy mandat w historii III RP

  Orędzie Andrzeja Dudy to triumf i szpile. Zdaniem prezydenta ma on najsilniejszy mandat w historii III RP

  Andrzej Duda de facto powiedział, że jest prezydentem o najsilniejszym mandacie w historii III RP. Deklarował gotowość do podania ręki każdemu. Wzywał do jedności. Ale z drugiej strony wbijał szpile opozycji i Rafałowi Trzaskowskiemu. Sprawnie wygłosił dobrze napisane orędzie, ale z jego słów nic nie wynika. Czego się spodziewać po drugiej kadencji? Andrzej Duda inny nie będzie, ale w prezydencie będzie teraz więcej Dudy.

  Jacek Gądek
 • Konfederacja chwali się, że na zaprzysiężeniu Dudy była "niezamaskowana". Bez masek też posłanki PiS
 • Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Chrystusa. Wcześniej zawieszono na nim tęczową flagę

  Duda złożył kwiaty pod pomnikiem Chrystusa. Wcześniej zawieszono na nim tęczową flagę

  Prezydent Andrzej Duda złożył przysięgę przez Zgromadzeniem Narodowym i tym samym został zaprzysiężony na drugą kadencję. Po drodze z Sejmu do Pałacu Prezydenckiego głowa państwa wraz z Pierwszą Damą złożyli kwiaty pod figurą Chrystusa przed Bazyliką Świętego Krzyża. Przed tygodniem aktywiści zawiesili na pomniku tęczową flagę, za co później zostali zatrzymani przez policję.

  MLZ, IAR