Świat

 • Światowe media o konflikcie Polski z Ukrainą. Szokują słowa Morawieckiego. 'Oznaki załamania przyjaźni'
 • Tragiczny wypadek na autostradzie w Niemczech. Nie żyją dwaj kierowcy z Polski
 • Duda na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. Mówił o 'ohydnych działaniach Rosji'

  Duda na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. Mówił o "ohydnych działaniach Rosji"

  - Imperialistyczna Rosja sama dyskredytuje się jako członek wspólnoty międzynarodowej - powiedział podczas Debaty Otwartej Rady Bezpieczeństwa ONZ prezydent Andrzej Duda. Z kolei Wołodymyr Zełenski wezwał w środę do wprowadzenia mechanizmu, który umożliwi odrzucanie rosyjskiego weta w Radzie Bezpieczeństwa ONZ. Podczas wystąpienia w Nowym Jorku zaproponował też rozszerzenie składu Rady Bezpieczeństwa, między innymi o Niemcy.

  Daniel Drob
 • Kadyrow opublikował nagranie ze szpitala. 'Nie rozumiem, po co to zamieszanie'

  Kadyrow opublikował nagranie ze szpitala. "Nie rozumiem, po co to zamieszanie"

  W ostatnim czasie media obiegły informacje o rzekomym krytycznym stanie zdrowia Ramzana Kadyrowa. Wieści o śpiączce i śmierci szefa Republiki Czeczeńskiej przekazywał ukraiński wywiad oraz czeczeńska opozycja. W środę Kadyrow zamieścił wpis odnoszący się do pogłosek. Opublikował również nagranie, w którym ma odwiedzać chorującego członka rodziny. To wuj Kadyrowa ma leczyć się w szpitalu, taką wersję przynajmniej utrzymuje się w mediach czeczeńskiego dyktatora.

  Andrzej Grochowina
 • Azerbejdżan wstrzymuje ofensywę w Karabachu po porozumieniu z ormiańskimi separatystami

  Azerbejdżan wstrzymuje ofensywę w Karabachu po porozumieniu z ormiańskimi separatystami

  Zakończyły się działania wojskowe w rejonie Górskiego Karabachu - informuje Reuters. Do porozumienia miało dojść przy współpracy z rosyjskimi siłami pokojowymi. Zawarta w środę umowa zakłada, że sporny obszar wróci pod kontrolę Azerbejdżanu. Z relacji mediów wynika, że w ciągu jednego dnia konfliktu liczba ofiar mogła wynieść nawet kilkaset.

  Joanna Zajchowska