Polska

 • Nieoficjalnie: Małopolska zmieni uchwałę anty-LGBT. Wcześniej próbowano zmiękczyć KE pełnomocnikiem

  Nieoficjalnie: Małopolska zmieni uchwałę anty-LGBT. Wcześniej próbowano zmiękczyć KE pełnomocnikiem

  Z nieoficjalnych ustaleń RMF FM wynika, że małopolscy radni zmienią uchwałę anty-LGBT. Władze woj. małopolskiego liczyły, że Komisji Europejskiej wystarczy powołanie pełnomocnika ds. równości, o czym poinformowały na konferencji prasowej. Okazuje się, że konferencja, na której marszałek przekonywał, że fundusze nie są zagrożone, odbyła się już po otrzymaniu jednoznacznej odpowiedzi z KE.

  oprac. Wiktoria Beczek
 • Pogoda. Ostrzeżenia IMGW w pięciu regionach. Na południu nawet do 50 mm opadów
 • Próba porwania 5-latki z placu zabaw. Niedoszły porywacz jest już na wolności

  Próba porwania 5-latki z placu zabaw. Niedoszły porywacz jest już na wolności

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który usiłował uprowadzić 5-letnią dziewczynę z ogrodzonego placu zabaw na jednym z katowickich osiedli. Dzięki szybkiej reakcji ojca dziecka, który odstraszył 20-latka, policji udało się szybko ująć niedoszłego sprawcę. Sąd nie uwzględnił jednak wniosku o aresztowanie mężczyzny.

  jr
 • Alfred Miodowicz nie żyje. Był pierwszym przewodniczącym OPZZ
 • Afera mailowa. Prof. Gąciarek o roli Przyłębskiej: Może być zupełnie inna, niż się nam wydaje

  Afera mailowa. Prof. Gąciarek o roli Przyłębskiej: Może być zupełnie inna, niż się nam wydaje

  - Jeśli w taki sposób ustala się funkcje w Sądzie Najwyższym, to można się niepokoić, jak zapadają wyroki - podkreślił Piotr Gąciarek, wiceprezes stołecznego oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia", w rozmowie z Gazeta.pl. To komentarz do poufnej korespondencji mającej pochodzić ze skrzynki e-mailowej Michała Dworczyka. Z ujawnionych wiadomości wynika, że premier Mateusz Morawiecki miał naradzać się z szefową Trybunału Konstytucyjnego Julią Przyłębską w sprawie wyboru prezesa jednej z izb Sądu Najwyższego. Rząd w żaden sposób nie chce odnosić się do sprawy.

  Piotr Chałubiński