Polska

 • Rusza budowa muru na granicy. Mieszkańcy o "traumatycznych doświadczeniach"

  Rusza budowa muru na granicy. Mieszkańcy o "traumatycznych doświadczeniach"

  Budowa muru wzdłuż polskiej granicy ma ruszyć już 25 stycznia. Mieszkańcy Starego Masiewa o tym, że w ich wsi ma powstać punkt koordynacyjny i skład materiałów do budowy, dowiedzieli się dopiero kilka dni temu. Prace odbywać się będą przez 24 godziny w bezpośrednim sąsiedztwie Białowieskiego Parku Narodowego, na terenach objętych programami Natura 2000.

  Joanna Zajchowska
 • Warszawa. Tir przewrócił się na auto osobowe podczas burzy śnieżnej
 • Pogodowy armagedon nad Polską. IMGW apeluje o pozostanie w domach. "Wiatr łamie drzewa, jest niebezpieczny"
 • Lublin. 66-latkowi z nowotworem złośliwym trzy razy przełożono operację. "Tata nie ma już do tego nerwów"

  Lublin. 66-latkowi z nowotworem złośliwym trzy razy przełożono operację. "Tata nie ma już do tego nerwów"

  66-letniemu pacjentowi ze złośliwym nowotworem już trzy razy przekładano operację w szpitalu wojskowym w Lublinie. - Tata nie ma już do tego nerwów - mówi syn mężczyzny. Placówka tłumaczy, że ostatni zabieg nie odbył się, ponieważ zachorował anestezjolog. Rzecznik szpitala zwraca również uwagę, że cały czas działa tam oddział covidowy. - To w znacznym stopniu absorbuje personel medyczny - podkreśla.

  mb
 • Kto oburza się na Polski Ład? Premier Mateusz Morawiecki: Odklejone od życia elity

  Kto oburza się na Polski Ład? Premier Mateusz Morawiecki: Odklejone od życia elity

  Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że na Polski Ład oburzają się dziennikarze, politycy, celebryci oraz wielkomiejskie i finansowe elity odklejone od życia. "Panie Mateuszu, 'banksterze' i 'celebryto'. Wasz PiS-owski bezład krytykują nauczyciele, medycy, mundurowi. Kiedyś to były elity. Wy wszystkie te grupy wrzuciliście do gorszego sortu" - odpowiedział mu Marek Belka, b. premier i prezes NBP. I przypomniał, że aż 62 proc. Polaków negatywnie ocenia Polski Ład.

  oprac. Karolina Kraushar