Polska

 • Z "białego miasteczka" na "cichy dyżur". Po tragedii medycy zmieniają formułę protestu

  Z "białego miasteczka" na "cichy dyżur". Po tragedii medycy zmieniają formułę protestu

  - W obliczu tragedii, która wydarzyła się naprzeciwko Kancelarii Premiera, podjęliśmy decyzję o zmianie formuły działalności - poinformowali na Twitterze protestujący medycy. W sobotę na terenie "białego miasteczka" doszło do wypadku. Podczas konferencji prasowej padł strzał. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna dokonał samookaleczenia. Niestety jego życia nie udało się uratować.

  pch
 • Zwłoki trzech osób na granicy z Białorusią. Premier: Jestem w kontakcie ze służbami

  Zwłoki trzech osób na granicy z Białorusią. Premier: Jestem w kontakcie ze służbami

  "Należy zbadać ewentualny związek powyższych dramatycznych zdarzeń z dotychczasowymi białoruskimi prowokacyjnymi działaniami mającymi miejsce na naszej wschodniej granicy" - napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. To reakcja szefa rządu na tragiczne wydarzenia na granicy polsko-białoruskiej, gdzie w niedzielę znaleziono zwłoki trzech osób.

  pch/IAR
 • Białoruś: Przy granicy znaleziono martwą kobietę. Reżim Łukaszenki oskarża Polskę
 • Straż Graniczna: znaleziono zwłoki trzech osób na granicy z Białorusią

  Straż Graniczna: znaleziono zwłoki trzech osób na granicy z Białorusią

  W rejonie przygranicznym z Białorusią znaleziono zwłoki trzech osób - poinformowała w niedzielę Straż Graniczna. Są to prawdopodobnie migranci. Wcześniej pogranicznicy informowali o grupie osób, które utknęły na bagnach w rozlewisku rzeki Supraśl. Siedem z nich wymagało hospitalizacji.

  pch
 • "Palce umarlaka" - grzyb jak z horroru straszy w polskich lasach

  "Palce umarlaka" - grzyb jak z horroru straszy w polskich lasach

  Nietypowy grzyb, na którego widok grzybiarze wstrzymują oddech, właśnie pojawił się w polskich lasach. Mowa o "palcach umarlaka", czyli próchnilcach maczugowatych. Nie bez powodu są tak nazywane, gdyż swoim wyglądem przypomina trupią dłoń.

  oprac. Izabela Nestioruk