Polska

 • Pogoda. IMGW ostrzega przed burzami. Alerty dla dziesięciu województw

  Pogoda. IMGW ostrzega przed burzami. Alerty dla dziesięciu województw

  Pogoda w sobotę po słonecznym i ciepłym przedpołudniu w wielu regionach przyniesie burze. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia dla aż dziesięciu województw. Burzom towarzyszyć będzie silny wiatr - do 70 kilometrów na godzinę.

  Joanna Szwalikowska
 • Marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. W sobotę górale przejdą przez Nowy Targ

  Marsz w obronie dobrego imienia Jana Pawła II. W sobotę górale przejdą przez Nowy Targ

  W sobotę 25 marca o godz. 14:00 w Kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu rozpocznie się "modlitewny marsz w obronie dobrego imienia świętego Jana Pawła II" - Honorowego Obywatela Nowego Targu. Do udziału w wydarzeniu zapraszają proboszczowie wszystkich nowotarskich parafii. Marsz zakończy się o 15:40 na nowotarskim Rynku. Wydarzeniu patronuje arcybiskup Marek Jędraszewski. Według organizatorów jest to wyraz sprzeciwu wobec oskarżeń kierowanych pod adresem Jana Pawła II w sprawie reakcji na nadużycia seksualne w Kościele.

  Paulina Zduniak
 • Już w weekend zmiana czasu. W którą stronę przestawiamy zegarki?

  Już w weekend zmiana czasu. W którą stronę przestawiamy zegarki?

  W ostatni weekend marca (w nocy z 25 na 26 marca) zmieniamy czas z zimowego na letni. Przestawimy wtedy zegarki o godzinę do przodu - z godziny 2:00 na 3:00. To oznacza, że tej nocy będziemy spać godzinę krócej, natomiast czekają nas dłuższe i jasne popołudnia. Do czasu zimowego wrócimy w ostatni weekend października.

  Magdalena Bojanowska
 • Pożar na terenie zakładu Tymbark w Olsztynku. Trwa akcja gaśnicza
 • Będzie Euro 2024, będzie premia. Orlen daje miliony i zabezpiecza się przed prowizją

  Będzie Euro 2024, będzie premia. Orlen daje miliony i zabezpiecza się przed prowizją

  Za sukces w postaci awansu na Euro 2024, do którego eliminacje właśnie ruszają, premię około 6 milionów złotych ma dostać PZPN, a finalnie także piłkarze i sztab trenerski - tak wynika z umowy, do której części dotarła Gazeta.pl. Do umowy sponsorskiej z PZPN koncern Orlen wpisał też klauzulę, że nikt nie może dostać prowizji od kwoty całego kontraktu, sięgającego nawet 170 milionów złotych.

  Jacek Gądek